EFS 4
Season Fixture for Venue
DATE | TIME | Competition Name | HOME TEAM | AWAY TEAM | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
13/02/24 (Tue) | 19:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 37 | Dolphinz Surferz | def. by | Horizon Hawks | 55 |
13/02/24 (Tue) | 20:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 44 | Dolphinz Pirates | def. by | Leviathans | 54 |
20/02/24 (Tue) | 19:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 43 | NoShot | def. by | Meadow Fresh 5 | 51 |
20/02/24 (Tue) | 20:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 22 | Stone Cutters Basketball | def. by | Cotes | 51 |
27/02/24 (Tue) | 19:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 41 | Somerville Retirement Community | def. by | Leviathans | 51 |
27/02/24 (Tue) | 20:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 29 | Dolphinz Surferz | def. by | Harbour Lone Wolves | 57 |
05/03/24 (Tue) | 19:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 31 | Horizon Hawks | def. by | Cotes | 51 |
05/03/24 (Tue) | 20:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 48 | NoShot | def. | Kingi Strongs | 44 |
06/03/24 (Wed) | 19:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | 61 | Ghostface Drillahz A | def. | Burt Splenk | 42 |
06/03/24 (Wed) | 20:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | 54 | AUT A | def. | Rimglazers | 42 |
12/03/24 (Tue) | 19:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 43 | Meadow Fresh 5 | def. by | Harbour Lone Wolves | 54 |
12/03/24 (Tue) | 20:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 40 | Somerville Retirement Community | def. | Dolphinz Pirates | 34 |
13/03/24 (Wed) | 19:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | 0 | Mairangi Vice | def. | The Other Team | 0 |
13/03/24 (Wed) | 20:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | 77 | SAY LESS | def. | Rogues | 49 |
19/03/24 (Tue) | 19:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 63 | Leviathans | def. | Kingi Strongs | 48 |
19/03/24 (Tue) | 20:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 61 | Horizon Hawks | def. | Stone Cutters Basketball | 54 |
26/03/24 (Tue) | 19:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 36 | Cotes | def. | Dolphinz Pirates | 35 |
26/03/24 (Tue) | 20:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 35 | Meadow Fresh 5 | def. | Dolphinz Surferz | 33 |
27/03/24 (Wed) | 19:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | 48 | Rimglazers | def. by | Unknowns | 55 |
27/03/24 (Wed) | 20:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | 56 | Ghostface Drillahz A | def. | AUT A | 38 |
03/04/24 (Wed) | 19:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | 42 | Mairangi Vice | def. | Rogues | 37 |
03/04/24 (Wed) | 20:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | 48 | Rosmini Old Boys | def. by | Ghostface Drillahz A | 52 |
08/04/24 (Mon) | 15:50 | (NZCT S1 Boys League 4 - Intermediate ) | 17 | MBIS Grizzlies | def. by | TNIS Spurs | 28 |
08/04/24 (Mon) | 16:20 | (NZCT S1 Boys League 12 - Intermediate ) | 32 | Wairau Intermediate Rams | def. | MBIS Barracudas | 6 |
08/04/24 (Mon) | 16:50 | (NZCT S1 Boys League 7 - Intermediate ) | 23 | NX Wildcats | def. by | Belmont Intermediate Spurs | 26 |
08/04/24 (Mon) | 17:20 | (NZCT S1 Boys League 6 - Intermediate ) | 28 | Pinehurst School Lakers | def. | Birkdale Intermediate Blades | 25 |
08/04/24 (Mon) | 17:50 | (NZCT S1 Boys Div 2 G - Intermediate) | 0 | Kristin Year 7 Parauri | vs | Northcote Intermediate Giants | 0 |
08/04/24 (Mon) | 18:20 | (NZCT S1 Boys League 14 - Intermediate) | 42 | Belmont Intermediate Pelicans | def. | Kristin Year 8 Kotare | 12 |
08/04/24 (Mon) | 18:50 | (NZCT S1 Girls League 6 - Intermediate ) | 0 | Northcote Intermediate Swifts | vs | AJHS Storm | 0 |
08/04/24 (Mon) | 19:25 | (NZCT S1 Boys League 1 - Intermediate ) | 38 | Belmont Intermediate Lakers | def. | Kristin Year 8 Kea | 34 |
08/04/24 (Mon) | 20:00 | (NZCT S1 Girls League 2 - Intermediate ) | 2 | Birkdale Intermediate Blitz | def. by | Kristin Year 8 Girls Kokako | 22 |
