SA District Basketball
Fixtures/Results
Club Fixtures
Venues
Documents
By-Laws
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
SA District Basketball
/
JDL Grading Season: U10 Boys
Filter by season
2022
2021
2020
2019
2023
Filter by competition
Select a Competition
JDL Grading Season: U10 Boys
JDL Grading Season: U12 Boys
JDL Grading Season: U12 Girls
JDL Grading Season: U14 Boys
JDL Grading Season: U14 Girls
JDL Grading Season: U16 Boys
JDL Grading Season: U16 Girls
JDL Grading Season: U18 Boys
SDL Pre-Season: Men Division 3
SDL Pre-Season: Men Division 4
SDL Pre-Season: Men Division 5
SDL Pre-Season: Men Division 6
SDL Pre-Season: Men Division 7
SDL Pre-Season: Men Division 8
SDL Pre-Season: Men Reserves
SDL Pre-Season: Women Division 3
SDL Pre-Season: Women Division 4
SDL Pre-Season: Women Reserves
YDL Pre-Season: U21 Men Division 1
YDL Pre-Season: U21 Men Division 2
YDL Pre-Season: U21 Men Division 3
YDL Pre-Season: U21 Men Division 4
YDL Pre-Season: U23 Women Division 1
YDL Pre-Season: U23 Women Division 2
JDL Pre-Season: U10 Boys Division 1
JDL Pre-Season: U10 Boys Division 2
JDL Pre-Season: U10 Girls Division 1
JDL Pre-Season: U10 Girls Division 2
JDL Pre-Season: U10 Girls Division 3
JDL Pre-Season: U10 Girls Division 4
JDL Pre-Season: U12 Boys Division 1
JDL Pre-Season: U12 Boys Division 2
JDL Pre-Season: U12 Girls Division 1
JDL Pre-Season: U12 Girls Division 2
JDL Pre-Season: U14 Boys Division 1
JDL Pre-Season: U14 Boys Division 2
JDL Pre-Season: U14 Girls Division 1
JDL Pre-Season: U14 Girls Division 2
JDL Pre-Season: U16 Boys Division 1
JDL Pre-Season: U16 Boys Division 2
JDL Pre-Season: U16 Girls Division 1
JDL Pre-Season: U16 Girls Division 2
JDL Pre-Season: U18 Boys Division 1
JDL Pre-Season: U18 Boys Division 2
JDL Pre-Season: U18 Girls Division 1
JDL Pre-Season: U18 Girls Division 2
JDL Pre-Season: U18 Girls Division 3
Fixtures/Results
JDL Grading Season: U10 Boys
Fixture
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Floor Game Summary
Rebounding Summary
Scoring Summary
Fouls Summary
Fouls Summary
Player Name
Team
M
PFS
T Mai
North Adelaide Rockets 4
8
24
J Thomas
Sturt Sabres 3
7
23
J Bell
Central Districts Lions 2
7
22
J Knights
Norwood Flames 3
8
19
T Nguyen
Western Magic 1
7
19
E Li
North Adelaide Rockets 4
8
18
K Hearn
South Adelaide Panthers 3
7
18
T Galea
West Adelaide Bearcats 3
7
18
C Moulsdale
Forestville Eagles 5
4
16
D Randall
North Adelaide Rockets 4
8
16
J Mcevoy
West Adelaide Bearcats 3
6
16
A Singh
Eastern Mavericks 2
7
15
L Ewer
Forestville Eagles 5
5
15
L Kluzek
Forestville Eagles 3
7
15
O Ma
Norwood Flames 3
8
15
M Enjakovic
West Adelaide Bearcats 3
7
14
W Sappiatzer
Sturt Sabres 4
4
14
B Sampson
North Adelaide Rockets 3
5
13
G Weston
Norwood Flames 3
8
13
H Irving
South Adelaide Panthers 4
7
13
H Thompson
Forestville Eagles 4
6
13
O Hughes
South Adelaide Panthers 4
7
13
O Ciracovitch
Western Magic 1
7
13
O Golebiowski
South Adelaide Panthers 4
7
