Jack Edwards Reserve - Pitch 2 (S)
Venue Address:
Oakleigh Cannons FC, Edwards Street, Oakleigh
Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE | TIME | Competition Name | HOME TEAM | AWAY TEAM | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
10/02/24 (Sat) | 14:00 | (Dockerty Cup) | 7 | Waverley Wanderers FC | def. | Bunyip District SC | 1 |
23/03/24 (Sat) | 13:00 | (Men's State League 2 South-East Reserves) | 3 | Chisholm United FC | def. | Skye United FC | 1 |
23/03/24 (Sat) | 15:00 | (Men's State League 2 South-East) | 1 | Chisholm United FC | def. by | Skye United FC | 2 |
20/04/24 (Sat) | 09:30 | (Boys' Saturday East 8 Joeys Green) | Oakleigh Cannons FC Melanie | vs | Manningham Juventus Football Club - White | ||
21/04/24 (Sun) | 09:00 | (Boys' Sunday East 8 Kangaroos) | Oakleigh Cannons FC PM | vs | Maccabi FC Caulfield U8 Rockets | ||
21/04/24 (Sun) | 09:00 | (Boys' Sunday East 9 Joeys Blue) | Oakleigh Cannons FC HP | vs | East Malvern Junior Soccer Club U9 Sunday Pythons | ||
21/04/24 (Sun) | 09:00 | (Girls' Sunday East 10 Joeys Blue) | Oakleigh Cannons FC U10 Joey Girls Korey | vs | Manningham Juventus Football Club | ||
21/04/24 (Sun) | 10:00 | (Boys' Sunday East 10 Wallabies Green) | Oakleigh Cannons FC GM | vs | Eastern Lions SC | ||
21/04/24 (Sun) | 10:00 | (Girls' East 12C) | 10 | Oakleigh Cannons FC Peter X | def. | Collingwood City FC | 2 |
21/04/24 (Sun) | 11:15 | (Boys' Sunday East 12A) | 4 | Oakleigh Cannons FC Migs | def. | Eastern Lions SC | 1 |
21/04/24 (Sun) | 11:15 | (Boys' Sunday East 13A) | 7 | Oakleigh Cannons FC Migs 2 | def. | DRSC U13A - CG | 0 |
21/04/24 (Sun) | 12:30 | (Boys' Sunday South-East 13A) | 6 | Oakleigh Cannons FC Migs 1 | def. | Brighton SC Dragons | 0 |
21/04/24 (Sun) | 13:45 | (Boys' Sunday East 13D Blue) | 0 | Oakleigh Cannons FC 13D Sterling | def. by | East Malvern Junior Soccer Club | 7 |
21/04/24 (Sun) | 13:45 | (Boys' Sunday South 13B Red) | 3 | Oakleigh Cannons FC Kokki 1 | def. | East Bentleigh SC U13 Strikers | 2 |
21/04/24 (Sun) | 15:00 | (Boys' South 14B Red) | 7 | Oakleigh Cannons FC Con Papa | def. | Elwood City U14B Blue | 0 |
21/04/24 (Sun) | 17:30 | (Girls' South-East 17/18C) | 2 | Chisholm United FC Harry | def. | Ringwood City FC (BH) | 1 |
26/04/24 (Fri) | 18:30 | (Men's State League 2 South-East Reserves) | 2 | Chisholm United FC | def. by | Knox City FC Reserves | 3 |
26/04/24 (Fri) | 20:30 | (Men's State League 2 South-East) | 4 | Chisholm United FC | def. | Knox City FC | 1 |
27/04/24 (Sat) | 09:00 | (Boys' Saturday East 10 Kangaroos/Wallabies Red) | Oakleigh Cannons FC Jara | vs | FC Bulleen Lions - Coach Mark | ||
27/04/24 (Sat) | 10:30 | (Boys' Saturday East 9 Joeys Green) | Oakleigh Cannons FC Allan | vs | AUSC Cyclones | ||
28/04/24 (Sun) | 09:00 | (Boys' Sunday East 10 Kangaroos Green) | Oakleigh Cannons FC ZA | vs | FC Bulleen Lions | ||
28/04/24 (Sun) | 09:00 | (Boys' Sunday East 8 Joeys Yellow) | Oakleigh Cannons FC George G | vs | AUSC Sharks | ||
28/04/24 (Sun) | 09:00 | (Boys' Sunday East 9 Kangaroos Yellow) | Oakleigh Cannons FC DC | vs | FC Bulleen Lions | ||
28/04/24 (Sun) | 10:00 | (Boys' Sunday East 10 Joeys Blue) | Oakleigh Cannons FC Aki | vs | Maccabi FC Caulfield U10 Eagles | ||
28/04/24 (Sun) | 10:00 | (Girls' Sunday East 9 Joeys Green) | Oakleigh Cannons FC Hamish | vs | Maccabi FC Caulfield U9 Fowler | ||
28/04/24 (Sun) | 11:30 | (Boys' East 15C) | 7 | Oakleigh Cannons FC Peter K | def. | Glen Waverley SC - U15 Rebels | 1 |
28/04/24 (Sun) | 13:15 | (Boys' East 14B) | 8 | Oakleigh Cannons FC Jim T | def. | South Yarra SC | 0 |
28/04/24 (Sun) | 15:00 | (Women's State League 3 East) | 3 | Chisholm United FC | def. | Malvern City FC | 0 |
04/05/24 (Sat) | 09:00 | (Boys' East 15C) | 1 | Oakleigh Cannons FC Peter K | def. by | Mazenod Football Club | 11 |