08/04/24 (Mon) | 20:30 | (NZCT S1 Boys League 11 - Intermediate ) | 0 | AJHS Spurs | def. by | Ponsonby Intermediate Nets | 0 |
09/04/24 (Tue) | 15:50 | (NZCT S1 Year 2 Mixed Miniball) | 8 | Pinehurst School Lions | def. | Birkdale Primary School Kowhai | 6 |
09/04/24 (Tue) | 16:20 | (NZCT S1 Y2-4 BLUE Miniball) | 2 | Campbells Bay Primary Rockets | def. by | Chelsea Primary Raptors | 8 |
09/04/24 (Tue) | 16:50 | (NZCT S1 Y2-4 GREEN Miniball) | 12 | Birkenhead Primary Timberwolves | def. by | Devonport Primary Avalanche | 24 |
09/04/24 (Tue) | 17:20 | (NZCT S1 Y2-4 RED Miniball) | 14 | St Joseph's Raptors | def. by | Northcote Primary Clippers | 34 |
09/04/24 (Tue) | 17:50 | (NZCT S1 Y2-4 WHITE Miniball) | 26 | Verran Primary School Breakers | def. | Greenhithe Primary Nuggets | 16 |
09/04/24 (Tue) | 18:20 | (NZCT S1 Y2-4 MAROON Miniball) | 8 | Verran Primary School Tigers | def. by | Beachhaven Primary Bulls | 15 |
09/04/24 (Tue) | 19:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 55 | Harbour Lone Wolves | def. | Stone Cutters Basketball | 26 |
09/04/24 (Tue) | 20:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 82 | Leviathans | def. | NoShot | 46 |
10/04/24 (Wed) | 19:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | 59 | Rogues | def. | Unknowns | 41 |
10/04/24 (Wed) | 20:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | 79 | SAY LESS | def. | The Other Team | 33 |
16/04/24 (Tue) | 19:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 61 | Kingi Strongs | def. | Dolphinz Surferz | 31 |
16/04/24 (Tue) | 20:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 39 | Cotes | def. by | Somerville Retirement Community | 44 |
17/04/24 (Wed) | 19:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | 49 | The Other Team | def. by | AUT A | 87 |
17/04/24 (Wed) | 20:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | 54 | Unknowns | def. by | Ghostface Drillahz A | 77 |
29/04/24 (Mon) | 15:50 | (NZCT S1 Boys Div 2 G - Intermediate) | 14 | Rosmini Heat | def. | Kristin Year 7 Parauri | 6 |
29/04/24 (Mon) | 16:20 | (NZCT S1 Boys Div 2 F - Intermediate) | 0 | NX Bucks | vs | City Impact Church Manta Rays | 0 |
29/04/24 (Mon) | 16:50 | (NZCT S1 Boys Div 2 F - Intermediate) | 8 | NX Mavericks | def. by | Rosmini Cavaliers | 11 |
29/04/24 (Mon) | 17:20 | (NZCT S1 Girls League 5 - Intermediate ) | 4 | MBIS Hurricanes | def. by | Belmont Intermediate Mercury | 44 |
29/04/24 (Mon) | 17:50 | (NZCT S1 Boys League 13 - Intermediate ) | 23 | AJHS Lakers | def. by | TNIS Bulls | 28 |
29/04/24 (Mon) | 18:20 | (NZCT S1 Boys League 11 - Intermediate ) | 8 | AJHS Spurs | def. by | Rosmini Mavericks | 51 |
29/04/24 (Mon) | 19:25 | (NZCT S1 Boys League 1 - Intermediate ) | 41 | Kristin Year 8 Kea | def. | Northcote Intermediate Vanguards | 9 |
29/04/24 (Mon) | 20:00 | (NZCT S1 Boys League 14 - Intermediate) | 18 | Rosmini Hornets | def. | NX Timberwolves | 14 |
29/04/24 (Mon) | 20:30 | (NZCT S1 Boys League 11 - Intermediate ) | 13 | MBIS Panthers | def. by | Ponsonby Intermediate Nets | 19 |
30/04/24 (Tue) | 15:50 | (NZCT S1 Y2-4 YELLOW Miniball) | 10 | Willow Park Primary Heat | def. by | Milford Primary Knights | 18 |
30/04/24 (Tue) | 16:20 | (NZCT S1 Y2-4 YELLOW Miniball) | 12 | Marlborough Primary S Currys | def. by | Pinehurst School Hawks | 18 |
30/04/24 (Tue) | 16:50 | (NZCT S1 Y2-4 YELLOW Miniball) | 10 | Riverhead School Pacers | def. by | Belmont Primary Nets | 22 |
30/04/24 (Tue) | 17:20 | (NZCT S1 Y2-4 YELLOW Miniball) | 10 | Pinehurst School Golden Eagles | def. | Hauraki School Cobras | 4 |
30/04/24 (Tue) | 17:50 | (NZCT S1 Y2-4 ORANGE Miniball) | 6 | Hauraki School Panthers | def. by | Target Road Stingers | 12 |
30/04/24 (Tue) | 18:20 | (NZCT S1 Y2-4 ORANGE Miniball) | 0 | Westminster High Flyers | def. | Birkdale Primary School Kikorangi | 0 |
30/04/24 (Tue) | 19:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 53 | Dolphinz Pirates | def. | NoShot | 47 |
30/04/24 (Tue) | 20:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 54 | Harbour Lone Wolves | def. by | Horizon Hawks | 55 |
01/05/24 (Wed) | 15:40 | (NZCT S1 Y5-6 League H Miniball) | 24 | Kristin Thunder | def. | Milford Primary Thunder | 8 |