13
B Pastyn
West Adelaide Bearcats 4
5
12
C Field
Sturt Sabres 4
6
12
C Muggleton
North Adelaide Rockets 3
7
12
J Hubbard
Forestville Eagles 3
7
12
J Hastings
Woodville Warriors 2
6
12
L Street
Central Districts Lions 2
6
12
L August
Forestville Eagles 4
6
12
W Keegan
Sturt Sabres 3
7
12
W Russell
West Adelaide Bearcats 4
6
12
Y Ibrahimi
Woodville Warriors 3
4
12
A Carbone
Norwood Flames 4
7
11
E Allen
Forestville Eagles 6
5
11
O Branden
Norwood Flames 3
8
11
A Opio
Central Districts Lions 2
6
10
A Kadrija
Woodville Warriors 3
4
10
C Willmer
Central Districts Lions 3
4
10
F Takarangi
Forestville Eagles 3
4
10
L Currie
West Adelaide Bearcats 4
7
10
L Moulds
Sturt Sabres 3
6
10
M Nasti
Southern Tigers 3
3
10
O Clasohm
Forestville Eagles 5
3
10
C Hallett
Forestville Eagles 3
6
9
C Hudson
South Adelaide Panthers 4
7
9
H Zhou
Forestville Eagles 4
5
9
H Cannell
South Adelaide Panthers 3
7
9
H Grant
Southern Tigers 3
4
9
L Trewartha
Norwood Flames 4
7
9
N Breen
West Adelaide Bearcats 3
7
9
O Altree
West Adelaide Bearcats 4
7
9
S Hallion
Sturt Sabres 4
5
9
T Sendy
Woodville Warriors 2
5
9
T Lovell
Forestville Eagles 4
5
9
C Standish
Woodville Warriors 2
4
8
C Kalemba
North Adelaide Rockets 4
8
8
E Marsh
Eastern Mavericks 2
7
8
H Wallis
North Adelaide Rockets 3
6
8
J Shekhawat
Sturt Sabres 4
4
8
J Tessman
Western Magic 1
6
8
N Fowler
West Adelaide Bearcats 4
4
8
N Taha
South Adelaide Panthers 3
3
8
O Glaser
Woodville Warriors 2
6
8
A Kluzek
Forestville Eagles 3
7
7
C Pridgeon
Sturt Sabres 3
6
7
D Wang
Sturt Sabres 3
6
7
D Munro-Kalmar
North Adelaide Rockets 3
4
7
H Casserly
South Adelaide Panthers 4
7
7
H Kruger
Central Districts Lions 2
4
7
I Bayly
Southern Tigers 3
3
7
J Deguisa
Woodville Warriors 2
4
7
L D'Alessandro
South Adelaide Panthers 4
7
7
L M Useche
West Adelaide Bearcats 3
7
7
O Khouri-Revell
Forestville Eagles 6
5
7
O Wilson
South Adelaide Panthers 3
6
7
S Rupasinghe
Forestville Eagles 6
6
7
A Grace
Woodville Warriors 3
4
6
A V D Berg
Norwood Flames 3
7
6
A Roffe
Eastern Mavericks 2
7
6
C Veljkovic
Southern Tigers 3
5
6
F Khaira
Central Districts Lions 2
4
6
G Stefos
South Adelaide Panthers 3
5
6
I Forgione
North Adelaide Rockets 3
5
6
L Greenwood
Norwood Flames 4
7
6
L Burgun
South Adelaide Panthers 3
5
6
M Grogan
Eastern Mavericks 2
3
6
M Allen
Eastern Mavericks 2
7
6
R Ruiz
West Adelaide Bearcats 4
5
6
A Adams
Sturt Sabres 4
5
5
B Sampson
North Adelaide Rockets 4
3
5
B Badenoch
South Adelaide Panthers 3
5
5
D Deguisa
Woodville Warriors 2
4
5
E Speed
Woodville Warriors 2
6
5
E Dsilva
Woodville Warriors 2
2
5
J Igbokwe
North Adelaide Rockets 3
8
5
N Wingrave
Southern Tigers 3
5
5
R Neagle
North Adelaide Rockets 4
5
5
R Opperman
Central Districts Lions 2
5
5
T Polling
Forestville Eagles 6
6
5
T Herdem
Forestville Eagles 4
6
5
B Layden
Eastern Mavericks 2
5
4
B Sander
Central Districts Lions 3
4
4
C Willmer
Central Districts Lions 2
3
4
C Foale
West Adelaide Bearcats 4
7
4
G Digance
