SA Basketball Special Events
Information
About
Fixtures/Results
Venues
Rules
Contact Details
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
SA Junior Championships
/
2022 BSA JSC: Under 16 Boys Reserve
Filter by season
2022
2021
2020
2019
2018
2017
Filter by competition
Select a Competition
2022 BSA JSC: Under 12 Boys State
2022 BSA JSC: Under 12 Boys Reserve
2022 BSA JSC: Under 12 Girls State
2022 BSA JSC: Under 12 Girls Reserve
2022 BSA JSC: Under 14 Boys State
2022 BSA JSC: Under 14 Boys Reserve
2022 BSA JSC: Under 14 Girls State
2022 BSA JSC: Under 14 Girls Reserve
2022 BSA JSC: Under 16 Boys State
2022 BSA JSC: Under 16 Boys Reserve
2022 BSA JSC: Under 16 Girls State
2022 BSA JSC: Under 16 Girls Reserve
2022 BSA JSC: Under 18 Boys State
2022 BSA JSC: Under 18 Boys Reserve
2022 BSA JSC: Under 18 Girls State
2022 BSA JSC: Under 18 Girls Reserve
Fixtures/Results
2022 BSA JSC: Under 16 Boys Reserve
Fixture
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Floor Game Summary
Rebounding Summary
Scoring Summary
Fouls Summary
Fouls Summary
Player Name
Team
M
PFS
D Annese
West Adelaide Bearcats 2
6
18
A Deng
Central Districts Lions 2
6
17
N Todd
West Adelaide Bearcats 2
6
17
N Annese
West Adelaide Bearcats 2
6
17
W Yeo
South Adelaide Panthers 2
6
16
R F Nia
South Adelaide Panthers 2
6
15
A Menta
West Adelaide Bearcats 2
5
14
J Clayton
Sturt Sabres 2
4
14
M Hill
South Adelaide Panthers 2
6
14
M Kretschmer
North Adelaide Rockets 2
4
14
S Kuyomba
Central Districts Lions 2
6
12
A Green
North Adelaide Rockets 2
4
11
F Roach
Eastern Mavericks 2
4
11
H D'Arcy
Sturt Sabres 2
4
11
H Davis
North Adelaide Rockets 2
4
11
J Johnson
Southern Tigers 2
4
11
J Cope
Norwood Flames 2
6
10
L Hicks
West Adelaide Bearcats 2
6
10
M Osborne
Woodville Warriors 2
4
10
O Clarke
South Adelaide Panthers 2
6
10
B Pink
Norwood Flames 2
6
9
N Zaltron
North Adelaide Rockets 2
4
9
D Sue
Southern Tigers 2
4
8
J Conroy
Central Districts Lions 2
6
8
J Young
South Adelaide Panthers 2
6
8
J Saunders
Central Districts Lions 2
5
8
N Coyle
Norwood Flames 2
6
8
A King
Sturt Sabres 2
3
7
A Bozic
Sturt Sabres 2
4
7
A Dunn
Norwood Flames 2
6
7
D Blackmore
North Adelaide Rockets 2
4
7
F Lawrie
Norwood Flames 2
6
7
H Strachan
South Adelaide Panthers 2
6
7
L Winter
South Adelaide Panthers 2
6
7
M Harris
West Adelaide Bearcats 2
6
7
N Williamson
West Adelaide Bearcats 2
6
7
S N Lapidario
Southern Tigers 2
4
7
J Greenhalgh
Southern Tigers 2
4
6
R Macdonald
North Adelaide Rockets 2
4
6
S Centenera
Central Districts Lions 2
5
6
T Zilm
Norwood Flames 2
6
6
Z Apostolakos
Sturt Sabres 2
4
6
B Whannel
Southern Tigers 2
4
5
C Williamson
West Adelaide Bearcats 2
6
5
D Wyman
Sturt Sabres 2
4
5
F O'Brien
Norwood Flames 2
6
5
C Hart
Southern Tigers 2
4
4
J Muller
Sturt Sabres 2
4
4
L Qian
Forestville Eagles 2
4
4
R Adcock
Norwood Flames 2
4
4
D Kirk
West Adelaide Bearcats 2
6
3
J Pilkington
Sturt Sabres 2
2
3
M Carr
Southern Tigers 2
4
3
R Simpson
Southern Tigers 2
4
3
S Zealand
Norwood Flames 2
6
3
J Mcmanus
Sturt Sabres 2
4
2
J L Tligi
Central Districts Lions 2
6
2
L Ramos
West Adelaide Bearcats 2
4
2
T Bomford
Central Districts Lions 2
6
2
W K Wiraga
South Adelaide Panthers 2
5
2
K Hahn
South Adelaide Panthers 2
5
1
O Hodgkiss
Southern Tigers 2
4
1
T Lee
North Adelaide Rockets 2
4
1
K Humphreys
Central Districts Lions 2
5
K Max
South Adelaide Panthers 2
6
L Weniton
North Adelaide Rockets 2
4
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started