01/05/24 (Wed) | 16:05 | (NZCT S1 Y5-6 League G Miniball) | 4 | Marlborough Primary M Jordan | def. by | Belmont Primary Celtics | 22 |
01/05/24 (Wed) | 16:30 | (NZCT S1 Y5-6 League I Miniball) | 0 | Beachhaven Primary Breakers | def. | Bayswater Primary Breakers | 0 |
01/05/24 (Wed) | 16:55 | (NZCT S1 Y5-6 League E Miniball) | 0 | Willow Park Primary Vikings | def. by | Northcote Primary Nuggets | 22 |
01/05/24 (Wed) | 17:20 | (NZCT S1 Y5-6 League D Miniball) | 7 | Ponsonby Primary Kings | def. by | Birkenhead Primary Hornets | 12 |
01/05/24 (Wed) | 17:45 | (NZCT S1 Y5-6 League C Miniball) | 17 | Belmont Primary Bulls | def. | Pinehurst School Blazers | 12 |
01/05/24 (Wed) | 18:10 | (NZCT S1 Y5-6 League B Miniball) | 12 | Ponsonby Primary Hornets | def. by | Milford Primary Wildcats | 15 |
01/05/24 (Wed) | 18:35 | (NZCT S1 Y5-6 League A Miniball) | 9 | Devonport Primary Storm | def. by | Hauraki School Comets | 15 |
01/05/24 (Wed) | 19:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | 68 | Rosmini Old Boys | def. | Unknowns | 52 |
01/05/24 (Wed) | 20:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | 35 | Burt Splenk | def. by | Mairangi Vice | 56 |
02/05/24 (Thu) | 16:00 | (2024 SS Junior Girls League 1) | 48 | Northcote College Junior Girls A | def. | Long Bay College Junior Prems Girls | 19 |
02/05/24 (Thu) | 17:00 | (2024 SS Year 9 Boys League 1) | 47 | Long Bay College YEAR 9A TEAL | def. | HPSS 9A | 45 |
02/05/24 (Thu) | 18:00 | (2024 SS Junior Boys League 1) | 36 | Kaipara College Year 9/10 Premier | def. by | Orewa College Junior Prems | 47 |
02/05/24 (Thu) | 19:00 | (2024 SS 17U Boys League 1) | 52 | Takapuna Grammar U17A Boys | def. by | Rangitoto College U17 Boys Whero | 57 |
02/05/24 (Thu) | 20:15 | (2024 SS 19U Boys League 1) | 85 | WBHS Premier 2 | def. | Rangitoto College Premier Boys 2 | 36 |
03/05/24 (Fri) | 16:00 | (2024 SS Year 9 Boys League 2) | 87 | Takapuna Grammar Year 9 B Boys | def. | Rosmini Vipers | 11 |
03/05/24 (Fri) | 16:50 | (2024 SS Year 9 Boys League 2) | 52 | Rosmini Hoyas | def. | Rosmini Pythons | 9 |
03/05/24 (Fri) | 17:40 | (2024 SS 19U Girls League 2) | 41 | Takapuna Grammar Lionesses | def. | Pinehurst School Kaha | 18 |
03/05/24 (Fri) | 18:30 | (2024 SS 17U Boys League 2) | 22 | Mahurangi College U17 Boys Blue | def. by | Rangitoto College U17 Boys Kikorangi | 40 |
03/05/24 (Fri) | 19:20 | (2024 SS 17U Girls League 2) | 51 | Long Bay College Girls U17 BLACK | def. | Whangaparaoa U17 Girls | 7 |
06/05/24 (Mon) | 15:50 | (NZCT S1 Boys League 5 - Intermediate ) | 25 | Belmont Intermediate Nuggets | def. by | AJHS Clippers | 26 |
06/05/24 (Mon) | 16:20 | (NZCT S1 Boys League 8 - Intermediate ) | 14 | Rosmini Pacers | def. by | NX Rockets | 28 |
06/05/24 (Mon) | 16:50 | (NZCT S1 Boys League 11 - Intermediate ) | 12 | MBIS Panthers | def. by | Rosmini Mavericks | 45 |
06/05/24 (Mon) | 17:20 | (NZCT S1 Boys Div 2 G - Intermediate) | 4 | Northcote Intermediate Giants | def. by | Pinehurst School White | 10 |
06/05/24 (Mon) | 17:50 | (NZCT S1 Girls League 3 - Intermediate ) | 6 | MBIS Force | def. by | Northcote Intermediate Spark | 33 |
06/05/24 (Mon) | 18:20 | (NZCT S1 Boys Div 2 C - Intermediate) | 8 | Belmont Intermediate Hornets | def. by | AJHS Pacers | 11 |
06/05/24 (Mon) | 18:50 | (NZCT S1 Boys Div 2 F - Intermediate) | 0 | NX Bucks | vs | Rosmini Cavaliers | 0 |
06/05/24 (Mon) | 19:25 | (NZCT S1 Boys League 1 - Intermediate ) | 14 | Northcote Intermediate Vanguards | def. by | AJHS Nets | 43 |
06/05/24 (Mon) | 20:00 | (NZCT S1 Boys League 8 - Intermediate ) | 20 | AJHS Bulls | def. by | Westminster Blazers | 37 |
06/05/24 (Mon) | 20:30 | (NZCT S1 Boys League 7 - Intermediate ) | 7 | MBIS Falcons | def. by | Ponsonby Intermediate Heat | 33 |
07/05/24 (Tue) | 15:50 | (NZCT S1 Y2-4 INDIGO Miniball) | 18 | Westminster Ballers | def. | HASCA Hawks | 14 |
07/05/24 (Tue) | 16:20 | (NZCT S1 Y2-4 INDIGO Miniball) | 8 | Belmont Primary Heat | def. | Bayfield Primary Pelicans | 3 |
07/05/24 (Tue) | 16:50 | (NZCT S1 Y2-4 ORANGE Miniball) | 8 | Target Road Stingers | def. by | Westminster High Flyers | 16 |
