EFS 3
Season Fixture for Venue
DATE | TIME | Competition Name | HOME TEAM | AWAY TEAM | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
13/02/24 (Tue) | 19:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 31 | NoShot | def. by | Somerville Retirement Community | 52 |
13/02/24 (Tue) | 20:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 27 | Stone Cutters Basketball | def. by | Meadow Fresh 5 | 29 |
20/02/24 (Tue) | 19:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 45 | Somerville Retirement Community | def. | Horizon Hawks | 38 |
20/02/24 (Tue) | 20:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 32 | Dolphinz Surferz | def. by | Leviathans | 63 |
27/02/24 (Tue) | 19:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 32 | Horizon Hawks | def. by | Meadow Fresh 5 | 37 |
27/02/24 (Tue) | 20:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 48 | NoShot | def. by | Cotes | 59 |
05/03/24 (Tue) | 19:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 52 | Meadow Fresh 5 | def. by | Leviathans | 72 |
05/03/24 (Tue) | 20:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 33 | Somerville Retirement Community | def. by | Harbour Lone Wolves | 59 |
06/03/24 (Wed) | 19:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | 57 | Unknowns | def. by | Mairangi Vice | 61 |
06/03/24 (Wed) | 20:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | 61 | Rosmini Old Boys | def. | SAY LESS | 44 |
06/03/24 (Wed) | 21:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | 0 | The Other Team | def. by | Rogues | 0 |
12/03/24 (Tue) | 19:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 57 | Leviathans | def. | Cotes | 51 |
12/03/24 (Tue) | 20:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 31 | Horizon Hawks | def. by | Kingi Strongs | 60 |
13/03/24 (Wed) | 19:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | 50 | Rosmini Old Boys | def. by | AUT A | 56 |
13/03/24 (Wed) | 20:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | 36 | Rimglazers | def. by | Ghostface Drillahz A | 63 |
19/03/24 (Tue) | 19:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 41 | Cotes | def. by | Harbour Lone Wolves | 59 |
19/03/24 (Tue) | 20:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 29 | Meadow Fresh 5 | def. by | Dolphinz Pirates | 32 |
26/03/24 (Tue) | 19:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 44 | Harbour Lone Wolves | def. by | Kingi Strongs | 48 |
26/03/24 (Tue) | 20:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 66 | Leviathans | def. | Stone Cutters Basketball | 37 |
27/03/24 (Wed) | 19:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | 52 | Burt Splenk | def. | The Other Team | 21 |
27/03/24 (Wed) | 20:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | 55 | Rogues | def. | Rosmini Old Boys | 53 |
03/04/24 (Wed) | 19:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | 37 | The Other Team | def. by | Rimglazers | 65 |
03/04/24 (Wed) | 20:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | 82 | AUT A | def. | Unknowns | 50 |
08/04/24 (Mon) | 15:50 | (NZCT S1 Boys Div 2 E - Intermediate) | 32 | Rosmini Wizards | def. | Belmont Intermediate Rockets | 18 |
08/04/24 (Mon) | 16:20 | (NZCT S1 Boys League 6 - Intermediate ) | 16 | Rosmini Celtics | def. by | TNIS Lakers | 25 |
08/04/24 (Mon) | 16:50 | (NZCT S1 Boys League 14 - Intermediate) | 14 | NX Timberwolves | def. | Belmont Intermediate Kings | 13 |
08/04/24 (Mon) | 17:20 | (NZCT S1 Girls League 4 - Intermediate ) | 7 | NX Kapu | def. by | Carmel School White | 20 |
08/04/24 (Mon) | 17:50 | (NZCT S1 Girls League 2 - Intermediate ) | 17 | NX Kotare | def. | Ponsonby Intermediate Sparks | 9 |
08/04/24 (Mon) | 18:20 | (NZCT S1 Girls League 5 - Intermediate ) | 10 | Ponsonby Intermediate Mystics | def. by | MBIS Magic | 16 |
08/04/24 (Mon) | 18:50 | (NZCT S1 Girls League 1 - Intermediate ) | 25 | Northcote Intermediate Spirit | def. | Carmel School Blue | 19 |
08/04/24 (Mon) | 19:25 | (NZCT S1 Boys League 1 - Intermediate ) | 30 | NX Trailblazers | def. | AJHS Nets | 24 |
08/04/24 (Mon) | 20:00 | (NZCT S1 Boys League 4 - Intermediate ) | 0 | NX Pacers | vs | Belmont Intermediate Raptors | 0 |
08/04/24 (Mon) | 20:30 | (NZCT S1 Boys League 14 - Intermediate) | 12 | TNIS Nuggets | def. by | NX Nuggets | 34 |
09/04/24 (Tue) | 15:50 | (NZCT S1 Year 2 Mixed Miniball) | 20 | Bayfield Primary Nuggets | def. | Bayview Primary Y1/2 mixed | 4 |
