Lacrosse SA
VENUES
FIXTURES/RESULTS
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Lacrosse SA
/
2024 Women's Division 2
Filter by season
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
Filter by competition
Select a Competition
2024 iLax Senior Comp Lightsview Term 1
2024 Men's Division 1
2024 Men's Division 2
2024 Men's State League
2024 Under 11 Boys North - Term 2
2024 Under 11 Boys South - Term 2
2024 Under 11 Girls North - Term 2
2024 Under 11 Girls South - Term 2
2024 Under 13 Boys
2024 Under 13 Girls
2024 Under 15 Boys
2024 Under 15 Girls
2024 Under 18 Boys
2024 Under 18 Girls
2024 Under 8 North - Term 2
2024 Under 8 South - Term 2
2024 Women's Division 1
2024 Women's Division 2
2024 Women's State League
FIXTURES/RESULTS
2024 Women's Division 2
Fixture
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Rotate device to view more data.
Player Name
Team Name
M
Last
HSDATE
HS
HSOPP
HSVENUE
TA
TPEN
A O’sullivan
Adelaide University
2
2024-04-27
2024-04-20 15:00:00
3
Burnside
WvLC - Findon Oval
A Sloan
Glenelg
1
2024-04-20
A Grant
Adelaide University
3
2024-05-04
B Bilsborow
Sturt
1
2024-04-27
B Coffey
Adelaide University
2
2024-05-04
2024-04-20 15:00:00
2
Burnside
WvLC - Findon Oval
1
B Harris
Burnside
1
2024-04-20
C Mangan
Brighton
1
2024-04-27
2024-04-27 15:00:00
4
Burnside
BsLC - Miller Reserve
1
C O'Connor
Sturt
1
2024-04-27
2024-04-27 15:00:00
1
North Eagles
SLC - Womens Memorial Playing
C Iosifidis
Adelaide University
2
2024-05-04
C Newmarch
Glenelg
2
2024-04-27
2024-04-20 15:00:00
4
North Eagles
ELC - Charles Cane Reserve
2
C Dale
Brighton
2
2024-04-27
2024-04-27 15:00:00
6
Burnside
BsLC - Miller Reserve
2
C Tuxford
Sturt
1
2024-04-27
D Fitzpatrick
Sturt
1
2024-04-27
D Economos
Glenelg
1
2024-04-20
E Fiorenza
Adelaide University
3
2024-05-04
E Payne
North Eagles
1
2024-04-20
E Goldfinch
Burnside
2
2024-04-27
E Jose
Adelaide University
3
2024-05-04
2024-05-04 15:00:00
1
Brighton
WvLC - Findon Oval
F Hobbs
Adelaide University
3
2024-05-04
G Esselbach
North Eagles
1
2024-04-20
G Beckingham
Glenelg
2
2024-04-27
H Chapman
Glenelg
2
2024-04-27
2024-04-20 15:00:00
6
North Eagles
ELC - Charles Cane Reserve
H Millbank
Sturt
1
2024-04-27
I Mchugh
Glenelg
1
2024-04-27
2024-04-27 15:00:00
1
Adelaide University
AULC - Park 10
I Hasda-Hall
Sturt
1
2024-04-27
J Gallagher
Burnside
2
2024-04-27
J Evans
Glenelg
1
2024-04-27
2
J Felstead
Burnside
1
2024-04-20
J Chambers
North Eagles
1
2024-04-20
K Kerakova
Glenelg
1
2024-04-27
K Czechowicz
Burnside
1
2024-04-27
2024-04-27 15:00:00
2
Brighton
BsLC - Miller Reserve
K Felstead
Burnside
1
2024-04-20
K Lane
Sturt
1
2024-04-27
K Allan
Adelaide University
3
2024-05-04
2024-04-20 15:00:00
6
Burnside
WvLC - Findon Oval
K Cook