07/05/24 (Tue) | 17:20 | (NZCT S1 Y2-4 RED Miniball) | 14 | Devonport Primary Tornadoes | def. | Bayfield Primary Kings | 12 |
07/05/24 (Tue) | 17:50 | (NZCT S1 Y2-4 WHITE Miniball) | 16 | Chelsea Primary Celtics | def. | Milford Primary Breakers | 10 |
07/05/24 (Tue) | 18:20 | (NZCT S1 Y2-4 VIOLET Miniball) | 8 | Milford Primary Bears | vs | Target Road Fire | 8 |
07/05/24 (Tue) | 19:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 23 | Stone Cutters Basketball | def. by | Somerville Retirement Community | 49 |
07/05/24 (Tue) | 20:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 48 | Kingi Strongs | def. | Meadow Fresh 5 | 29 |
08/05/24 (Wed) | 15:40 | (NZCT S1 Y5-6 League K Miniball) | 8 | Glenfield Primary Ballers | def. by | Glenfield Primary Stripes | 20 |
08/05/24 (Wed) | 16:05 | (NZCT S1 Y5-6 League G Miniball) | 2 | Hauraki School Eagles | def. by | Target Road Buckets | 25 |
08/05/24 (Wed) | 16:30 | (NZCT S1 Y5-6 League I Miniball) | 24 | HASCA Hornets | def. | Chelsea Primary Stars | 8 |
08/05/24 (Wed) | 16:55 | (NZCT S1 Y5-6 League E Miniball) | 22 | Northcote Primary Nuggets | def. | Pinehurst School Cavaliers | 7 |
08/05/24 (Wed) | 17:20 | (NZCT S1 Y5-6 League D Miniball) | 8 | Birkenhead Primary Hornets | vs | Campbells Bay Primary Rams | 8 |
08/05/24 (Wed) | 17:45 | (NZCT S1 Y5-6 League C Miniball) | 7 | Pinehurst School Blazers | def. by | Belmont Primary Knicks | 16 |
08/05/24 (Wed) | 18:10 | (NZCT S1 Y5-6 League B Miniball) | 12 | Milford Primary Wildcats | def. by | Sunnynook Primary Celtics | 14 |
08/05/24 (Wed) | 18:35 | (NZCT S1 Y5-6 League A Miniball) | 14 | Hauraki School Comets | def. | St Joseph's Catholic School Warriors | 7 |
08/05/24 (Wed) | 19:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | 75 | SAY LESS | def. | Ghostface Drillahz A | 74 |
08/05/24 (Wed) | 20:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | 29 | The Other Team | def. by | Unknowns | 51 |
09/05/24 (Thu) | 16:00 | (2024 SS Junior Boys League 1) | 25 | WBHS Year 9 Red | def. by | Orewa College Junior Prems | 52 |
09/05/24 (Thu) | 17:00 | (2024 SS Junior Boys League 1) | 63 | WBHS Junior B | def. | HPSS U15 A | 46 |
09/05/24 (Thu) | 18:00 | (2024 SS Junior Boys League 1) | 32 | AJHS Maroon | def. | Rangitoto College U15 Boys Hirangi | 21 |
09/05/24 (Thu) | 19:00 | (2024 SS 19U Boys League 1) | 48 | Mahurangi College U19 A Boys | def. | Birkenhead College Senior Boys | 46 |
09/05/24 (Thu) | 20:15 | (2024 SS 19U Boys League 1) | 101 | WBHS Premier Development | def. | Mahurangi College U19 B Boys Blue | 18 |
10/05/24 (Fri) | 16:00 | (2024 SS 17U Boys League 2) | 8 | Takapuna Grammar U17 Boys Social Blue | def. by | Birkenhead College U17 B Boys | 56 |
10/05/24 (Fri) | 16:50 | (2024 SS Year 9 Boys League 2) | 12 | Northcote College Year 9 Boys Red | def. by | Rosmini Hoyas | 32 |
10/05/24 (Fri) | 17:40 | (2024 SS 19U Girls League 2) | 30 | Long Bay College Girls U19 GREEN | def. | Takapuna Grammar U19 Girls Social | 28 |
10/05/24 (Fri) | 18:30 | (2024 SS Year 9 Boys League 2) | 4 | Kristin Year 9 Karaka | def. by | Rangitoto College Y9 Boys - Blue | 58 |
10/05/24 (Fri) | 19:20 | (2024 SS 17U Girls League 2) | 30 | Long Bay College Girls U17 Teal | def. | Northcote College U17 Girls | 7 |
10/05/24 (Fri) | 20:10 | (2024 SS 19U Boys League 2) | 26 | Takapuna Grammar KGFC | def. | Takapuna Grammar U19 Boys Social Sky | 22 |
13/05/24 (Mon) | 15:50 | (NZCT S1 Boys League 13 - Intermediate ) | 18 | Belmont Intermediate Magic | def. by | AJHS Lakers | 19 |
13/05/24 (Mon) | 16:20 | (NZCT S1 Boys League 7 - Intermediate ) | 32 | NX Wildcats | def. | Birkdale Intermediate Bullets | 14 |
13/05/24 (Mon) | 16:50 | (NZCT S1 Boys League 12 - Intermediate ) | 9 | Wairau Intermediate Rams | def. by | MBIS Stealth | 12 |
13/05/24 (Mon) | 17:20 | (NZCT S1 Girls League 6 - Intermediate ) | 6 | St Marys College Storm | def. by | Belmont Intermediate Wings | 48 |
13/05/24 (Mon) | 17:50 | (NZCT S1 Boys League 14 - Intermediate) | 24 | Belmont Intermediate Kings | def. | Kristin Year 8 Kotare | 14 |