South Adelaide Panthers 3
6
4
L Nitschke
Forestville Eagles 5
5
4
N Burns
Norwood Flames 4
6
4
O Hardie
Central Districts Lions 3
3
4
O Ta
Western Magic 1
6
4
S Robertson
Woodville Warriors 2
2
4
S Robertson
Woodville Warriors 3
4
4
S Stevens
Sturt Sabres 3
7
4
S Gwee
Sturt Sabres 4
4
4
T Beazleigh
West Adelaide Bearcats 3
7
4
Z Holloway
Norwood Flames 4
7
4
B Sander
Central Districts Lions 2
2
3
D Johnson
South Adelaide Panthers 3
1
3
F Cooper
North Adelaide Rockets 3
5
3
I Hutchison
Central Districts Lions 3
3
3
J Badrice
Central Districts Lions 3
3
3
K Gray
Western Magic 1
3
3
K Brock
North Adelaide Rockets 3
7
3
L Lual
Central Districts Lions 2
6
3
M Vozzo
Central Districts Lions 3
3
3
M Laing
Forestville Eagles 3
5
3
O Wilcox
Sturt Sabres 4
1
3
R Sunley
West Adelaide Bearcats 3
7
3
T Tran
Western Magic 1
6
3
T Dawson
South Adelaide Panthers 3
7
3
T Ratcliffe
Central Districts Lions 3
3
3
W Stapleton
Southern Tigers 3
5
3
Z D Cure
Norwood Flames 3
8
3
C Wright
South Adelaide Panthers 4
7
2
D ( Won
Norwood Flames 3
6
2
E Speed
Woodville Warriors 3
1
2
F Willmer
Central Districts Lions 2
3
2
F Willmer
Central Districts Lions 3
4
2
H Zhou
Forestville Eagles 5
2
2
J Grivell
Norwood Flames 4
6
2
J Browne
Southern Tigers 3
4
2
M Laing
Forestville Eagles 4
1
2
O Hardie
Central Districts Lions 2
3
2
O Jones
Forestville Eagles 6
5
2
A Rollinson
Southern Tigers 3
4
1
A Zappia
North Adelaide Rockets 4
5
1
A Kadrija
Woodville Warriors 2
2
1
B Shorne-Williams
Eastern Mavericks 2
7
1
C Felici
Forestville Eagles 3
3
1
D Wang
Sturt Sabres 4
1
1
D Xia
Forestville Eagles 6
2
1
D Scuteri
Woodville Warriors 2
2
1
G Mcnamara
Forestville Eagles 6
6
1
H Heida
Central Districts Lions 2
3
1
H Kent
North Adelaide Rockets 3
8
1
J Greenwood
North Adelaide Rockets 3
2
1
K Campbell
Forestville Eagles 5
3
1
K Liyanage
Western Magic 1
6
1
K Giatrakos
South Adelaide Panthers 4
7
1
K Jaworek
Norwood Flames 3
7
1
L Marsh
Forestville Eagles 4
6
1
L Borges
Forestville Eagles 5
4
1
M Vozzo
Central Districts Lions 2
2
1
N W J Sims
North Adelaide Rockets 4
8
1
O Clasohm
Forestville Eagles 4
3
1
P Hill
Forestville Eagles 5
5
1
S Abraham
Forestville Eagles 6
6
1
S Sun
Woodville Warriors 2
1
1
T Hore
Norwood Flames 4
6
1
Y Melvin
Forestville Eagles 3
6
1
Z O'Brien
Forestville Eagles 6
6
1
A Broadbent
Forestville Eagles 4
6
B Badenoch
South Adelaide Panthers 4
3
C Vandermoer
Norwood Flames 4
1
D Scuteri
Woodville Warriors 3
4
E Dsilva
Woodville Warriors 3
3
I Hutchison
Central Districts Lions 2
2
L Savage
Sturt Sabres 3
2
L Marsh
Forestville Eagles 3
1
L August
Forestville Eagles 3
1
L Liu
Sturt Sabres 4
1
L Liu
Sturt Sabres 4
1
M Grantham
North Adelaide Rockets 4
5
P Carroll
Western Magic 1
6
S Sun
Woodville Warriors 3
3
T Adams
Forestville Eagles 5
2
T Pensa
West Adelaide Bearcats 4
7
T Smolcic
Forestville Eagles 3
7
T Ratcliffe
Central Districts Lions 2
2
X Rehn
Norwood Flames 3
1
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started