PLACE TEAM NAME CODE TEAM MEMBERS HEAT LANE AGE GRP ACTUAL TIME
Age Group 320+ WMG RECORD none
1 THE OLDIES
T01 1. ARTHUR THOMAS
3. GEORGE CORONES
2. PERCY EDWARDS
4. GILBERT YOUNG 1 9 320-359 2.48.05
Age Group 280+ WMG RECORD 2.23.22
1 WINTER SWIMMERS
INT04 1. JACK BROWNJOHN
3. BOB BARRY
2. GORDON MEDCALF
4. DONALD HILL 1 6 280-319 2.11.08
2 NSW COASTIES
NSW01 1. JOHN MILLS
3. ALLAN DUFTY
2. KEVIN VICKERY
4. PAUL WYATT 1 7 280-319 2.13.42
3 MANLY
AUS03 1. ALEXANDER THOMSON
3. BARRY BARKER
2. STUART SOMERVILLE
4. GORDON BOX 1 5 280-319 2.41.10
4 EGYPT MASTERS
EGY03 1. AHMED IBRAHIM
3. DORRY SAYED
2. YEHIA EL BAHNASAWY
4. AHMED KAMAL 1 8 280-319 2.41.34
Age Group 240+ WMG RECORD 1.56.05
1 MSBC - CANADA 1
CAN01 1. AART LOOYE
3. IVAN SZASZ
2. ARTHUR RAY
4. DENNIS CALDWELL1 2 240-279 2.11.77
2 VDC DONCASTER CHAMPS
VIC10 1. MAL WILLIAMS
3. ALAN HAINTZ
2. STAN AYLEN
4. FRANK GODDEN 1 3 240-279 2.14.02
3 BUDAPEST SENIOR
HUN01 1. JOZSEF CSIKANY
3. ALADAR FILEP
2. FERENC ERDELYI
4. BELA BANKI 1 1 240-279 2.14.69
4 GEELONG
VIC16 1. JOHN LIDSTONE
3. PETER DOAK
2. TED TANSLEY
4. BILL SCOTT 1 4 240-279 2.15.70
5 VINTAGE SURFERS
VIC08 1. PETER MOORE
3. RICHARD BATCHELOR
2. MICHAEL CARAHER
4. ROGER MCGHEE 1 0 240-279 2.20.86
Age Group 200+ WMG RECORD 1.54.54
1 ADELAIDE MASTERS
ASA01 1. MARK SMEDLEY
3. BRONTE EDWARDS
2. ANDREW LOOSE
4. RON HARDIE 4 1 200-239 1.52.38
2 EGYPT MASTERS 'A'
EGY01 1. GHARIB ATTIA
3. ADEL MOALLEM
2. OSAMA SHABAN
4. MONTASER AWAD 4 2 200-239 1.53.33
3 SEAGULLS
RUS01 1. ALEXANDRE ROMANOV
3. NIKOLAI KOULAKOV
2. VITALI DURBIN-VASILIEV
4. ALEXEI FILONOV 2 5 200-239 1.56.34
4 HSG UNI ROSTOCK
GER02 1. ROLF AUST
3. HOLGER BREMER
2. TORSTEN PROBES
4. RICHARD GRASSL 2 6 200-239 1.57.44
5 POLAR BEARS
SW02 1. COLIN STANFORD
3. RON MASSAAR
2. IAN BURKE
4. JOHN STACPOOLE 4 3 200-239 1.57.85
6 FRANKS BOYS
VIC09 1. ROB MCCARTNEY
3. CON DUYVESTYN
2. PETER DANIEL
4. DAWSON HOWARD 2 2 200-239 2.04.88
7 EGYPT MASTERS 'B'
EGY02 1. AHMED BASSIT
3. ALY HASSA
2. AHMED EL GUINDY
4. KAMAL MANDOUR 2 3 200-239 2.05.83
8 INTERNATIONALS
INT05 1. TREVOR GREEN
3. JOSE SOCORRO
2. ROBERTO SMITH
4. JOHN MOORE 2 7 200-239 2.06.47
9 PLC POWER BOYS
AUS01 1. PETER CHRISTOFFELSZ
3. PAT POWER
2. KEVIN RAFFERTY
4. KRIS LUBER 2 1 200-239 2.14.00
10 NORTH AND SOUTH
AUS02 1. WAYNE LEATHEM
3. STEPHEN HUGHES
2. LOU FERRARI
4. JIM MACILWAIN 2 0 200-239 2.17.38
11 MILDURA MURRAY MASTERS
VIC14 1. TONY WILLCOCK
3. GRANT FORREST
2. TUBBY RAMSAY
4. ALAN ERSKINE 2 8 200-239 2.21.64
12 TLP
AUS041. JOHN TOWERS
3. JOHN LANE
2. RAC LEWIS
4. TONY PARTRIDGE 2 9 200-239 2.40.35
KIWI ALLSTARS
NZL02 1. CRAIG BEEBY
3. ROBERT REDFORD
2. PETER WILKINSON
4. STEVE PRESCOTT 2 4 200-239 DNS
Age Group 160+ WMG RECORD 1.41.13
1 HSG UNI ROSTOCK
GER01 1. BERNDT MAU
3. RENE PLAESCHKE
2. RENE ESCHERMANN
4. RALPH RECKE 4 4 160-199 1.44.02
2 BRASIL MASTERS