13/05/24 (Mon) | 18:20 | (NZCT S1 Boys Div 2 G - Intermediate) | 14 | Pinehurst School White | def. | Rosmini Timberwolves | 4 |
13/05/24 (Mon) | 18:50 | (NZCT S1 Girls League 2 - Intermediate ) | 8 | Belmont Intermediate Sky | def. by | MBIS Breeze | 12 |
13/05/24 (Mon) | 19:25 | (NZCT S1 Boys League 1 - Intermediate ) | 25 | MBIS Sharks | def. by | NX Trailblazers | 39 |
13/05/24 (Mon) | 20:00 | (NZCT S1 Girls League 6 - Intermediate ) | 26 | Wairau Intermediate Storm | def. | AJHS Storm | 10 |
13/05/24 (Mon) | 20:30 | (NZCT S1 Boys League 14 - Intermediate) | 8 | TNIS Nets | def. by | NX Timberwolves | 44 |
14/05/24 (Tue) | 15:50 | (NZCT S1 Y2-4 ORANGE Miniball) | 2 | Hauraki School Panthers | def. by | Birkdale Primary School Kikorangi | 16 |
14/05/24 (Tue) | 16:20 | (NZCT S1 Y2-4 VIOLET Miniball) | 0 | Kauri Park Primary Lakers | def. by | Target Road Fire | 16 |
14/05/24 (Tue) | 16:50 | (NZCT S1 Y2-4 YELLOW Miniball) | 8 | Pinehurst School Golden Eagles | def. by | Milford Primary Knights | 18 |
14/05/24 (Tue) | 17:20 | (NZCT S1 Y2-4 GREEN Miniball) | 20 | Devonport Primary Avalanche | def. | Bayswater Primary Panthers | 8 |
14/05/24 (Tue) | 17:50 | (NZCT S1 Y2-4 WHITE Miniball) | 6 | Milford Primary Eagles | def. by | Chelsea Primary Wildcats | 30 |
14/05/24 (Tue) | 18:20 | (NZCT S1 Y2-4 BLUE Miniball) | 4 | Sunnybrae School Suns | def. by | Willow Park Primary Saints | 10 |
14/05/24 (Tue) | 19:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 0 | Horizon Hawks | vs | Dolphinz Surferz | 0 |
14/05/24 (Tue) | 20:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 64 | Leviathans | def. | Dolphinz Pirates | 51 |
15/05/24 (Wed) | 15:40 | (NZCT S1 Y5-6 League H Miniball) | 4 | Northcote Primary Pistons | vs | Bayfield Primary Raptors | 4 |
15/05/24 (Wed) | 16:05 | (NZCT S1 Y5-6 League G Miniball) | 13 | Verran Primary School Thunder | def. | Verran Primary School GOATS | 2 |
15/05/24 (Wed) | 16:30 | (NZCT S1 Y5-6 League I Miniball) | 14 | Windy Ridge Primary Storm | def. | Chelsea Primary Stars | 4 |
15/05/24 (Wed) | 16:55 | (NZCT S1 Y5-6 League E Miniball) | 15 | Kristin Heat | def. | Marlborough Primary M Johnsons | 8 |
15/05/24 (Wed) | 17:20 | (NZCT S1 Y5-6 League D Miniball) | 7 | Vauxhall School Vipers | def. by | Birkdale Primary School Kahurangi | 15 |
15/05/24 (Wed) | 17:45 | (NZCT S1 Y5-6 League C Miniball) | 19 | Campbells Bay Primary Jets | def. | Northcote Primary Hustlers | 17 |
15/05/24 (Wed) | 18:10 | (NZCT S1 Y5-6 League B Miniball) | 20 | Milford Primary Raptors | def. by | Westminster Kareareas | 22 |
15/05/24 (Wed) | 18:35 | (NZCT S1 Y5-6 League A Miniball) | 16 | Campbells Bay Primary Tuatara | def. | Stanley Bay School Dunkers | 14 |
15/05/24 (Wed) | 19:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | 67 | Rosmini Old Boys | def. | The Other Team | 36 |
15/05/24 (Wed) | 20:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | 35 | Rimglazers | def. by | Burt Splenk | 45 |
20/05/24 (Mon) | 15:50 | (NZCT S1 Boys Div 2 D - Intermediate) | Rosmini Raptors | vs | AJHS Mavericks | ||
20/05/24 (Mon) | 16:20 | (NZCT S1 Boys League 10 - Intermediate ) | MBIS Dragons | vs | Belmont Intermediate Nets | ||
20/05/24 (Mon) | 16:50 | (NZCT S1 Girls League 3 - Intermediate ) | Northcote Intermediate Spark | vs | AJHS Sparks | ||
20/05/24 (Mon) | 17:20 | (NZCT S1 Boys Div 2 A - Intermediate) | TNIS Grizzlies | vs | Northcote Intermediate Huskies | ||
20/05/24 (Mon) | 17:50 | (NZCT S1 Boys League 3 - Intermediate ) | Belmont Intermediate Bucks | vs | Rosmini Spurs | ||
20/05/24 (Mon) | 18:20 | (NZCT S1 Boys Div 2 A - Intermediate) | Wairau Intermediate Saints | vs | Glenfield Intermediate Gators | ||
20/05/24 (Mon) | 18:50 | (NZCT S1 Boys League 6 - Intermediate ) | AJHS Thunder | vs | Glenfield Intermediate Great Whites | ||
20/05/24 (Mon) | 19:25 | (NZCT S1 Boys League 1 - Intermediate ) | Rosmini Bulls | vs | Belmont Intermediate Lakers | ||
20/05/24 (Mon) | 20:00 | (NZCT S1 Boys League 5 - Intermediate ) | AJHS Clippers | vs | Ponsonby Intermediate Bulls | ||
20/05/24 (Mon) | 20:30 | (NZCT S1 Boys League 3 - Intermediate ) | Birkdale Intermediate Bulls | vs | NX Suns | ||