09/04/24 (Tue) | 16:20 | (NZCT S1 Y2-4 BLUE Miniball) | 16 | Sunnybrae School Suns | def. by | Takapuna Primary School Rockets | 26 |
09/04/24 (Tue) | 16:50 | (NZCT S1 Y2-4 GREEN Miniball) | 12 | Glenfield Primary Wolves | vs | Bayfield Primary Celtics | 12 |
09/04/24 (Tue) | 17:20 | (NZCT S1 Y2-4 RED Miniball) | 20 | Kauri Park Primary Bulls | def. | Campbells Bay Primary Bulls | 4 |
09/04/24 (Tue) | 17:50 | (NZCT S1 Y2-4 WHITE Miniball) | 20 | Milford Primary Eagles | def. | Milford Primary Breakers | 9 |
09/04/24 (Tue) | 18:20 | (NZCT S1 Y2-4 GOLD Miniball) | 6 | Birkenhead Primary Nuggets | def. by | Bayfield Primary Cavaliers | 30 |
09/04/24 (Tue) | 19:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 40 | Kingi Strongs | def. | Dolphinz Pirates | 32 |
09/04/24 (Tue) | 20:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 36 | Cotes | def. | Dolphinz Surferz | 35 |
10/04/24 (Wed) | 19:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | 58 | Mairangi Vice | def. by | Ghostface Drillahz A | 62 |
10/04/24 (Wed) | 20:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | 59 | Rimglazers | def. by | Rosmini Old Boys | 61 |
16/04/24 (Tue) | 19:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 30 | Dolphinz Pirates | def. by | Stone Cutters Basketball | 35 |
16/04/24 (Tue) | 20:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 60 | Harbour Lone Wolves | def. by | NoShot | 61 |
17/04/24 (Wed) | 19:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | 52 | SAY LESS | def. by | Rimglazers | 58 |
17/04/24 (Wed) | 20:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | 32 | Rogues | def. by | Burt Splenk | 51 |
29/04/24 (Mon) | 15:50 | (NZCT S1 Boys League 5 - Intermediate ) | 11 | AJHS Clippers | def. by | Wairau Intermediate Sharks | 38 |
29/04/24 (Mon) | 16:20 | (NZCT S1 Boys League 3 - Intermediate ) | 39 | Glenfield Intermediate Grizzlies | def. | MBIS Hydra | 22 |
29/04/24 (Mon) | 16:50 | (NZCT S1 Girls League 3 - Intermediate ) | 4 | MBIS Force | def. by | Belmont Intermediate Sky | 41 |
29/04/24 (Mon) | 17:20 | (NZCT S1 Boys League 9 - Intermediate ) | 18 | NX Cavaliers | def. | TNIS Celtics | 10 |
29/04/24 (Mon) | 17:50 | (NZCT S1 Boys League 10 - Intermediate ) | 16 | Belmont Intermediate Nets | def. by | Westminster Hawks | 26 |
29/04/24 (Mon) | 18:20 | (NZCT S1 Boys League 12 - Intermediate ) | 2 | MBIS Tigers | def. by | Rosmini Thunder | 36 |
29/04/24 (Mon) | 18:50 | (NZCT S1 Girls League 1 - Intermediate ) | 0 | St Marys College Thunder | def. by | MBIS Storm | 0 |
29/04/24 (Mon) | 19:25 | (NZCT S1 Boys League 1 - Intermediate ) | 31 | Rosmini Bulls | def. | NX Trailblazers | 26 |
29/04/24 (Mon) | 20:00 | (NZCT S1 Girls League 2 - Intermediate ) | 6 | Birkdale Intermediate Blitz | def. by | MBIS Breeze | 30 |
29/04/24 (Mon) | 20:30 | (NZCT S1 Boys League 9 - Intermediate ) | 21 | MBIS Pythons | def. | TNIS Magic | 20 |
30/04/24 (Tue) | 15:50 | (NZCT S1 Y2-4 MAROON Miniball) | 8 | Verran Primary School Tigers | def. | Sunnybrae School Magic | 6 |
30/04/24 (Tue) | 16:20 | (NZCT S1 Y2-4 VIOLET Miniball) | 10 | Milford Primary Bears | def. | Glenfield Primary Hoopers | 0 |
30/04/24 (Tue) | 16:50 | (NZCT S1 Y2-4 RED Miniball) | 20 | Hauraki School Pythons | def. | Willow Park Primary Comets | 4 |
30/04/24 (Tue) | 17:20 | (NZCT S1 Y2-4 RED Miniball) | 12 | Bayfield Primary Kings | def. | Northcote Primary Clippers | 6 |
30/04/24 (Tue) | 17:50 | (NZCT S1 Y2-4 WHITE Miniball) | 26 | Vauxhall School Nets | def. | Verran Primary School Breakers | 22 |
30/04/24 (Tue) | 18:20 | (NZCT S1 Y2-4 GOLD Miniball) | 26 | Campbells Bay Primary Pistons | def. | Pinehurst School Firebirds | 8 |
30/04/24 (Tue) | 19:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 39 | Stone Cutters Basketball | def. by | Dolphinz Surferz | 41 |
30/04/24 (Tue) | 20:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 39 | Kingi Strongs | def. by | Somerville Retirement Community | 52 |
01/05/24 (Wed) | 15:40 | (NZCT S1 Y5-6 League H Miniball) | 10 | Bayview Primary Warriors | def. | Greenhithe Primary Lightning | 0 |
01/05/24 (Wed) | 16:05 | (NZCT S1 Y5-6 League G Miniball) | 20 | Willow Park Primary Hawks | def. | Sunnybrae School Stormers | 6 |
01/05/24 (Wed) | 16:30 | (NZCT S1 Y5-6 League F Miniball) | 2 | Greenhithe Primary Thunder | def. by | Devonport Primary Flames | 12 |
