Licensed to Fiji Swim Association       Hy-Tek's Meet Manager 6/2/2005 05:07 PM
            National Courts' Homencentres Primary School - 2/6/2005            
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Samson, Kimberly          11 NAS                            2:52.59   20  
  2 Tagitupou, Esther         11 SCCS                           3:09.94   17  
  3 Nagatalevu, Sereana       11 NAS                            3:11.29   16  
  4 Dickinson, Alisha         10 MSM                            3:16.63   15  
  5 Pene, Courtney            10 NAS                            3:18.92   14  
  6 Lilidamu, Kristine        12 MSM                            3:19.25   13  
  7 Kwong, Liana              12 MSM                            3:20.61   12  
  8 Erasito, Tieri            10 VPS                            3:26.35   11  
  9 Miller, Maegan             9 SMPS                           3:39.53    9  
 10 Nabalarua, Raijeli        11 SCCS                           3:53.31    7  
 
Event 2  Boys 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Barry, Randall            11 ISS                            2:40.61   20  
  2 Young, Caleb              13 HS                             2:47.90   17  
  3 Samisoni, Tau'aika        12 MSM                            2:47.98   16  
  4 Miller, Douglas           11 SMPS                           2:58.26   15  
  5 Erasito, Kamoe            12 VPS                            2:58.99   14  
  6 Maybin, Sam               12 ISN                            3:03.14   13  
  7 Elaisa, Paul              10 SPS                            3:06.92   12  
  8 Rova, Benjubel            11 MSM                            3:07.24   11  
  9 Thompson, James           10 ISN                            3:10.49    9  
 10 Bula, Aisake              12 NAS                            3:16.51    7  
 11 Newton, Sheldon           12 NAS                            3:17.19    6  
 12 Watkins, Maxwell          12 SCCS                           3:21.59    5  
 13 Tagitupou, Yonatan         9 SCCS                           3:28.91    4  
 14 Vono, Timoci              11 NAS                            3:49.20    3  
 
Event 3  Girls 6 & Under 25 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Koroiadi, Amilya           6 SAP                              22.99   20  
  2 Pene, Iris                 6 NAS                              23.02   17  
  3 Kamali, Raephaelyne        6 MSM                              24.18   16  
  4 Karan, Shivani             6 NAS                              24.62   15  
  5 Nagatalevu, Ana            6 NAS                              25.45   14  
  6 Nacola, Mikaela            6 MSM                              26.00   13  
  7 Duncan, Kylie              6 TLC                              26.06   12  
  8 Bulai, Mereia              6 DGS                              26.78   11  
  9 Vassie, Reiko              6 MSM                              27.07    9  
 10 Cornish, Makira            6 TLC                              27.19    7  
 11 Darveniza, Jessica         6 ISN                              27.93    6  
 12 Maybin, Sarah              5 ISN                              29.98    5  
 13 Valili, Alisi              6 SCCS                             31.23    4  
 14 Davison, Peta              6 ISN                              33.49    3  
 15 Price, Anna                6 ISN                              33.85    2  
 16 Hawkins, Nahnsu            6 ISS                              35.15    1  
 17 Cram, Kerule               6 SCCS                             35.48  
 18 Cornish, Talii             5 TLC                              40.27  
 19 Naisoro, Rokovesi          6 SCCS                           1:20.43  
 20 Sagar, Shirlene            6 HS                             1:29.94  
 
Event 4  Boys 6 & Under 25 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Phelps, Nicholas           6 ISS                              21.53   20  
  2 Simpson, Russel            6 MSM                              22.16   17  
  3 St John, Jack              6 NAS                              22.54   16  
  4 Surendra, John             6 SCCS                             23.15   15  
  5 Collingwood, Max           6 PHI                              24.31   14  
  6 Ratuloco, Paulo            6 MSM                              25.91   13  
  7 Uluilakeba, Maikeli        6 SCCS                             26.02   12  
  8 Rabaka, Alekisio           6 PHI                              27.06   11  
  9 Ng, Ricky                  6 NAS                              27.92    9  
 10 Harness, Robert            6 PHI                              29.75    7  
 11 Johns, Oakley              6 TLC                              29.88    6  
 12 Karan, Shivachal           6 NAS                              30.45    5  
 13 Rees, Ceri                 6 ISS                              30.51    4  
 14 James, Mathew              6 PHI                              30.92    3  
 15 Bright, Malachai           6 TLC                              33.59    2  
 16 Wnesley, David             6 ISS                              33.72    1  
 17 Heward, Mackley            5 ISN                              35.97  
 18 Muthublasuriyar, Kumares   6 TLC                              41.24  
 