21/05/24 (Tue) | 15:50 | (NZCT S1 Y2-4 BLUE Miniball) | Beachhaven Primary Ballers | vs | Willow Park Primary Saints | ||
21/05/24 (Tue) | 16:20 | (NZCT S1 Y2-4 GREEN Miniball) | Bayswater Primary Panthers | vs | Bayview Primary Wolves Y3/4 | ||
21/05/24 (Tue) | 16:50 | (NZCT S1 Y2-4 ORANGE Miniball) | Windy Ridge Bouncers | vs | Hauraki School Panthers | ||
21/05/24 (Tue) | 17:20 | (NZCT S1 Y2-4 RED Miniball) | Campbells Bay Primary Bulls | vs | Devonport Primary Tornadoes | ||
21/05/24 (Tue) | 17:50 | (NZCT S1 Y2-4 WHITE Miniball) | Vauxhall School Nets | vs | Chelsea Primary Wildcats | ||
21/05/24 (Tue) | 18:20 | (NZCT S1 Y2-4 YELLOW Miniball) | Hauraki School Cobras | vs | Willow Park Primary Heat | ||
21/05/24 (Tue) | 19:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | Meadow Fresh 5 | vs | NoShot | ||
21/05/24 (Tue) | 20:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | Cotes | vs | Stone Cutters Basketball | ||
22/05/24 (Wed) | 16:05 | (NZCT S1 Y5-6 League G Miniball) | Hauraki School Eagles | vs | Sunnybrae School Stormers | ||
22/05/24 (Wed) | 16:30 | (NZCT S1 Y5-6 League I Miniball) | Sunnybrae School Stingers | vs | HASCA Hornets | ||
22/05/24 (Wed) | 16:55 | (NZCT S1 Y5-6 League E Miniball) | Campbells Bay Primary Giants | vs | Marlborough Primary L James | ||
22/05/24 (Wed) | 17:20 | (NZCT S1 Y5-6 League D Miniball) | St Mary's Northcote Tigers | vs | Birkenhead Primary Warriors | ||
22/05/24 (Wed) | 17:45 | (NZCT S1 Y5-6 League C Miniball) | Stanley Bay School Slammers | vs | Hauraki School Thunder | ||
22/05/24 (Wed) | 18:10 | (NZCT S1 Y5-6 League B Miniball) | Willow Park Primary Nuggets | vs | Bayfield Primary Warriors | ||
22/05/24 (Wed) | 18:35 | (NZCT S1 Y5-6 League A Miniball) | Sunnybrae School Magic | vs | Bayfield Primary Lakers | ||
22/05/24 (Wed) | 19:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | SAY LESS | vs | Burt Splenk | ||
22/05/24 (Wed) | 20:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | Rogues | vs | Mairangi Vice | ||
23/05/24 (Thu) | 16:00 | (2024 SS Year 9 Boys League 1) | Long Bay College YEAR 9A TEAL | vs | Rosmini Bruins | ||
23/05/24 (Thu) | 17:00 | (2024 SS Junior Boys League 1) | Kaipara College Year 9/10 Premier | vs | Rosmini Junior A Blue | ||
23/05/24 (Thu) | 18:00 | (2024 SS Junior Boys League 1) | AJHS Maroon | vs | Kristin Year 10 Kauri | ||
23/05/24 (Thu) | 19:00 | (2024 SS 19U Boys League 1) | Mahurangi College U19 A Boys | vs | Long Bay College Senior Prem Boys | ||
23/05/24 (Thu) | 20:15 | (2024 SS 19U Boys League 1) | WBHS Premier Development | vs | Whangaparaoa U19 Boys | ||
27/05/24 (Mon) | 15:50 | (NZCT S1 Boys League 8 - Intermediate ) | Wairau Intermediate Jets | vs | Belmont Intermediate Knicks | ||
27/05/24 (Mon) | 16:20 | (NZCT S1 Boys League 7 - Intermediate ) | Rosmini Bucks | vs | NX Wildcats | ||
27/05/24 (Mon) | 16:50 | (NZCT S1 Boys League 9 - Intermediate ) | MBIS Pythons | vs | TNIS Celtics | ||
27/05/24 (Mon) | 17:20 | (NZCT S1 Boys League 13 - Intermediate ) | Northcote Intermediate Rams | vs | AJHS Lakers | ||
27/05/24 (Mon) | 17:50 | (NZCT S1 Boys Div 2 G - Intermediate) | Pinehurst School White | vs | Rosmini Heat | ||
27/05/24 (Mon) | 18:20 | (NZCT S1 Girls League 7- Intermediate ) | TNIS Wildcats | vs | NX Makatu | ||
27/05/24 (Mon) | 18:50 | (NZCT S1 Boys League 10 - Intermediate ) | MBIS Piranhas | vs | Belmont Intermediate Nets | ||
27/05/24 (Mon) | 19:25 | (NZCT S1 Boys League 1 - Intermediate ) | TNIS Warriors | vs | Belmont Intermediate Lakers | ||
27/05/24 (Mon) | 20:00 | (NZCT S1 Girls League 2 - Intermediate ) | Belmont Intermediate Sky | vs | NX Kotare | ||
27/05/24 (Mon) | 20:30 | (NZCT S1 Boys Div 2 E - Intermediate) | NX Jazz | vs | Rosmini Pistons | ||
28/05/24 (Tue) | 15:50 | (NZCT S1 Y2-4 INDIGO Miniball) | Northcote Primary Raptors | vs | HASCA Hawks | ||
28/05/24 (Tue) | 16:20 | (NZCT S1 Year 2 Mixed Miniball) | Bayfield Primary Nuggets | vs | Birkdale Primary School Kowhai | ||
28/05/24 (Tue) | 16:50 | (NZCT S1 Y2-4 ORANGE Miniball) | Target Road Stingers | vs | Birkdale Primary School Kikorangi | ||
28/05/24 (Tue) | 17:20 | (NZCT S1 Y2-4 RED Miniball) | Devonport Primary Tornadoes | vs | Northcote Primary Clippers | ||
