A2 Zapad – Crikvenica poražena u Otočcu

U utakmicama 7. kola slavili su domaćini. Kastavci su riješili u svoju korist derbi protiv Zameta, Otočac je po prvi puta svladao Crikvenicu dok su se pulski klubovi mučili protiv Rovinja i Ghie Staff.

Kastavcima je pripao derbi protiv Zameta. Užasna prva četvrtina za domaćina, dali su samo pet, a primili 26 i tada se činilo da je utakmica već riješena. U drugoj četvrtini slijedi obrat, Kastavci dobivaju četvrtinu 33:12, za izjednačenje na poluvremenu. Pobjednik je odlučen u posljednjoj četvrtini koju domaćin dobiva s 22:10. Kod domaćina Davorin Szylvasy je bio najučinkovitiji s 23 poena, a Sanjin Legović je postigao  18. Zamet je predvodio Domagoj Vukić s 21 postignutim košem.

Otočac je protiv Crikvenice upisao prvu pobjedu u ligi. Igrači Josipa Oreškovića su prelomili utakmicu u drugoj četvrtini i  do kraja utakmice su uspjeli održati razliku. To je prva povijesna pobjeda Otočca protiv Kiraca. Za Otočac najviše poena su postigli Pervan (20) i Starčević (23), kod gostiju Komadina s 21 košem je bio najučinkovitiji.

Teže nego što su to očekivali, Stoja je upisala četvrtu uzastopnu pobjedu u ligi. Mogla je Stoja ranije riješiti pitanje pobjednika jer je na poluvremenu imala visokih 22 poena prednosti (55-32), ali profesionalci iz Pule su podcijenili amatere iz Rovinja koji su napravili malo iznenađenje izgubivši samo sa pet koševa razlike (87:82). Kod domaćina najbolji su bili Gregor Belina s 28 poena i Vedran Pušić s 18, a raspoloženi Sandro Kordiš za goste iz Rovinja je postigao čak 39 poena.

I košarkaši Pule 1981 su se izvlačili protiv Ghia Staff iz Pazina. Domaćin je imao prednost skoro tijekom cijelog susrete, ali uporni Pazinjanini nisu se predavali i na kraju trećeg dijela igre imali su prednost od 53:49. Pula tek polovicom posljednje četvrtine prelazi u vodstvo koje drži do kraja utakmice. Kod pobjednika najuspješniji je bio Leo Krizman s 21 poenom, a goste je predvodio Emil Jurić s postignuta 23 koša.