04/05/24 (Sat) | 09:30 | (Boys' Saturday East 8 Joeys Green) | Oakleigh Cannons FC Melanie | vs | Whitehorse United SC (Liz & Nick) | ||
05/05/24 (Sun) | 09:00 | (Girls' Sunday East 10 Joeys Blue) | Oakleigh Cannons FC U10 Joey Girls Korey | vs | Collingwood City FC | ||
10/05/24 (Fri) | 18:30 | (Men's State League 2 South-East Reserves) | 0 | Chisholm United FC | vs | Greater Dandenong FC | 3 |
10/05/24 (Fri) | 20:30 | (Men's State League 2 South-East) | 5 | Chisholm United FC | def. | Greater Dandenong FC | 3 |
11/05/24 (Sat) | 10:00 | (Boys' Saturday East 10 Kangaroos/Wallabies Red) | Oakleigh Cannons FC Jara | vs | Nunawading City FC | ||
11/05/24 (Sat) | 11:30 | (Boys' Saturday East 9 Joeys Green) | Oakleigh Cannons FC Allan | vs | Collingwood City FC | ||
12/05/24 (Sun) | 09:00 | (Girls' Sunday East 10 Joeys Blue) | Oakleigh Cannons FC U10 Joey Girls Korey | vs | Maccabi FC Caulfield U10 Catley | ||
12/05/24 (Sun) | 09:00 | (Girls' Sunday East 9 Joeys Green) | Oakleigh Cannons FC Hamish | vs | East Kew FC | ||
12/05/24 (Sun) | 10:00 | (Boys' East 14B) | 0 | Oakleigh Cannons FC Jim T | def. by | Whitehorse United SC (Andrew) | 2 |
12/05/24 (Sun) | 14:00 | (Boys' East 16B) | 4 | Oakleigh Cannons FC James K | def. | Brunswick Juventus FC | 1 |
12/05/24 (Sun) | 16:00 | (Women's State League 3 East) | 1 | Chisholm United FC | def. by | Monash City Villarreal FC | 3 |
17/05/24 (Fri) | 18:30 | (Men's State League 2 South-East Reserves) | Chisholm United FC | vs | Bayside Argonauts FC | ||
17/05/24 (Fri) | 20:30 | (Men's State League 2 South-East) | Chisholm United FC | vs | Bayside Argonauts FC | ||
18/05/24 (Sat) | 10:30 | (Boys' Saturday East 7 Joeys Green) | Oakleigh Cannons FC Tony 2 | vs | Manningham Juventus Football Club | ||
19/05/24 (Sun) | 09:00 | (Boys' Sunday East 9 Joeys Blue) | Oakleigh Cannons FC HP | vs | East Kew FC | ||
19/05/24 (Sun) | 09:00 | (Boys' Sunday East 9 Kangaroos Yellow) | Oakleigh Cannons FC DC | vs | Middle Park FC | ||
19/05/24 (Sun) | 10:00 | (Boys' Sunday East 10 Kangaroos Green) | Oakleigh Cannons FC ZA | vs | East Malvern Junior SC U10 Sunday Kangaroos | ||
19/05/24 (Sun) | 10:00 | (Boys' Sunday East 10 Wallabies Green) | Oakleigh Cannons FC GM | vs | South Melbourne FC | ||
07/06/24 (Fri) | 18:30 | (Men's State League 2 South-East Reserves) | Chisholm United FC | vs | Doncaster Rovers SC | ||
07/06/24 (Fri) | 20:30 | (Men's State League 2 South-East) | Chisholm United FC | vs | Doncaster Rovers SC | ||
28/06/24 (Fri) | 18:30 | (Men's State League 2 South-East Reserves) | Chisholm United FC | vs | Berwick City SC Reserves | ||
28/06/24 (Fri) | 20:30 | (Men's State League 2 South-East) | Chisholm United FC | vs | Berwick City SC | ||
05/07/24 (Fri) | 18:30 | (Men's State League 2 South-East Reserves) | Chisholm United FC | vs | Hampton East Brighton FC | ||
05/07/24 (Fri) | 20:30 | (Men's State League 2 South-East) | Chisholm United FC | vs | Hampton East Brighton FC | ||
12/07/24 (Fri) | 18:30 | (Men's State League 2 South-East Reserves) | Chisholm United FC | vs | Peninsula Strikers Senior FC | ||
12/07/24 (Fri) | 20:30 | (Men's State League 2 South-East) | Chisholm United FC | vs | Peninsula Strikers Senior FC | ||
26/07/24 (Fri) | 18:30 | (Men's State League 2 South-East Reserves) | Chisholm United FC | vs | Mooroolbark SC | ||
26/07/24 (Fri) | 20:30 | (Men's State League 2 South-East) | Chisholm United FC | vs | Mooroolbark SC | ||
23/08/24 (Fri) | 18:30 | (Men's State League 2 South-East Reserves) | Chisholm United FC | vs | Bentleigh United Cobras FC | ||
23/08/24 (Fri) | 20:30 | (Men's State League 2 South-East) | Chisholm United FC | vs | Bentleigh United Cobras FC | ||
31/08/24 (Sat) | 18:30 | (Men's State League 2 South-East Reserves) | Chisholm United FC | vs | North Caulfield Senior FC | ||
31/08/24 (Sat) | 20:30 | (Men's State League 2 South-East) | Chisholm United FC | vs | North Caulfield Senior FC |