28/05/24 (Tue) | 17:50 | (NZCT S1 Y2-4 WHITE Miniball) | Milford Primary Eagles | vs | Greenhithe Primary Nuggets | ||
28/05/24 (Tue) | 18:20 | (NZCT S1 Y2-4 BLUE Miniball) | Takapuna Primary School Rockets | vs | Beachhaven Primary Ballers | ||
28/05/24 (Tue) | 19:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | Leviathans | vs | Somerville Retirement Community | ||
28/05/24 (Tue) | 20:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | Harbour Lone Wolves | vs | Dolphinz Surferz | ||
29/05/24 (Wed) | 16:05 | (NZCT S1 Y5-6 League G Miniball) | Sunnybrae School Stormers | vs | Verran Primary School Thunder | ||
29/05/24 (Wed) | 16:30 | (NZCT S1 Y5-6 League I Miniball) | Windy Ridge Primary Storm | vs | Sunnybrae School Stingers | ||
29/05/24 (Wed) | 16:55 | (NZCT S1 Y5-6 League E Miniball) | Chelsea Primary Breakers | vs | Marlborough Primary L James | ||
29/05/24 (Wed) | 17:20 | (NZCT S1 Y5-6 League D Miniball) | Hauraki School Hawks | vs | Birkenhead Primary Warriors | ||
29/05/24 (Wed) | 17:45 | (NZCT S1 Y5-6 League C Miniball) | Upper Harbour Primary School Harriers | vs | Hauraki School Thunder | ||
29/05/24 (Wed) | 18:10 | (NZCT S1 Y5-6 League B Miniball) | Pinehurst School All Stars | vs | Bayfield Primary Warriors | ||
29/05/24 (Wed) | 18:35 | (NZCT S1 Y5-6 League A Miniball) | Vauxhall School Mavericks | vs | Bayfield Primary Lakers | ||
29/05/24 (Wed) | 19:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | AUT A | vs | Rosmini Old Boys | ||
29/05/24 (Wed) | 20:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | Rogues | vs | SAY LESS | ||
30/05/24 (Thu) | 16:00 | (2024 SS Year 9 Boys League 1) | Rosmini Bruins | vs | Northcote College Year 9 Boys Blue | ||
30/05/24 (Thu) | 17:00 | (2024 SS 17U Boys League 1) | WBHS Premier Development | vs | HPSS U17 A | ||
31/05/24 (Fri) | 17:40 | (2024 SS 19U Girls League 2) | Long Bay College Girls U19 GREEN | vs | Kristin Tawa Development Squad | ||
31/05/24 (Fri) | 19:20 | (2024 SS 17U Girls League 2) | Birkenhead College U17 Girls | vs | Carmel School U17 | ||
04/06/24 (Tue) | 15:50 | (NZCT S1 Y2-4 INDIGO Miniball) | Northcote Primary Pacers | vs | Bayfield Primary Pelicans | ||
04/06/24 (Tue) | 16:20 | (NZCT S1 Y2-4 GREEN Miniball) | Birkenhead Primary Knicks | vs | Bayfield Primary Celtics | ||
04/06/24 (Tue) | 16:50 | (NZCT S1 Y2-4 ORANGE Miniball) | Windy Ridge Bouncers | vs | Westminster High Flyers | ||
04/06/24 (Tue) | 17:20 | (NZCT S1 Y2-4 RED Miniball) | St Joseph's Raptors | vs | Kauri Park Primary Bulls | ||
04/06/24 (Tue) | 17:50 | (NZCT S1 Y2-4 WHITE Miniball) | Campbells Bay Primary Nuggets | vs | Milford Primary Breakers | ||
04/06/24 (Tue) | 18:20 | (NZCT S1 Y2-4 VIOLET Miniball) | Verran Primary School Tall Blacks | vs | Belmont Primary Bucks | ||
04/06/24 (Tue) (Semi Final 2) |
19:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | Undecided | vs | Undecided | ||
04/06/24 (Tue) | 20:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | Undecided | vs | Undecided | ||
05/06/24 (Wed) | 15:40 | (NZCT S1 Y5-6 League H Miniball) | Northcote Primary Pistons | vs | Milford Primary Thunder | ||
05/06/24 (Wed) | 16:05 | (NZCT S1 Y5-6 League G Miniball) | Verran Primary School Thunder | vs | Belmont Primary Celtics | ||
05/06/24 (Wed) | 16:30 | (NZCT S1 Y5-6 League I Miniball) | Chelsea Primary Stars | vs | Beachhaven Primary Breakers | ||
05/06/24 (Wed) | 16:55 | (NZCT S1 Y5-6 League E Miniball) | Campbells Bay Primary Giants | vs | Northcote Primary Nuggets | ||
05/06/24 (Wed) | 17:20 | (NZCT S1 Y5-6 League D Miniball) | St Mary's Northcote Tigers | vs | Birkenhead Primary Hornets | ||
05/06/24 (Wed) | 17:45 | (NZCT S1 Y5-6 League C Miniball) | Stanley Bay School Slammers | vs | Pinehurst School Blazers | ||
05/06/24 (Wed) | 18:10 | (NZCT S1 Y5-6 League B Miniball) | Willow Park Primary Nuggets | vs | Milford Primary Wildcats | ||
05/06/24 (Wed) | 18:35 | (NZCT S1 Y5-6 League A Miniball) | Sunnybrae School Magic | vs | Hauraki School Comets | ||
05/06/24 (Wed) | 19:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | AUT A | vs | Ghostface Drillahz A | ||