01/05/24 (Wed) | 16:55 | (NZCT S1 Y5-6 League E Miniball) | 10 | Campbells Bay Primary Giants | def. by | Marlborough Primary M Johnsons | 11 |
01/05/24 (Wed) | 17:20 | (NZCT S1 Y5-6 League D Miniball) | 5 | St Mary's Northcote Tigers | def. by | Birkdale Primary School Kahurangi | 16 |
01/05/24 (Wed) | 17:45 | (NZCT S1 Y5-6 League C Miniball) | 8 | Stanley Bay School Slammers | def. by | Northcote Primary Hustlers | 31 |
01/05/24 (Wed) | 18:10 | (NZCT S1 Y5-6 League B Miniball) | 26 | Willow Park Primary Nuggets | def. | Westminster Kareareas | 11 |
01/05/24 (Wed) | 18:35 | (NZCT S1 Y5-6 League A Miniball) | 28 | Sunnybrae School Magic | def. | Stanley Bay School Dunkers | 6 |
01/05/24 (Wed) | 19:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | 64 | AUT A | def. by | SAY LESS | 72 |
01/05/24 (Wed) | 20:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | 91 | Ghostface Drillahz A | def. | The Other Team | 25 |
02/05/24 (Thu) | 16:00 | (2024 SS Junior Girls League 1) | 23 | WGHS Junior A | def. by | Rangitoto College JNR Premier Girls | 49 |
02/05/24 (Thu) | 17:00 | (2024 SS Junior Boys League 1) | 51 | WBHS Junior A | def. by | Rangitoto College JNR Premier Boys | 53 |
02/05/24 (Thu) | 18:00 | (2024 SS Junior Boys League 1) | 102 | Takapuna Grammar Junior A Boys | def. | Pinehurst School Gorillas | 55 |
02/05/24 (Thu) | 19:00 | (2024 SS 19U Boys League 1) | 77 | Mahurangi College U19 A Boys | def. | Pinehurst School Jets | 23 |
02/05/24 (Thu) | 20:15 | (2024 SS 19U Boys League 1) | 80 | Kristin Premier Boys | def. | HPSS U19 A | 26 |
03/05/24 (Fri) | 16:00 | (2024 SS Year 9 Girls) | 0 | Takapuna Grammar Year 9 A Girls | vs | Kristin Year 9 Girls Tawa | 0 |
03/05/24 (Fri) | 16:50 | (2024 SS Year 9 Boys League 2) | 19 | Northcote College Year 9 Boys Red | def. by | Kaipara College Year 9 Blue | 45 |
03/05/24 (Fri) | 17:40 | (2024 SS 19U Girls League 2) | 18 | Albany Senior High School Girls | def. by | Long Bay College Girls U19 GREEN | 29 |
03/05/24 (Fri) | 18:30 | (2024 SS 17U Boys League 2) | 58 | Mahurangi College U17 RED Boys | def. | Rangitoto College U17 Boys Ma | 15 |
03/05/24 (Fri) | 19:20 | (2024 SS 17U Girls League 2) | 21 | Birkenhead College U17 Girls | def. by | Long Bay College Girls U17 Teal | 34 |
03/05/24 (Fri) | 20:10 | (2024 SS 19U Boys League 2) | 22 | Takapuna Grammar Baka Ballers | def. by | Takapuna Grammar U19 Boys Social Sky | 44 |
06/05/24 (Mon) | 15:50 | (NZCT S1 Boys League 6 - Intermediate ) | 16 | AJHS Thunder | def. by | Northcote Intermediate Tuataras | 32 |
06/05/24 (Mon) | 16:20 | (NZCT S1 Boys League 3 - Intermediate ) | 9 | MBIS Hydra | def. by | Birkdale Intermediate Bulls | 38 |
06/05/24 (Mon) | 16:50 | (NZCT S1 Boys League 3 - Intermediate ) | 26 | NX Suns | def. by | Rosmini Spurs | 39 |
06/05/24 (Mon) | 17:20 | (NZCT S1 Girls League 4 - Intermediate ) | 22 | TNIS Flyers | def. | MBIS Thunder | 2 |
06/05/24 (Mon) | 17:50 | (NZCT S1 Boys League 3 - Intermediate ) | 21 | Belmont Intermediate Bucks | def. | Mahurangi College JB Blue | 19 |
06/05/24 (Mon) | 18:20 | (NZCT S1 Boys Div 2 D - Intermediate) | 34 | NX Thunder | def. | Belmont Intermediate Pistons | 4 |
06/05/24 (Mon) | 18:50 | (NZCT S1 Girls League 1 - Intermediate ) | 16 | NX Whetu | def. by | Northcote Intermediate Spirit | 29 |
06/05/24 (Mon) | 19:25 | (NZCT S1 Boys League 1 - Intermediate ) | 25 | TNIS Warriors | def. by | Kristin Year 8 Kea | 35 |
06/05/24 (Mon) | 20:00 | (NZCT S1 Girls League 2 - Intermediate ) | 30 | Kristin Year 8 Girls Kokako | def. | Ponsonby Intermediate Sparks | 10 |
06/05/24 (Mon) | 20:30 | (NZCT S1 Boys League 9 - Intermediate ) | 16 | MBIS Phoenix | def. by | TNIS Celtics | 19 |
07/05/24 (Tue) | 15:50 | (NZCT S1 Y2-4 INDIGO Miniball) | 20 | Northcote Primary Pacers | def. | Vauxhall School Vikings | 16 |
07/05/24 (Tue) | 16:20 | (NZCT S1 Y2-4 MAROON Miniball) | 18 | Birkenhead Primary Celtics | def. | Marlborough Primary S O'Neals | 8 |
07/05/24 (Tue) | 16:50 | (NZCT S1 Y2-4 ORANGE Miniball) | 14 | Birkenhead Primary Mavericks | def. | Birkdale Primary School Kikorangi | 6 |
07/05/24 (Tue) | 17:20 | (NZCT S1 Y2-4 RED Miniball) | 18 | Hauraki School Pythons | def. | St Joseph's Raptors | 7 |
07/05/24 (Tue) | 17:50 | (NZCT S1 Y2-4 WHITE Miniball) | 10 | Greenhithe Primary Nuggets | def. by | Chelsea Primary Wildcats | 28 |
07/05/24 (Tue) | 18:20 | (NZCT S1 Y2-4 GOLD Miniball) | 12 | Willow Park Primary Giants | def. by | Birkenhead Primary Nuggets | 28 |
