Mens Masters B Coxed Eight Final
Race 273 Event 8 Day 2 Time 15:44 Distance 1000m
Pl Crew# Crew Lane 500 1000 1500 2000
1 8.24 ITALY 5 1:30.04(1) 3:01.17(1)
Spadavecchia
1:31.13(4)
2 8.08 DYNAMO 6 1:31.17(2) 3:01.67(2)
Igudin [18 0:01.13+ 0:00.50+
1:30.50(3)
3 8.13 MOSMAN 4 1:31.82(3) 3:03.28(3)
Evans 0:01.78+ 0:02.11+
1:31.46(5)
4 8.17 TE ANAU 8 1:41.25(8) 3:06.02(4)
Whitfield 0:11.21+ 0:04.85+
1:24.77(1)
5 8.22 WEST END 2 1:38.00(6) 3:08.07(5)
Banton [53 0:07.96+ 0:06.90+
1:30.07(2)
6 8.19 UQBC 3 1:35.52(4) 3:08.63(6)
Zahnleiter 0:05.48+ 0:07.46+
1:33.11(6)
7 8.03 BANKS 7 1:36.54(5) 3:10.41(7)
Plowright 0:06.50+ 0:09.24+
1:33.87(7)
8 8.21 WEST AUST 1 1:38.88(7) 3:13.45(8)
Buswell 0:08.84+ 0:12.28+
1:34.57(8)
Mens Masters B Coxed Eight Semi A
1..4 -> Final, Rest -> Eliminated
Race 241 Event 8 Day 2 Time 13:04 Distance 1000m
Pl Crew# Crew Lane 500 1000 1500 2000
1 8.13 MOSMAN 6 1:29.55(1) 3:05.61(1)
Evans
1:36.06(2)
2 8.08 DYNAMO 2 1:32.12(5) 3:06.03(2)
Igudin [18 0:02.57+ 0:00.42+
1:33.91(1)
3 8.22 WEST END 4 1:30.56(3) 3:06.89(3)
Banton [53 0:01.01+ 0:01.28+
1:36.33(3)
4 8.17 TE ANAU 7 1:31.22(4) 3:07.55(4)
Whitfield 0:01.67+ 0:01.94+
1:36.33(3)
5 8.07 DRUMMOYNE 5 1:30.10(2) 3:09.12(5)
Whereat 0:00.55+ 0:03.51+
1:39.02(5)
6 8.23 YARRA 1 1:34.96(7) 3:14.26(6)
Silverberg 0:05.41+ 0:08.65+
1:39.30(6)
7 8.18 TYRED SWAN 3 1:34.52(6) 3:16.71(7)
Bradford 0:04.97+ 0:11.10+
1:42.19(7)
Mens Masters B Coxed Eight Semi B
1..4 -> Final, Rest -> Eliminated
Race 242 Event 8 Day 2 Time 13:08 Distance 1000m
Pl Crew# Crew Lane 500 1000 1500 2000
1 8.24 ITALY 4 1:32.92(1) 3:08.07(1)
Spadavecchia
1:35.15(1)
2 8.19 UQBC 6 1:35.07(3) 3:10.43(2)
Zahnleiter 0:02.15+ 0:02.36+
1:35.36(2)
3 8.03 BANKS 5 1:34.44(2) 3:12.89(3)
Plowright 0:01.52+ 0:04.82+
1:38.45(5)
4 8.21 WEST AUST 3 1:38.29(4) 3:15.79(4)
Buswell 0:05.37+ 0:07.72+
1:37.50(3)
5 8.06 COMMERCIAL 7 1:39.41(5) 3:17.70(5)
Turner 0:06.49+ 0:09.63+
1:38.29(4)
6 8.12 MERSEY 8 1:41.77(6) 3:22.29(6)
Scattergood 0:08.85+ 0:14.22+
1:40.52(6)
7 8.20 UPPER HUNT 2 1:54.72(7) 3:45.45(7)
Walters 0:21.80+ 0:37.38+
1:50.73(7)
8.14 NEPEAN 1
McCallum
Mens Masters B Coxed Eight Heat 1
1..5 -> Semi-Final, Rest -> Eliminated
Race 178 Event 8 Day 2 Time 08:32 Distance 1000m
Pl Crew# Crew Lane 500 1000 1500 2000
1 8.22 WEST END 6 1:35.00(1) 3:13.51(1)
Banton [53
1:38.51(4)
2 8.19 UQBC 8 1:36.25(2) 3:14.60(2)
Zahnleiter 0:01.25+ 0:01.09+
1:38.35(3)
3 8.21 WEST AUST 5 1:38.59(4) 3:15.77(3)
Buswell 0:03.59+ 0:02.26+
1:37.18(2)
4 8.17 TE ANAU 4 1:37.89(3) 3:16.49(4)
Whitfield 0:02.89+ 0:02.98+
1:38.60(5)
5 8.23 YARRA 1 1:40.69(5) 3:17.31(5)
Silverberg 0:05.69+ 0:03.80+
1:36.62(1)
6 8.14 NEPEAN 3 1:42.16(6) 3:21.68(6)
McCallum 0:07.16+ 0:08.17+
1:39.52(6)
7 8.04 BUCKINGHAM 7 1:43.80(7) 3:23.88(7)
Herron 0:08.80+ 0:10.37+
1:40.08(7)
8 8.15 NTH SHORE 2 1:45.04(8) 3:33.70(8)
Boyce 0:10.04+ 0:20.19+
1:48.66(8)
Mens Masters B Coxed Eight Heat 2
1..4 -> Semi-Final, Rest -> Eliminated
Race 179 Event 8 Day 2 Time 08:36 Distance 1000m
Pl Crew# Crew Lane 500 1000 1500 2000
1 8.24 ITALY 5 3:06.72(1)
Spadavecchia
2 8.13 MOSMAN 6 3:09.26(2)
Evans 0:02.54+
3 8.08 DYNAMO 1 3:17.08(3)
Igudin [18 0:10.36+
4 8.20 UPPER HUNT 8 3:51.61(4)
Walters 0:44.89+
8.11 MUBC 3
Bartlett
8.01 AUSTRALIA 4
Tomzak
8.02 AUSTRALIA 7
James
Mens Masters B Coxed Eight Heat 3
1..5 -> Semi-Final, Rest -> Eliminated
Race 180 Event 8 Day 2 Time 08:40 Distance 1000m
Pl Crew# Crew Lane 500 1000 1500 2000
1 8.07 DRUMMOYNE 8 1:34.01(1) 3:12.34(1)
Whereat
1:38.33(3)
2 8.03 BANKS 4 1:36.84(2) 3:14.27(2)
Plowright 0:02.83+ 0:01.93+
1:37.43(1)
3 8.18 TYRED SWAN 3 1:37.60(3) 3:16.02(3)
Bradford 0:03.59+ 0:03.68+
1:38.42(4)
4 8.06 COMMERCIAL 1 1:38.46(4) 3:16.72(4)
Turner 0:04.45+ 0:04.38+
1:38.26(2)
5 8.12 MERSEY 7 1:41.60(5) 3:22.88(5)
Scattergood 0:07.59+ 0:10.54+
1:41.28(5)
6 8.16 REDLEGS 2 1:43.14(6) 3:25.68(6)
Rowe 0:09.13+ 0:13.34+
1:42.54(6)
7 8.10 INNISFAIL/ 6 1:46.14(7) 3:36.73(7)
Thoren 0:12.13+ 0:24.39+
1:50.59(7)
8.09 ESSENDON 5
Doyle