05/06/24 (Wed) | 20:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | Rosmini Old Boys | vs | Rogues | ||
07/06/24 (Fri) | 17:40 | (2024 SS 19U Girls League 2) | Long Bay College U19 Girls Red | vs | Mahurangi College U19 Girls | ||
07/06/24 (Fri) | 19:20 | (2024 SS 17U Girls League 2) | Long Bay College Girls U17 Teal | vs | HPSS U17 Girls | ||
10/06/24 (Mon) | 15:50 | (NZCT S1 Girls League 6 - Intermediate ) | Glenfield Intermediate Gazelles | vs | Wairau Intermediate Storm | ||
10/06/24 (Mon) | 16:20 | (NZCT S1 Boys League 11 - Intermediate ) | Rosmini Suns | vs | MBIS Gators | ||
10/06/24 (Mon) | 16:50 | (NZCT S1 Boys Div 2 D - Intermediate) | NX Thunder | vs | Rosmini Raptors | ||
10/06/24 (Mon) | 17:20 | (NZCT S1 Girls League 4 - Intermediate ) | TNIS Flyers | vs | Mahurangi College JG Blue | ||
10/06/24 (Mon) | 17:50 | (NZCT S1 Boys League 2 - Intermediate ) | Rosmini Lakers | vs | MBIS Vipers | ||
10/06/24 (Mon) | 18:20 | (NZCT S1 Boys Div 2 B - Intermediate) | Belmont Intermediate Heat | vs | NX Hornets | ||
10/06/24 (Mon) | 18:50 | (NZCT S1 Boys League 14 - Intermediate) | TNIS Nuggets | vs | NX Timberwolves | ||
10/06/24 (Mon) | 19:25 | (NZCT S1 Boys League 1 - Intermediate ) | Rosmini Bulls | vs | Northcote Intermediate Vanguards | ||
10/06/24 (Mon) | 20:00 | (NZCT S1 Boys Div 2 F - Intermediate) | AJHS Hawks | vs | Rosmini Cavaliers | ||
10/06/24 (Mon) | 20:30 | (NZCT S1 Girls League 7- Intermediate ) | Kristin Year 8 Girls Kakapo | vs | Carmel School Black | ||
11/06/24 (Tue) | 19:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | Undecided | vs | Undecided | ||
11/06/24 (Tue) | 20:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | Undecided | vs | Undecided | ||
12/06/24 (Wed) | 15:40 | (NZCT S1 Y5-6 League H Miniball) | Kristin Thunder | vs | Bayview Primary Warriors | ||
12/06/24 (Wed) | 16:05 | (NZCT S1 Y5-6 League G Miniball) | Marlborough Primary M Jordan | vs | Willow Park Primary Hawks | ||
12/06/24 (Wed) | 16:30 | (NZCT S1 Y5-6 League I Miniball) | Windy Ridge Primary Storm | vs | Belmont Primary Lakers | ||
12/06/24 (Wed) | 16:55 | (NZCT S1 Y5-6 League E Miniball) | Pinehurst School Cavaliers | vs | Marlborough Primary M Johnsons | ||
12/06/24 (Wed) | 17:20 | (NZCT S1 Y5-6 League D Miniball) | Campbells Bay Primary Rams | vs | Birkdale Primary School Kahurangi | ||
12/06/24 (Wed) | 17:45 | (NZCT S1 Y5-6 League C Miniball) | Belmont Primary Knicks | vs | Northcote Primary Hustlers | ||
12/06/24 (Wed) | 18:10 | (NZCT S1 Y5-6 League B Miniball) | Sunnynook Primary Celtics | vs | Westminster Kareareas | ||
12/06/24 (Wed) | 18:35 | (NZCT S1 Y5-6 League A Miniball) | St Joseph's Catholic School Warriors | vs | Stanley Bay School Dunkers | ||
12/06/24 (Wed) | 19:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | Burt Splenk | vs | Ghostface Drillahz A | ||
12/06/24 (Wed) | 20:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | Rimglazers | vs | AUT A | ||
14/06/24 (Fri) | 17:40 | (2024 SS 19U Girls League 2) | Kristin U19 Girls Social | vs | WGHS Social Magenta | ||
14/06/24 (Fri) | 19:20 | (2024 SS 17U Girls League 2) | Rangitoto College U17 Girls Blue | vs | Carmel School U17 | ||
20/06/24 (Thu) | 17:00 | (2024 SS 17U Boys League 1) | Rangitoto College U17 Boys Whero | vs | Rosmini Junior Premiers | ||
21/06/24 (Fri) | 17:40 | (2024 SS 19U Girls League 2) | Kristin Tawa Development Squad | vs | Long Bay College U19 Girls Red | ||
26/06/24 (Wed) | 19:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | Mairangi Vice | vs | AUT A | ||
26/06/24 (Wed) | 20:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | Burt Splenk | vs | Rimglazers | ||
27/06/24 (Thu) | 16:00 | (2024 SS Year 9 Boys League 1) | Northcote College Year 9 Boys Gold | vs | Long Bay College YEAR 9A TEAL | ||
04/07/24 (Thu) | 18:00 | (2024 SS 17U Boys League 1) | Whangaparaoa U17 Boys | vs | Rosmini U17A | ||
05/07/24 (Fri) | 17:40 | (2024 SS 19U Girls League 2) | Pinehurst School Kaha | vs | Kristin U19 Girls Social | ||
05/07/24 (Fri) | 19:20 | (2024 SS 17U Girls League 2) | HPSS U17 Girls | vs | Rangitoto College U17 Girls Blue |