07/05/24 (Tue) | 19:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 46 | Dolphinz Surferz | def. by | NoShot | 60 |
07/05/24 (Tue) | 20:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 39 | Dolphinz Pirates | def. by | Horizon Hawks | 43 |
08/05/24 (Wed) | 15:40 | (NZCT S1 Y5-6 League H Miniball) | 16 | Bayfield Primary Raptors | def. | Milford Primary Thunder | 12 |
08/05/24 (Wed) | 16:05 | (NZCT S1 Y5-6 League G Miniball) | 6 | Verran Primary School GOATS | def. by | Belmont Primary Celtics | 10 |
08/05/24 (Wed) | 16:30 | (NZCT S1 Y5-6 League F Miniball) | 12 | Hauraki School Stars | def. | Bayview Primary Breakers | 10 |
08/05/24 (Wed) | 16:55 | (NZCT S1 Y5-6 League E Miniball) | 14 | Chelsea Primary Breakers | def. | Willow Park Primary Vikings | 2 |
08/05/24 (Wed) | 17:20 | (NZCT S1 Y5-6 League D Miniball) | 22 | Hauraki School Hawks | def. | Ponsonby Primary Kings | 6 |
08/05/24 (Wed) | 17:45 | (NZCT S1 Y5-6 League C Miniball) | 7 | Upper Harbour Primary School Harriers | def. by | Belmont Primary Bulls | 14 |
08/05/24 (Wed) | 18:10 | (NZCT S1 Y5-6 League B Miniball) | 21 | Pinehurst School All Stars | def. | Ponsonby Primary Hornets | 20 |
08/05/24 (Wed) | 18:35 | (NZCT S1 Y5-6 League A Miniball) | 0 | Vauxhall School Mavericks | def. by | Devonport Primary Storm | 10 |
08/05/24 (Wed) | 19:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | 41 | Burt Splenk | def. by | Rosmini Old Boys | 51 |
08/05/24 (Wed) | 20:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | 49 | Mairangi Vice | def. | Rimglazers | 45 |
09/05/24 (Thu) | 16:00 | (2024 SS Junior Boys League 1) | 47 | WBHS Year 9 Green | def. by | Rangitoto College JNR Premier Boys | 58 |
09/05/24 (Thu) | 17:00 | (2024 SS 17U Boys League 1) | 44 | WBHS Under 17B | def. | Kristin U17 Boys A | 39 |
09/05/24 (Thu) | 18:00 | (2024 SS Junior Boys League 1) | Kaipara College Year 9/10 Premier | vs | Long Bay College Junior Prem Boys | ||
09/05/24 (Thu) | 19:00 | (2024 SS 19U Boys League 1) | 45 | Takapuna Grammar Senior A Boys | def. | Whangaparaoa U19 Boys | 40 |
09/05/24 (Thu) | 20:15 | (2024 SS 19U Boys League 1) | 60 | WBHS Senior A | def. | Glenfield College U19 Boys A | 26 |
10/05/24 (Fri) | 16:00 | (2024 SS Year 9 Girls) | 52 | Northcote College Year 9 Girls | def. | Birkenhead College Y9 Girls | 2 |
10/05/24 (Fri) | 16:50 | (2024 SS Year 9 Boys League 2) | 18 | AJHS Denim | vs | Rosmini Pythons | 18 |
10/05/24 (Fri) | 17:40 | (2024 SS 19U Girls League 2) | 15 | Pinehurst School Kaha | def. by | Mahurangi College U19 Girls | 19 |
10/05/24 (Fri) | 18:30 | (2024 SS Year 9 Boys League 2) | 10 | Long Bay College YEAR 9 YELLOW | def. by | Rangitoto College Y9 Boys White | 49 |
10/05/24 (Fri) | 19:20 | (2024 SS 17U Girls League 2) | 26 | Whangaparaoa U17 Girls | def. by | Carmel School U17 | 27 |
10/05/24 (Fri) | 20:10 | (2024 SS 19U Boys League 2) | Kristin U19 Boys Social | vs | Rangitoto College U19 Boys Blue | ||
13/05/24 (Mon) | 15:50 | (NZCT S1 Boys League 3 - Intermediate ) | 16 | Glenfield Intermediate Grizzlies | def. by | Rosmini Spurs | 39 |
13/05/24 (Mon) | 16:20 | (NZCT S1 Boys League 10 - Intermediate ) | 22 | MBIS Piranhas | def. | Glenfield Intermediate Gladiators | 8 |
13/05/24 (Mon) | 16:50 | (NZCT S1 Boys League 11 - Intermediate ) | 32 | Rosmini Suns | def. | Ponsonby Intermediate Nets | 14 |
13/05/24 (Mon) | 17:20 | (NZCT S1 Boys League 12 - Intermediate ) | 14 | MBIS Barracudas | def. by | Glenfield Intermediate Giants | 24 |
13/05/24 (Mon) | 17:50 | (NZCT S1 Boys League 14 - Intermediate) | 15 | NX Nuggets | def. by | Belmont Intermediate Pelicans | 29 |
13/05/24 (Mon) | 18:20 | (NZCT S1 Boys Div 2 F - Intermediate) | 3 | Rosmini Cavaliers | def. by | AJHS Hawks | 18 |
13/05/24 (Mon) | 18:50 | (NZCT S1 Girls League 1 - Intermediate ) | 4 | St Marys College Thunder | def. by | Belmont Intermediate Bullets | 30 |
13/05/24 (Mon) | 19:25 | (NZCT S1 Boys League 1 - Intermediate ) | 10 | Northcote Intermediate Vanguards | def. by | Belmont Intermediate Lakers | 44 |
13/05/24 (Mon) | 20:00 | (NZCT S1 Boys League 4 - Intermediate ) | 28 | TNIS Spurs | def. | MBIS Snipers | 5 |
13/05/24 (Mon) | 20:30 | (NZCT S1 Boys Div 2 B - Intermediate) | 14 | NX Clippers | def. by | Northcote Intermediate Saints | 20 |
14/05/24 (Tue) | 15:50 | (NZCT S1 Year 2 Mixed Miniball) | 8 | Birkdale Primary School Kowhai | def. | Willow Park Primary Titans | 2 |