BRA01 1. WALTER MARQUES
3. RICARDO OGATA
2. ANDRE LUCENA
4. JEFERSON ZINNECK4 5 160-199 1.46.57
3 STRAHAN + ONE
VIC15 1. DAVID STRAHAN
3. LACHLAN MCKINNON
2. TONY STRAHAN
4. SIMON STRAHAN 3 5 160-199 1.48.79
4 MEXICO '1'
MEX01 1. OSCAR GUTIERREZ
3. ALEXANDRO ESCANERO
2. GUSTAVO SALCEDO
4. ULISES MIRANDA 4 6 160-199 1.50.40
EVENT 26: 4 x 50 Metres Men's Freestyle Relay
PLACE TEAM NAME CODE TEAM MEMBERS HEAT LANE AGE GRP ACTUAL TIME
5 MACAU
MAC01 1. SENG FAT VONG
3. NIM SEONG FONG
2. YUN CHEUNG MOK
4. KA KIN TAI 3 6 160-199 1.51.60
6 NUNAWADING ORCAS
VIC05 1. BOB PATTERSON
3. ROD CLARKE
2. PAUL ADEY
4. JARED CLARKE 3 3 160-199 1.51.80
7 HONG KONG
HKG01 1. CHI KWONG CHEUNG
3. ETIENNE MA
2. SHEUNG KWAI TIN
4. LAP SAN WAN 3 4 160-199 1.52.21
8 GOLDEN GLO
QLD01 1. PETER MACKAY
3. JON HAWTON
2. PETER CLARKSON
4. WILLIAM BRUCE 3 7 160-199 1.54.79
9 GLAMOURHEADS B
VIC13 1. GARRY MCLEAY
3. LAWRIE FABIAN
2. JASON THOMAS
4. KERRY HUBICK 3 2 160-199 2.08.70
10 THE OLD VICS
VIC03 1. ROD SMITH
3. STEVE CONN
2. WILLIAM RICKETTS
4. TREVOR JACOBSEN 3 9 160-199 2.19.91
11 S.O.F'S
VIC011. RAY WILKINSON
3. ALEX BEATSON
2. RAYMOND SHEA
4. BRUCE GOOK 3 8 160-199 2.21.20
12 SLUGS
VIC07 1. MICK ROURKE
3. MALCOLM WEAVER
2. ANDREW BAIRD
4. MICHAEL PETTIT 3 1 160-199 2.28.00
Age Group 120+ WMG RECORD 1.39.84
1 BRASIL MASTERS
BRA02 1. MARCELO LIMA
3. GLAUCO SILVA
2. ALEXANDRE SILVA
4. HELIO CELIDONIO 5 5 120-159 1.41.75
2 MALVERN MARLINS
VIC02 1. PETER RAINEY
3. GARY SALT
2. FRANK BRAUN
4. ROB BURNS 5 4 120-159 1.43.66
3 ROYAL NAVY
GBR01 1. MARTIN DOUGLAS
3. GARY THOMAS
2. MARK FRANKLIN
4. IAN FAIRHURST 5 6 120-159 1.44.47
4 ITA 1
ITA01 1. ANDREA IANNETTI
3. MASSIMO FELICETTI
2. VINCENZO LODI
4. PAOLO FELOTTI 5 3 120-159 1.45.51
5 POWERPOINT BOYS
VIC04 1. MARK PATTERSON
3. SHANE GORE
2. ROB O'DONNELL
4. IAN KNIGHT 5 7 120-159 1.57.88
6 LAPPS
INT02 1. LARS KEPPELHUBER
3. STEPHEN BROWN
2. PETER STIDOLPH
4. PETER SMITH 5 8 120-159 2.04.67
7 PISSTANKS
VIC06 1. MARK WALLER
3. DARREN COWELL
2. ALBERT HAYES
4. RODNEY NEWTON 5 0 120-159 2.08.47
8 BRUNSWICK TRYHARDS
VIC11 1. ANTHONY FERGUSON
3. DANIEL O'DONOHUE
2. ADRIAN WHITE
4. MARK MALONEY 5 9 120-159 2.09.77
ALMOST MEXICAN
AUS02 1. MOHAMMED SALEM
3. DARRYL SULLIVAN
2. PETER HARRIS
4. JOHN MURRAY 5 1 120-159 DNS
GLAMOURHEADS A
VIC12 1. TIM RENOUF
3. CHARLES WILLIAMS
2. GREG CLIFFE
4. MALCOLM CAMPBELL 5 2 120-159 DNS
EVENT 26: 4 x 50 Metres Men's Freestyle Relay
PLACE TEAM NAME CODE TEAM MEMBERS HEAT LANE AGE GRP ACTUAL TIME
Age Group 100+ WMG RECORD 1.42.01
1 BRASIL
BRA03 1. RICARDO BENASAYOGE
3. RICARDO SILVA
2. RAFAEL DREER
4. LEONARDO PERES 4 8 100-119 1.46.35
2 PIEBALD
INT03 1. ALJOSA PRIBAC
3. PETER GREGORY
2. ANDREJ PRIBAC
4. DAN MITCHELL 4 9 100-119 1.50.40
3 TEAM WAIDE + 1
NZL01 1. DAVE WAIDE
3. SHANE HENRY
2. ROB WAIDE
4. PETE WAIDE 4 7 100-119 1.54.62