Bendigo Basketball Competition
Home
Referees
Referee Rosters
Referee Education
Levels of Referees
Level 0 Course
Forms & Links
Ten Commandments
BVC Referee Links
Scoretable/Stats
BBA Constitution
Fixtures/Results
Club Websites
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Bendigo Basketball Association
/
Under 10 Girls 1
Filter by season
Winter 2019
2019-20 Summer
2017 Winter
Filter by competition
Select a Competition
3x3 Competition Men
A Grade Men
A Grade Women
B Grade Men
B Grade Women
C Grade Men
C Grade Women
D Grade Men
Div 1 Women
Div 2 Men
Div 2 Women
Div 3 Men
Div 4 Men
Div 5 Men
Div 6 Men
E Grade Men
F Grade Men
G Grade Men
H Grade Men
H Grade Men RESERVE
Mixed Competition
Sunday Men 1
Sunday Men 2
Sunday Men 3
Sunday Men 4
Under 10 Boys 1
Under 10 Boys 2
Under 10 Boys 3
Under 10 Boys 4
Under 10 Girls 1
Under 10 Girls 2
Under 12 Boys 1
Under 12 Boys 2
Under 12 Boys 3
Under 12 Boys 4
Under 12 Boys 5
Under 12 Boys 6
Under 12 Girls 1
Under 12 Girls 2
Under 12 Girls 3
Under 12 Girls 4
Under 14 Boys 1
Under 14 Boys 2
Under 14 Boys 3
Under 14 Boys 4
Under 14 Boys 5
Under 14 Boys 6
Under 14 Girls 1
Under 14 Girls 2
Under 14 Girls 3
Under 16 Boys 1
Under 16 Boys 2
Under 16 Boys 3
Under 16 Boys 4
Under 16 Boys 5
Under 16 Boys 6
Under 16 Girls 1
Under 16 Girls 2
Under 16 Girls 3
Under 18 Boys 1
Under 18 Boys 2
Under 18 Boys 3
Under 18 Boys 4
Under 18/20 Girls 1
Under 18/20 Girls 2
Under 23 Men
Fixtures/Results
Under 10 Girls 1
Fixture
Results
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Floor Game Summary
Rebounding Summary
Scoring Summary
Fouls Summary
Fouls Summary
Player Name
Team
M
PFS
TFS
A Richards
Girton Gem
10
6
E Gleeson
St Francis Flames
11
5
G Eng
Girton Gem
10
5
I Churchill
St Francis Lightning
13
5
A Caruana
Beavers Stars
11
4
E Pomeroy
Girton Gem
10
4
L Tyrrell
St Francis Lightning
14
4
L Mcmaster
St Francis Flames
11
4
M Osborne
Generals Storm
10
4
R Miller
Girton Gem
9
4
V Greenwell
Generals Suns
8
4
A Chilver
St Francis Lightning
7
3
E Chapman
Beavers Stars
7
3
E Frigerio
St Francis Flames
10
3
E Place
St Francis Flames
8
3
L Richard
Girton Gem
11
3
M Boorn
St Francis Lightning
12
3
M Dhanapala
Girton Gem
10
3
Z Todorovich
Beavers Stars
10
3
A Ferguson
Generals Storm
11
2
A Houghton
St Francis Flames
10
2
E Gray
Generals Storm
10
2
E V Ryn
Aztec Tigers Gold
4
2
E Gretgrix
Generals Suns
10
2
G Bray
Generals Suns
9
2
M Childs
Generals Suns
8
2
A Borchard
Generals Storm
10
1
A Wardell
Beavers Stars
11
1
A Chalmers
Generals Storm
11
1
A Seiter
Girton Rubies
4
1
B Younger
Generals Dolphins
4
1
B Howes
Generals Suns
10
1
C O'Bree
St Francis Heat
5
1
E Schubert
St Francis Flames
11
1
E Gilchrist
Beavers Stars
10
1
E Macumber
Generals Dolphins
4
1
E Hauler
Generals Unicorns
4
1
E Gretgrix
Generals Dolphins
4
1
G Short
St Francis Spirit
5
1
I Pay
Generals Storm
10
1
I Houghton
St Francis Lightning
9
1
I Kramer
Generals Suns
10
1
I Westbrook
Girton Rubies
1
1
L Davenport
Girton Rubies
4
1
L Shay
Generals Dolphins
3
1
M Millar
St Francis Lightning
10
1
M Abley
Generals Suns
11
1
N Rao
Girton Gem
11
1
P Comer
Generals Dolphins
4
1
S Dunn
Generals Storm
11
1
Z Macumber
St Francis Spirit
4
1
A Giles
Strathfieldsaye Stars
5
A Briggs
St Francis Spirit
3
A Probert
Strathfieldsaye Stars
5
A Bennallack
St Francis Heat
4
A O'Brien
Aztec Tigers Gold
4
A Reade-Faulkner
Beavers Spring Gully
4
A Crowley
Beavers Stars
5
A Wood
Generals Unicorns
4
A V Dillen
St Francis Heat
3
A Dean
St Francis Heat
4
A Petersen
Aztec Tigers Gold
4
B Ross
Beavers Spring Gully
5
B Mcrae
Generals Unicorns
4
D Siriwardana
Generals Storm
5
E Fletcher
Generals Suns
11
E Bennallack
St Francis Spirit
5
E Arundell
St Francis Spirit
4
E Harris
Generals Dolphins
4
E Hietbrink
Strathfieldsaye Stars
5
E Rockes
Generals Unicorns
2
G Campi
St Francis Spirit
4
H Matthews
Strathfieldsaye Stars
5
I Mcintosh
Strathfieldsaye Stars
5
I Houghton
St Francis Flames
5
I Baker
St Francis Heat
4
I Frost
Generals Dolphins
4
I Khodja
St Francis Spirit
5
I Pinner
Aztec Tigers Gold
4
I Jones
Beavers Spring Gully
5
J Harley
St Francis Flames
11
K Hall
Generals Unicorns
4
K Graham
Generals Unicorns
4
K Teasdale
Strathfieldsaye Stars
5
L Dearaugo
Aztec Tigers Gold
4
L Gruenhaeuser
Generals Unicorns
3
M Gerdsen
Generals Unicorns
4
M House
Strathfieldsaye Stars
5
M Afsheen
Girton Rubies
4
M Young
Beavers Spring Gully
5
M Chapman
Beavers Spring Gully
5
M Haasbroek
St Francis Spirit
5
O Probert
Strathfieldsaye Stars
5
O Rooney
St Francis Lightning
14
O Wang
Girton Rubies
4
P Piper
Beavers Spring Gully
5
P Noble
Girton Rubies
2
P Tyler
St Francis Heat
4
R Grist
Generals Unicorns
3
S Lehmann
Beavers Stars
11
S Caruana
Beavers Spring Gully
3
S Bellenger
Aztec Tigers Gold
4
S Casey
St Francis Heat
5
T Johnson
St Francis Lightning
12
V Hubble
Generals Dolphins
4
W Wardell
Aztec Tigers Gold
3
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started