14/05/24 (Tue) | 16:20 | (NZCT S1 Y2-4 MAROON Miniball) | 16 | Sunnybrae School Magic | def. | Vauxhall School All Stars | 8 |
14/05/24 (Tue) | 16:50 | (NZCT S1 Y2-4 YELLOW Miniball) | 7 | Pinehurst School Hawks | def. by | Belmont Primary Nets | 12 |
14/05/24 (Tue) | 17:20 | (NZCT S1 Y2-4 RED Miniball) | 8 | Kauri Park Primary Bulls | def. by | Northcote Primary Clippers | 28 |
14/05/24 (Tue) | 17:50 | (NZCT S1 Y2-4 GREEN Miniball) | 16 | Birkenhead Primary Timberwolves | def. | Bayfield Primary Celtics | 12 |
14/05/24 (Tue) | 18:20 | (NZCT S1 Y2-4 GOLD Miniball) | 20 | Campbells Bay Primary Pistons | def. by | Northcote Primary Lakers | 40 |
14/05/24 (Tue) | 19:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 41 | Somerville Retirement Community | def. by | NoShot | 42 |
14/05/24 (Tue) | 20:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | 31 | Meadow Fresh 5 | def. | Stone Cutters Basketball | 28 |
15/05/24 (Wed) | 15:40 | (NZCT S1 Y5-6 League H Miniball) | 22 | Takapuna Primary School Lakers | def. | Kristin Thunder | 7 |
15/05/24 (Wed) | 16:05 | (NZCT S1 Y5-6 League G Miniball) | 18 | Hauraki School Eagles | def. | Marlborough Primary M Jordan | 10 |
15/05/24 (Wed) | 16:30 | (NZCT S1 Y5-6 League F Miniball) | 14 | Bayfield Primary Bullets | def. | Greenhithe Primary Thunder | 4 |
15/05/24 (Wed) | 16:55 | (NZCT S1 Y5-6 League E Miniball) | 11 | Northcote Primary Nuggets | def. by | Marlborough Primary L James | 12 |
15/05/24 (Wed) | 17:20 | (NZCT S1 Y5-6 League D Miniball) | 14 | Birkenhead Primary Hornets | def. | Birkenhead Primary Warriors | 10 |
15/05/24 (Wed) | 17:45 | (NZCT S1 Y5-6 League C Miniball) | 9 | Pinehurst School Blazers | def. by | Hauraki School Thunder | 10 |
15/05/24 (Wed) | 18:10 | (NZCT S1 Y5-6 League B Miniball) | 16 | Milford Primary Wildcats | def. | Bayfield Primary Warriors | 11 |
15/05/24 (Wed) | 18:35 | (NZCT S1 Y5-6 League A Miniball) | 16 | Hauraki School Comets | def. by | Bayfield Primary Lakers | 22 |
15/05/24 (Wed) | 19:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | 79 | Ghostface Drillahz A | def. | Rogues | 36 |
15/05/24 (Wed) | 20:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | 45 | Unknowns | def. by | SAY LESS | 59 |
20/05/24 (Mon) | 15:50 | (NZCT S1 Girls League 7- Intermediate ) | TNIS Wildcats | vs | Kristin Year 8 Girls Kakapo | ||
20/05/24 (Mon) | 16:20 | (NZCT S1 Girls League 6 - Intermediate ) | St Marys College Storm | vs | AJHS Storm | ||
20/05/24 (Mon) | 16:50 | (NZCT S1 Girls League 5 - Intermediate ) | Ponsonby Intermediate Mystics | vs | MBIS Hurricanes | ||
20/05/24 (Mon) | 17:20 | (NZCT S1 Boys Div 2 F - Intermediate) | NX Mavericks | vs | AJHS Hawks | ||
20/05/24 (Mon) | 17:50 | (NZCT S1 Boys League 14 - Intermediate) | TNIS Nuggets | vs | Kristin Year 8 Kotare | ||
20/05/24 (Mon) | 18:20 | (NZCT S1 Boys League 14 - Intermediate) | Rosmini Hornets | vs | NX Nuggets | ||
20/05/24 (Mon) | 18:50 | (NZCT S1 Girls League 1 - Intermediate ) | NX Whetu | vs | TNIS Aces | ||
20/05/24 (Mon) | 19:25 | (NZCT S1 Boys League 1 - Intermediate ) | AJHS Nets | vs | MBIS Sharks | ||
20/05/24 (Mon) | 20:00 | (NZCT S1 Boys League 2 - Intermediate ) | MBIS Vipers | vs | Belmont Intermediate Celtics | ||
20/05/24 (Mon) | 20:30 | (NZCT S1 Boys League 3 - Intermediate ) | Rosmini Jazz | vs | MBIS Hydra | ||
21/05/24 (Tue) | 15:50 | (NZCT S1 Y2-4 BLUE Miniball) | Takapuna Primary School Rockets | vs | Chelsea Primary Raptors | ||
21/05/24 (Tue) | 16:20 | (NZCT S1 Y2-4 GREEN Miniball) | Bayfield Primary Celtics | vs | Devonport Primary Avalanche | ||
21/05/24 (Tue) | 16:50 | (NZCT S1 Y2-4 INDIGO Miniball) | HASCA Hawks | vs | Bayfield Primary Pelicans | ||
21/05/24 (Tue) | 17:20 | (NZCT S1 Y2-4 RED Miniball) | Bayfield Primary Kings | vs | Kauri Park Primary Bulls | ||
21/05/24 (Tue) | 17:50 | (NZCT S1 Y2-4 WHITE Miniball) | Milford Primary Breakers | vs | Greenhithe Primary Nuggets | ||
21/05/24 (Tue) | 18:20 | (NZCT S1 Y2-4 GOLD Miniball) | Pinehurst School Firebirds | vs | Willow Park Primary Giants | ||
21/05/24 (Tue) | 19:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | Horizon Hawks | vs | Somerville Retirement Community | ||
21/05/24 (Tue) | 20:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | Leviathans | vs | Dolphinz Surferz | ||
22/05/24 (Wed) | 15:40 | (NZCT S1 Y5-6 League H Miniball) | Bayview Primary Warriors | vs | Milford Primary Thunder | ||