Glenelg
2
2024-04-27
2024-04-20 15:00:00
1
North Eagles
ELC - Charles Cane Reserve
K Hummel
Brighton
2
2024-04-27
K Spooner
North Eagles
1
2024-04-20
K Mcnamara
Glenelg
2
2024-04-27
2024-04-27 15:00:00
1
Adelaide University
AULC - Park 10
K Spooner
Burnside
1
2024-04-20
K Ratsch
Brighton
2
2024-04-27
K Fontanot
Glenelg
1
2024-04-20
K Cooke
Burnside
1
2024-04-27
L Maione
Burnside
2
2024-04-27
L Mastrippolito
North Eagles
1
2024-04-20
L Wagner
Glenelg
1
2024-04-27
L Balestrin
Burnside
2
2024-04-27
2024-04-27 15:00:00
5
Brighton
BsLC - Miller Reserve
L Blyth
Brighton
2
2024-04-27
2024-04-27 15:00:00
2
Burnside
BsLC - Miller Reserve
1
L Hoxey
Glenelg
1
2024-04-20
L Hulsinga
Brighton
1
2024-04-20
L Mahoney
Glenelg
2
2024-04-27
2024-04-20 15:00:00
1
North Eagles
ELC - Charles Cane Reserve
3
L Prowe
Adelaide University
2
2024-05-04
L Commis
Brighton
2
2024-04-27
L Davies
Burnside
2
2024-04-27
2024-04-27 15:00:00
1
Brighton
BsLC - Miller Reserve
M Cook
Burnside
1
2024-04-27
M Oliver
Adelaide University
3
2024-05-04
M Aslanidis
Burnside
1
2024-04-20
2024-04-20 15:00:00
1
Adelaide University
WvLC - Findon Oval
M Opie
Adelaide University
1
2024-04-27
M Kumar
Burnside
2
2024-04-27
N Chao
Adelaide University
3
2024-05-04
N Hobbs
Adelaide University
3
2024-05-04
2024-04-20 15:00:00
2
Burnside
WvLC - Findon Oval
N Sharpley
Brighton
2
2024-04-27
2024-04-27 15:00:00
5
Burnside
BsLC - Miller Reserve
2
O Mcadam
Brighton
2
2024-04-27
2024-04-27 15:00:00
1
Burnside
BsLC - Miller Reserve
P Bergin
Adelaide University
3
2024-05-04
P Sharpe
North Eagles
1
2024-04-20
R Emery
Brighton
1
2024-04-20
R Halloran
Burnside
2
2024-04-27
2024-04-20 15:00:00
3
Adelaide University
WvLC - Findon Oval
1
R Winter
Burnside
1
2024-04-27
2024-04-27 15:00:00
3
Brighton
BsLC - Miller Reserve
R Parsons
Burnside
2
2024-04-27
R Parker
Adelaide University
1
2024-04-20
S Jacobs
North Eagles
1
2024-04-20
S Mutton
Burnside
1
2024-04-27
2024-04-27 15:00:00
1
Brighton
BsLC - Miller Reserve
S Ambrose
Adelaide University
3
2024-05-04
S K Burford
Burnside
2
2024-04-27
2024-04-20 15:00:00
1
Adelaide University
WvLC - Findon Oval
1
S Ninio
Glenelg
1
2024-04-27
S Newmarch
Glenelg
2
2024-04-27
2024-04-20 15:00:00
4
North Eagles
ELC - Charles Cane Reserve
1
S Bolt
Burnside
1
2024-04-27
2024-04-27 15:00:00
1
Brighton
BsLC - Miller Reserve
S Watson
Brighton
2
2024-04-27
S Lane
Sturt
1
2024-04-27
T Bachler
Brighton
2
2024-04-27
T Chapman
Glenelg
2
2024-04-27
2024-04-20 15:00:00
1
North Eagles
ELC - Charles Cane Reserve
T Grant
Adelaide University
3
2024-05-04
2024-04-20 15:00:00
2
Burnside
WvLC - Findon Oval
T Adams
Brighton
1
2024-04-27
V Oak
Burnside
1
2024-04-20
V Coleman
Adelaide University
2
2024-04-27
Y Terashima
Burnside
2
2024-04-27