Sportsmans Warehouse AWJFL

AFL NEB CARNIVAL
FINAL SQUAD SELECTIONS
All carnival information will be handed out at the final squad training session at Xavier Oval this Thursday 21st May.
Player costs of $60 to be paid at Thursday night's session, please make cheques payable to the Albury Wodonga Junior Football League. 
Emergency's will receive all carnival apparel and are expected to attend Thursday's training session and the carnival.
 
AWJFL U16 BLACK
Austin Speed - Albury
Nicholas Kohlhagen - Albury
Jacob Koschitzke - Albury
Jara Moran - Albury
Harrison Hunter - Albury
Ben Kelly - Albury 
Jackson Carmody - Albury
Joshua Edgar- Albury
Corey McAlpine - Lavington
Carson Lehmann - Lavington
Noah Amery - Lavington
Tom Curley - Lavington
Jack Penny - North Albury
Bailey Hosie - North Albury
Aidan Gibbs - North Albury
Campbell Nichols - North Albury
Riley Smith - North Albury
Ethan Bakic - St Patricks
Ryan Bruce - Yarrawonga
Ronan Pritchard - Yarrawonga
Darcy Norman - Yarrawonga
Macauly Lonergan - Yarrawonga
Claye Woodward - Yarrawonga
Cameron Maher - Yarrawonga
 
AWJFL U16 RED
Tyler Spencer - Corowa Rutherglen
Jedd Glass - Wodonga
Connor Brodie - Wodonga
Hamish Hallahan - Wodonga
Mitchell White - Wodonga
Casey Marr - Wodonga
Jarrod Lewin - Wodonga 
Hudson Garoni - Wodonga
Mitchell Donavan - Wodonga
Harry Jones - Wodonga
Gabe Crothers - Wodonga
Daniel Smith - Raiders
Joshua Scammell - Raiders
Brodie Oates - Raiders
Ashley Benfield - Raiders
Jacob Schmidt - Raiders
Lachlan Carmody - Raiders
Ben Stefani - Raiders
Jake Bradshaw - Raiders
Hayden Clarke - Raiders
Bradley Ellis - Raiders
Cameron Fowler - Raiders
Declan Rafferty - Raiders
  
AWJFL U14 BLACK
Darcy Harrington - Albury 
Sam Cavanough - Albury
Adam Martin - Albury
Rohan Fraser - Scots
Sam Crozier - Scots
Mitchell Scott - Albury
Sam Azzi - St Patricks
Wilson Mack - Albury
Eddy Zeibarth - Scots
Henry Bouffler - Scots
Brodie Parr - Albury
Austin Sheppard - Albury 
Zach Stephens - St Patricks
Will Edgar - Albury
Kyle Cooper - Albury
Toby Gilmour - Albury
Berkley Macfarlane - Albury
Clayton Marsh - Lavington
Max Archer - Lavington
Elijah Amery - Lavington
Patrick Parnell - St Patricks
Sam Beddoes - Lavington
Connor Bradbury - Lavington (Emergency)
Harry Sikorsky - Albury (Emergency)
Brock Parrott - Lavington (Emergency)
 
AWJFL U14 RED
Tom Haynes - Wodonga
Jack Chesser - Wodonga
Isaac Cassidy - Wodonga
Rhys Ritchie - Wodonga
Liam Andrews - Wodonga
Tom Goyne - Wodonga
Seth Wilson - Wodonga
William Teunon - Raiders
Dylan Clarke - Raiders
Jackson Croucher - Raiders
William McCarty - Raiders
Sean Walters - Raiders
Declan Everett - Raiders
Harrison Meade - Yarrawonga
Max Hemphill - Yarrawonga
Sam Michleson - Yarrawonga
Jack Mitsch - North Albury
Ben Rapsey - North Albury
Darcy Smith - North Albury
Will Chandler - Corowa Rutherglen
Charlie Langfield - Corowa Rutherglen
Blake Spencer - Corowa Rutherglen
Jordan Eyers - Corowa Rutherglen (Emergency)
Jordyn Studd - Yarrawonga (Emergency)
Zeth Ward - Raiders (Emergency) 
 
All carnival information will be handed out at the final squad training session at Xavier Oval this Thursday 21st May.
Player costs of $60 to be paid at Thursday night's session, please make cheques payable to the Albury Wodonga Junior Football League.
 
Emergency's will receive all carnival apparel and are expected to attend Thursday's training session and the carnival.
 
 
2014
 Finals Series

Premiers

Congratulations to all the 2014 season winners.

Under 12 Cup: St Patricks
Under 14 Shield: Scots
Under 14 Cup: Wodonga Raiders
Under 16 Shield: Yarrawonga
Under 16 Cup: Lavington


2015 BOARD OF MANAGEMENT
:

Chairman: Mark Sanson
Elwyn Langford
David Johnston
Shane Robertson
Noeline Elvin

ALBURY WODONGA JUNIOR FOOTBALL LEAGUE INCORPORATED
Administration contact

Ph: 02 6025 0633 Fax: 02 6025 0122
Email: awjuniors@bigpond.com
Postal Address: 208 Fallon Street Albury NSW 2640
Web: www.alburywodongajfl.vcfl.com.au

 

 

 

AWJFL Sponsors

Ladder - Under 12 Toon Cup

Toon Family U12 Cup
POS TEAM % Won
1 Wodonga Raiders 93.33
2 Lavington Panthers 80.00
3 St Patricks 73.33
4 Wodonga Bulldogs 60.00
5 Corowa Rutherglen 40.00
6 Yarrawonga Pigeons 40.00
7 Albury Tigers 13.33
8 North Albury 0.00

Ladder - Under 14 Schultz Shield

Bill Schultz U14 Shield
POS TEAM % Won
1 Scots 90.00
2 Albury Gold 90.00
3 North Albury Hoppers 50.00
4 Corowa Rutherglen 40.00
5 Wodonga White 20.00
6 Wodonga Raiders Red 10.00

Ladder - Under 14 Schultz Cup

Bill Schultz U14 Cup
POS TEAM % Won
1 Albury Black 100.00
2 Wodonga Raiders Blue 80.00
3 Wodonga Maroon 60.00
4 Yarrawonga Pigeons 40.00
5 Lavington Panthers 10.00
6 St Patricks 10.00

Ladder - Under 16 Langford Shield

Elwyn Langford U16 Shield
POS TEAM % Won
1 Yarrawonga Pigeons 95.00
2 Scots 85.00
3 Wodonga White 50.00
4 North Albury Hopper 50.00
5 Wodonga Raiders Red 15.00
6 Albury Gold 5.00

Ladder - Under 16 Langford Cup

Elwyn Langford U16 Cup
POS TEAM % Won
1 Lavington Panthers 90.00
2 Wodonga Maroon 70.00
3 St Patricks 60.00
4 Corowa Rutherglen 50.00
5 Albury Black 20.00
6 Wodonga Raiders Blue 10.00