22/05/24 (Wed) | 16:05 | (NZCT S1 Y5-6 League G Miniball) | Willow Park Primary Hawks | vs | Belmont Primary Celtics | ||
22/05/24 (Wed) | 16:30 | (NZCT S1 Y5-6 League F Miniball) | Hauraki School Stars | vs | Kauri Park Primary Warriors | ||
22/05/24 (Wed) | 16:55 | (NZCT S1 Y5-6 League E Miniball) | Pinehurst School Cavaliers | vs | Kristin Heat | ||
22/05/24 (Wed) | 17:20 | (NZCT S1 Y5-6 League D Miniball) | Campbells Bay Primary Rams | vs | Vauxhall School Vipers | ||
22/05/24 (Wed) | 17:45 | (NZCT S1 Y5-6 League C Miniball) | Belmont Primary Knicks | vs | Campbells Bay Primary Jets | ||
22/05/24 (Wed) | 18:10 | (NZCT S1 Y5-6 League B Miniball) | Sunnynook Primary Celtics | vs | Milford Primary Raptors | ||
22/05/24 (Wed) | 18:35 | (NZCT S1 Y5-6 League A Miniball) | 0 | St Joseph's Catholic School Warriors | def. | Campbells Bay Primary Tuatara | 0 |
22/05/24 (Wed) | 19:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | Rimglazers | vs | The Other Team | ||
22/05/24 (Wed) | 20:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | Unknowns | vs | AUT A | ||
23/05/24 (Thu) | 17:00 | (2024 SS Junior Boys League 1) | WBHS Year 9 Green | vs | Kristin Year 9 Totara | ||
23/05/24 (Thu) | 18:00 | (2024 SS Junior Boys League 1) | WBHS Year 9 Red | vs | Long Bay College Junior Prem Boys | ||
23/05/24 (Thu) | 19:00 | (2024 SS 19/17U Girls League 1 combined) | Kristin Premier Girls | vs | WGHS Social Pink | ||
23/05/24 (Thu) | 20:15 | (2024 SS 19U Boys League 1) | Kristin Premier Boys | vs | Birkenhead College Senior Boys | ||
27/05/24 (Mon) | 15:50 | (NZCT S1 Boys League 10 - Intermediate ) | TNIS Raptors | vs | Westminster Hawks | ||
27/05/24 (Mon) | 16:20 | (NZCT S1 Boys League 7 - Intermediate ) | MBIS Scorpions | vs | Ponsonby Intermediate Heat | ||
27/05/24 (Mon) | 16:50 | (NZCT S1 Boys League 10 - Intermediate ) | MBIS Dragons | vs | Belmont Intermediate Clippers | ||
27/05/24 (Mon) | 17:20 | (NZCT S1 Boys League 13 - Intermediate ) | NX Breakers | vs | Belmont Intermediate Magic | ||
27/05/24 (Mon) | 17:50 | (NZCT S1 Girls League 3 - Intermediate ) | AJHS Sparks | vs | Belmont Intermediate Liberty | ||
27/05/24 (Mon) | 18:20 | (NZCT S1 Girls League 6 - Intermediate ) | MBIS Cyclones | vs | Wairau Intermediate Storm | ||
27/05/24 (Mon) | 18:50 | (NZCT S1 Girls League 1 - Intermediate ) | Belmont Intermediate Bullets | vs | Carmel School Blue | ||
27/05/24 (Mon) | 19:25 | (NZCT S1 Boys League 1 - Intermediate ) | NX Trailblazers | vs | Northcote Intermediate Vanguards | ||
27/05/24 (Mon) | 20:00 | (NZCT S1 Girls League 2 - Intermediate ) | TNIS Sparks | vs | Ponsonby Intermediate Sparks | ||
27/05/24 (Mon) | 20:30 | (NZCT S1 Boys Div 2 E - Intermediate) | NX Hawks | vs | Belmont Intermediate Rockets | ||
28/05/24 (Tue) | 15:50 | (NZCT S1 Y2-4 BLUE Miniball) | Sunnybrae School Suns | vs | Chelsea Primary Raptors | ||
28/05/24 (Tue) | 16:20 | (NZCT S1 Year 2 Mixed Miniball) | Pinehurst School Panthers | vs | Birkdale Primary School Koura | ||
28/05/24 (Tue) | 16:50 | (NZCT S1 Y2-4 INDIGO Miniball) | Westminster Ballers | vs | Bayfield Primary Pelicans | ||
28/05/24 (Tue) | 17:20 | (NZCT S1 Y2-4 RED Miniball) | Willow Park Primary Comets | vs | Campbells Bay Primary Bulls | ||
28/05/24 (Tue) | 17:50 | (NZCT S1 Y2-4 WHITE Miniball) | Chelsea Primary Celtics | vs | Chelsea Primary Wildcats | ||
28/05/24 (Tue) | 18:20 | (NZCT S1 Y2-4 GOLD Miniball) | Bayfield Primary Cavaliers | vs | Campbells Bay Primary Pistons | ||
28/05/24 (Tue) | 19:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | Meadow Fresh 5 | vs | Horizon Hawks | ||
28/05/24 (Tue) | 20:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | Cotes | vs | NoShot | ||
29/05/24 (Wed) | 15:40 | (NZCT S1 Y5-6 League H Miniball) | Bayfield Primary Raptors | vs | Bayview Primary Warriors | ||
29/05/24 (Wed) | 16:05 | (NZCT S1 Y5-6 League G Miniball) | Verran Primary School GOATS | vs | Willow Park Primary Hawks | ||
29/05/24 (Wed) | 16:30 | (NZCT S1 Y5-6 League F Miniball) | Bayfield Primary Bullets | vs | Sunnynook Primary Cavaliers | ||
29/05/24 (Wed) | 16:55 | (NZCT S1 Y5-6 League E Miniball) | Marlborough Primary M Johnsons | vs | Northcote Primary Nuggets | ||
29/05/24 (Wed) | 17:20 | (NZCT S1 Y5-6 League D Miniball) | Birkdale Primary School Kahurangi | vs | Birkenhead Primary Hornets | ||
29/05/24 (Wed) | 17:45 | (NZCT S1 Y5-6 League C Miniball) | Northcote Primary Hustlers | vs | Pinehurst School Blazers | ||
