Australian National Championships
Draws & Results
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Australian National Championships
/
2010 U14 Boys Club Championships
Filter by season
2024
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2008
2007
2023
Filter by competition
Select a Competition
2010 Ivor Burge Men
2010 Ivor Burge Women
2010 Kevin Coombs Cup
2010 U14 Boys Club Championships
2010 U14 Girls Club Championships
2010 U16 Men
2010 U16 Women
2010 U18 Men
2010 U18 Women
2010 U20 Men
2010 U20 Women
Draws & Results
2010 U14 Boys Club Championships
Fixture
Results
Ladder
Competition Statistics
Sync to Calendar
Change stats grouping
Floor Game Summary
Rebounding Summary
Scoring Summary
Fouls Summary
Floor Game Summary
Player Name
Team
M
PTS
AV ASS
AV ST
AV TO
A Ceravolo
Blackburn
7
31
A Gooderham
Hills Horn
1
A Lemon
Melbourne
5
23
A Akintola
Diamond Va
8
132
A Quill
Northern T
3
A Donlagic
East Perth
7
57
A Cassin
Knox Raide
6
5
A Karabatsos
Melbourne
8
73
A Walsh
Diamond Va
7
17
B Amos
Rockingham
8
107
B Ognenis
East Perth
7
12
B Allison
Melbourne
8
69
B Hardwick
Doncaster
8
122
B Lee
Rockingham
8
2
B Fattore
Sutherland
8
19
B Hoang
Canberra N
8
43
C Jones
East Perth
7
22
C Brown
Blackburn
4
C Rush
Doncaster
8
17
C Hutton
Melbourne
8
50
C Waterhouse
Knox Raide
8
18
C Granger
Gosford Ci
8
23
C Blythe
Geelong Ca
8
6
C Kurnoth
NT North G
7
7
D Marshall
Diamond Va
8
30
D Dowisha
Doncaster
8
30
D Crocker
Doncaster
8
151
D Mcdowell-White
South West
8
78
D Fan
Doncaster
8
80
D Maluto
Logan Thun
7
115
E Kafritsas
Diamond Va
8
23
G Hadley
North West
8
17
G Turner
Diamond Va
8
35
G Osrin
East Perth
7
21
H Balic
Sandringha
8
123
H Greaves
Knox Raide
7
H Masterson
Logan Thun
7
25
I Boehme
Logan Thun
5
4
J Dean
Diamond Va
7
3
J Formosa
Diamond Va
8
112
J Hare
Knox Raide
8
38
J Howard
Diamond Va
4
9
J Tibb
Doncaster
7
14
J Elordi
Melbourne
8
30
J Beaver
Logan Thun
7
24
J Heath
Blackburn
7
64
J Cornelissen
Melbourne
8
57
J Harrold
Willetton
8
35
J Locke
Blackburn
7
47
J Rausa
Doncaster
7
4
J Depace
Knox Raide
8
51
J Prakash
Hills Horn
8
15
J Pulesea
Logan Thun
7
48
J Blight
Logan Thun
7
6
J Bass
Knox Raide
8
47
J Gilmore
Diamond Va
8
11
J Hannon
Knox Raide
8
24
J O'Gorman
Forestvill
7
81
J Thompson
Logan Thun
7
11
L Jones
Knox Raide
8
35
L Wintle
Blackburn
6
18
M Girolami
Diamond Va
8
3
M Oktay
Diamond Va
8
19
M Mitchell
Blackburn
5
5
M Owies
Melbourne
8
78
M Ramsden
Rockingham
8
47
M Simmons
Sturt Sabr
8
77
M Cassin
Knox Raide
8
23
M D'Agostino
Blackburn
7
109
M Barnes
Melbourne
8
38
M Elliott
Northside
7
14
M Evans
Hills Horn
8
79
M Robb
East Perth
7
12
N Lassey
Logan Thun
4
4
N Sparks
East Perth
4
2
N Martyn
Doncaster
8
28
N Moulton
East Perth
6
26
R Wetere
Logan Thun
7
75
R Mackean
East Perth
7
105
R Fyffe
Blackburn
7
24
S Williams
Melbourne
8
34
S Ameduri
East Perth
7
48
S Pritchard
Knox Raide
8
148
S J Morris
Logan Thun
7
103
T Jones-Hughes
Doncaster
8
16
T Cowell
Hills Horn
8
15
T Mcivor
Doncaster
5
2
T Cleggett
Eastern Ma
7
32
T Wilson
Melbourne
8
61
T Williams
Blackburn
7
32
T Mitchell
Diamond Va
5
2
T Owen
Blackburn
7
15
W Pearce
Hills Horn
8
39
W Farrar
Illawarra
8
16
Z Elms
Knox Raide
4
2
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started