29/05/24 (Wed) | 18:10 | (NZCT S1 Y5-6 League B Miniball) | Westminster Kareareas | vs | Milford Primary Wildcats | ||
29/05/24 (Wed) | 18:35 | (NZCT S1 Y5-6 League A Miniball) | Stanley Bay School Dunkers | vs | Hauraki School Comets | ||
29/05/24 (Wed) | 19:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | Burt Splenk | vs | Unknowns | ||
29/05/24 (Wed) | 20:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | The Other Team | vs | Mairangi Vice | ||
30/05/24 (Thu) | 16:00 | (2024 SS Year 9 Boys League 1) | HPSS 9A | vs | Pinehurst School Sharks | ||
30/05/24 (Thu) | 17:00 | (2024 SS 17U Boys League 1) | Rosmini Junior Premiers | vs | Whangaparaoa U17 Boys | ||
31/05/24 (Fri) | 16:00 | (2024 SS Year 9 Girls) | Rangitoto College Y9 Girls Blue | vs | Northcote College Year 9 Girls | ||
31/05/24 (Fri) | 17:40 | (2024 SS 19U Girls League 2) | Pinehurst School Kaha | vs | Albany Senior High School Girls | ||
31/05/24 (Fri) | 19:20 | (2024 SS 17U Girls League 2) | Long Bay College Girls U17 BLACK | vs | Rangitoto College U17 Girls Blue | ||
04/06/24 (Tue) | 15:50 | (NZCT S1 Y2-4 INDIGO Miniball) | Westminster Ballers | vs | Northcote Primary Raptors | ||
04/06/24 (Tue) | 16:20 | (NZCT S1 Y2-4 YELLOW Miniball) | Hauraki School Cobras | vs | Belmont Primary Nets | ||
04/06/24 (Tue) | 16:50 | (NZCT S1 Y2-4 ORANGE Miniball) | Hauraki School Panthers | vs | Beachhaven Primary Bulldogs | ||
04/06/24 (Tue) | 17:20 | (NZCT S1 Y2-4 RED Miniball) | Devonport Primary Tornadoes | vs | Hauraki School Pythons | ||
04/06/24 (Tue) | 17:50 | (NZCT S1 Y2-4 WHITE Miniball) | Milford Primary Eagles | vs | Vauxhall School Nets | ||
04/06/24 (Tue) | 18:20 | (NZCT S1 Y2-4 GOLD Miniball) | Sunnybrae School Hawks | vs | Pinehurst School Firebirds | ||
04/06/24 (Tue) (Semi Final 1) |
19:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | Undecided | vs | Undecided | ||
04/06/24 (Tue) | 20:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | Undecided | vs | Undecided | ||
05/06/24 (Wed) | 16:05 | (NZCT S1 Y5-6 League G Miniball) | Target Road Buckets | vs | Sunnybrae School Stormers | ||
05/06/24 (Wed) | 16:30 | (NZCT S1 Y5-6 League F Miniball) | Kauri Park Primary Warriors | vs | Devonport Primary Flames | ||
05/06/24 (Wed) | 16:55 | (NZCT S1 Y5-6 League E Miniball) | Kristin Heat | vs | Marlborough Primary L James | ||
05/06/24 (Wed) | 17:20 | (NZCT S1 Y5-6 League D Miniball) | Vauxhall School Vipers | vs | Birkenhead Primary Warriors | ||
05/06/24 (Wed) | 17:45 | (NZCT S1 Y5-6 League C Miniball) | Campbells Bay Primary Jets | vs | Hauraki School Thunder | ||
05/06/24 (Wed) | 18:10 | (NZCT S1 Y5-6 League B Miniball) | Milford Primary Raptors | vs | Bayfield Primary Warriors | ||
05/06/24 (Wed) | 18:35 | (NZCT S1 Y5-6 League A Miniball) | Campbells Bay Primary Tuatara | vs | Bayfield Primary Lakers | ||
05/06/24 (Wed) | 19:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | Mairangi Vice | vs | SAY LESS | ||
05/06/24 (Wed) | 20:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | The Other Team | vs | Burt Splenk | ||
05/06/24 (Wed) | 21:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | Unknowns | vs | Rimglazers | ||
06/06/24 (Thu) | 18:00 | (2024 SS 17U Boys League 1) | HPSS U17 A | vs | Pinehurst School Airballerz | ||
07/06/24 (Fri) | 16:00 | (2024 SS Year 9 Girls) | Rangitoto College Y9 Girls Red | vs | AJHS Blue | ||
07/06/24 (Fri) | 17:40 | (2024 SS 19U Girls League 2) | Takapuna Grammar U19 Girls Social | vs | Kristin U19 Girls Social | ||
07/06/24 (Fri) | 19:20 | (2024 SS 17U Girls League 2) | Whangaparaoa U17 Girls | vs | Birkenhead College U17 Girls | ||
10/06/24 (Mon) | 15:50 | (NZCT S1 Boys Div 2 G - Intermediate) | Rosmini Timberwolves | vs | Northcote Intermediate Giants | ||
10/06/24 (Mon) | 16:20 | (NZCT S1 Boys League 3 - Intermediate ) | Mahurangi College JB Blue | vs | Birkdale Intermediate Bulls | ||
10/06/24 (Mon) | 16:50 | (NZCT S1 Girls League 4 - Intermediate ) | Belmont Intermediate Mercury | vs | NX Kapu | ||
10/06/24 (Mon) | 17:20 | (NZCT S1 Boys League 11 - Intermediate ) | Rosmini Mavericks | vs | Kristin Year 7 Kikorangi | ||
10/06/24 (Mon) | 17:50 | (NZCT S1 Boys League 14 - Intermediate) | Belmont Intermediate Kings | vs | Rosmini Hornets | ||
10/06/24 (Mon) | 18:20 | (NZCT S1 Boys League 8 - Intermediate ) | AJHS Bulls | vs | Belmont Intermediate Knicks | ||
10/06/24 (Mon) | 18:50 | (NZCT S1 Girls League 1 - Intermediate ) | TNIS Aces | vs | MBIS Storm | ||
10/06/24 (Mon) | 19:25 | (NZCT S1 Boys League 1 - Intermediate ) | MBIS Sharks | vs | Belmont Intermediate Lakers | ||
10/06/24 (Mon) | 20:00 | (NZCT S1 Girls League 7- Intermediate ) | Northcote Intermediate Stars | vs | NX Makatu | ||
10/06/24 (Mon) | 20:30 | (NZCT S1 Boys League 12 - Intermediate ) | MBIS Barracudas | vs | Rosmini Thunder | ||
11/06/24 (Tue) (Grand Final) |
19:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | Undecided | vs | Undecided | ||
11/06/24 (Tue) | 20:15 | (2024 S1 Adults C Grade) | Undecided | vs | Undecided | ||
12/06/24 (Wed) | 15:40 | (NZCT S1 Y5-6 League H Miniball) | Northcote Primary Pistons | vs | Takapuna Primary School Lakers | ||
12/06/24 (Wed) | 16:05 | (NZCT S1 Y5-6 League G Miniball) | Verran Primary School Thunder | vs | Hauraki School Eagles | ||
12/06/24 (Wed) | 16:30 | (NZCT S1 Y5-6 League F Miniball) | Sunnynook Primary Cavaliers | vs | Bayview Primary Breakers | ||
12/06/24 (Wed) | 16:55 | (NZCT S1 Y5-6 League E Miniball) | Campbells Bay Primary Giants | vs | Chelsea Primary Breakers | ||
12/06/24 (Wed) | 17:20 | (NZCT S1 Y5-6 League D Miniball) | St Mary's Northcote Tigers | vs | Hauraki School Hawks | ||
12/06/24 (Wed) | 17:45 | (NZCT S1 Y5-6 League C Miniball) | Stanley Bay School Slammers | vs | Upper Harbour Primary School Harriers | ||
12/06/24 (Wed) | 18:10 | (NZCT S1 Y5-6 League B Miniball) | Willow Park Primary Nuggets | vs | Pinehurst School All Stars | ||
12/06/24 (Wed) | 18:35 | (NZCT S1 Y5-6 League A Miniball) | Sunnybrae School Magic | vs | Vauxhall School Mavericks | ||
12/06/24 (Wed) | 19:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | Mairangi Vice | vs | Unknowns | ||
12/06/24 (Wed) | 20:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | SAY LESS | vs | Rosmini Old Boys | ||
13/06/24 (Thu) | 16:00 | (2024 SS Junior Girls League 1) | Takapuna Grammar Junior A Girls | vs | WGHS Junior A | ||
13/06/24 (Thu) | 17:00 | (2024 SS 17U Boys League 1) | Rangitoto College U17 Boys Whero | vs | WBHS Under 17B | ||
13/06/24 (Thu) | 18:00 | (2024 SS 17U Boys League 1) | Kristin U17 Boys A | vs | Takapuna Grammar U17A Boys | ||
13/06/24 (Thu) | 19:00 | (2024 SS 19/17U Girls League 1 combined) | Takapuna Grammar Senior B Girls | vs | Long Bay College Senior Girls PREMS | ||
14/06/24 (Fri) | 16:00 | (2024 SS Year 9 Girls) | Kristin Year 9 Girls Tawa | vs | Rangitoto College Y9 Girls Blue | ||
14/06/24 (Fri) | 17:40 | (2024 SS 19U Girls League 2) | Mahurangi College U19 Girls | vs | Kristin Tawa Development Squad | ||
20/06/24 (Thu) | 16:00 | (2024 SS Junior Girls League 1) | Northcote College Junior Girls A | vs | Rangitoto College JNR Premier Girls | ||
20/06/24 (Thu) | 18:00 | (2024 SS 17U Boys League 1) | Northcote College U17A Boys | vs | Takapuna Grammar U17A Boys | ||
21/06/24 (Fri) | 16:00 | (2024 SS Year 9 Girls) | Birkenhead College Y9 Girls | vs | Rangitoto College Y9 Girls Red | ||
21/06/24 (Fri) | 17:40 | (2024 SS 19U Girls League 2) | WGHS Social Magenta | vs | Pinehurst School Kaha | ||
21/06/24 (Fri) | 19:20 | (2024 SS 17U Girls League 2) | Carmel School U17 | vs | HPSS U17 Girls | ||
26/06/24 (Wed) | 19:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | Rogues | vs | Ghostface Drillahz A | ||
26/06/24 (Wed) | 20:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | SAY LESS | vs | Unknowns | ||
26/06/24 (Wed) | 21:15 | (2024 S1 Men's A Grade) | The Other Team | vs | Rosmini Old Boys | ||
27/06/24 (Thu) | 16:00 | (2024 SS Year 9 Boys League 1) | Pinehurst School Sharks | vs | Northcote College Year 9 Boys Blue | ||
04/07/24 (Thu) | 18:00 | (2024 SS 17U Boys League 1) | Northcote College U17A Boys | vs | Rangitoto College U17 Boys Whero | ||
05/07/24 (Fri) | 16:00 | (2024 SS Year 9 Girls) | Kristin Year 9 Girls Tawa | vs | Takapuna Grammar Year 9 A Girls | ||
05/07/24 (Fri) | 17:40 | (2024 SS 19U Girls League 2) | Long Bay College U19 Girls Red | vs | Long Bay College Girls U19 GREEN | ||
05/07/24 (Fri) | 19:20 | (2024 SS 17U Girls League 2) | WGHS Social Red | vs | Whangaparaoa U17 Girls | ||
25/07/24 (Thu) | 18:00 | (2024 SS 17U Boys League 1) | Northcote College U17A Boys | vs | HPSS U17 A | ||
26/07/24 (Fri) | 16:00 | (2024 SS Year 9 Girls) | Birkenhead College Y9 Girls | vs | Northcote College Year 9 Girls | ||
02/08/24 (Fri) | 16:00 | (2024 SS Year 9 Girls) | Takapuna Grammar Year 9 A Girls | vs | AJHS Blue |