Event 5  Girls 7 Year Olds 25 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Samisoni, Samantafa        7 MSM                              18.83   20  
  2 Samisoni, Zinxania         7 MSM                              20.21   17  
  3 Maybin, Mia                7 ISN                              20.53   16  
  4 Elaisa, Jerusha            7 SAP                              20.94   15  
  5 Steele, Jacinta            7 NAS                              22.40   14  
  6 Sotutu, Susana             7 HS                               23.34   13  
  7 Vafo'ou, Rosemary          7 SCCS                             23.73   12  
  8 Ranatawake, Selima         7 ISS                              24.17   11  
  9 Bola, Ulita                7 SCCS                             24.50    9  
 10 Nasaica, Timaima           7 NAS                              25.19    7  
 11 Baleilevuka, Litia         7 ISS                              25.45    6  
 12 Duncan, Hannah             7 ISN                              26.31    5  
 13 Sotutu, Mikaela            7 HS                               26.45    4  
 14 Bray, Vanessa              7 ISS                              26.61    3  
 15 Park, Lina                 7 MSM                              26.80    2  
 16 Nasilasila, Kelera         7 NAS                              27.60    1  
 17 Kuinikoro, Mereani         7 SCCS                             28.02  
 18 Cokanasiga, Susan          7 DGS                              33.66  
 19 Lilo, Glorgia              7 TLC                              33.80  
 
Event 6  Boys 7 Year Olds 25 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Gordon           7 ISN                              19.17   20  
  2 Beddoes, Gavin             7 MSM                              20.26   17  
  3 Samisoni, Viasi            7 MSM                              21.24   16  
  4 Reece, Sevuloni            7 NAS                              21.59   15  
  5 Low, Jayden                7 NAS                              21.92   14  
  6 Toga, Uraia                7 NAS                              22.53   13  
  7 Lui, Pene                  7 SMPS                             23.60   12  
  8 Tripp, Arthur              7 MSM                              23.87   11  
  9 Bovoro, Thomas             7 PHI                              23.91    9  
 10 Johns, Kurt                7 TLC                              24.44    7  
 11 Halejcio, William          7 PHI                              25.84    6  
 12 Taylor, Caelan             7 TLC                              26.16    5  
 13 Drodrolagi, Isaac          7 SCCS                             28.19    4  
 14 Daris, Williie             7 ISS                              29.85    3  
 15 Koroi, Osea                7 DGS                              31.82    2  
 16 Banuve, Peniamina          7 TLC                              32.31    1  
 
Event 7  Girls 8 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Barry, Ayu                 8 ISS                              36.86   20  
  2 Rova, Adele                8 MSM                              39.86   17  
  3 Joyce, Elly                8 ISN                              40.43   16  
  4 Eden, Skye                 8 ISN                              41.99   15  
  5 Mua, Naomi                 8 NAS                              45.56   14  
  6 Elaisa, Susau              8 SPS                              45.93   13  
  7 Maybin, Emily              8 ISN                              47.38   12  
  8 Mar, Zaria                 8 MSM                              48.59   11  
  9 Rabaka, Lasarina           8 PHI                              49.31    9  
 10 Samisoni, Robyn            8 MSM                              50.41    7  
 11 Collingwood, Tiana         8 PHI                              50.88    6  
 12 Crok, Diana                8 PHI                              52.77    5  
 13 Standen, Genevieve         8 ISS                              53.08    4  
 14 Tulele, Grace              8 SCCS                             53.09    3  
 15 Harris, Cara               8 ISS                              54.86    2  
 16 Waqanivavalagi, Leilah     8 SCCS                             55.21    1  
 17 Lawedrau, Mereani          8 DGS                            1:05.61  
 18 Steiner, Margaret          8 SAP                            1:09.70  
 19 Wati, Menani               8 DGS                            1:58.65  
 
Event 8  Boys 8 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cole, Stephen              8 ISN                              42.91   20  
  2 Surendra, David            8 SCCS                             44.36   17  
  3 Morrison, Hugh             8 ISS                              46.68   16  
  4 Dawai, Apete               8 NAS                              47.07   15  
  5 Truscott, David            8 MSM                              47.80   14  
  6 Darveniza, Nicholas        8 ISN                              49.91   13  
  7 Samisoni, James            8 PHI                              50.28   12  
  8 Davuloco, Clayton          8 ISN                              50.43   11  
  9 Wakeham, Mark              7 VPS                              50.53    9  
 10 Clinton, Perry             8 ISS                              51.31    7  
 11 Nabuca, Mosese             8 DGS                              51.88    6  
 12 Rankin, Jules              8 ISS                              51.91    5  
 13 Furivai, Francis           8 MSM                              55.34    4  
 14 Dawai, Vuniani             8 NAS                            1:01.12    3  
 15 A'Ata, Jack                8 PHI                            1:01.59    2  
 16 Jung, Kwon Chan            8 SCCS                           1:02.95    1  
 17 Rarasea, Mikaele           8 NAS                            1:03.71  
 18 Southey, Joseph            8 MSM                            1:04.54  
 19 Naborisi, Tomasi           8 SCCS                           1:05.96  
 20 Narayan, Malcolm           7 VPS                            1:07.02  
 21 Qolitavatnilagi, Inia      8 DGS                            1:17.94  
 
Event 9  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rova, Cheyenne             9 MSM                              36.40   20  
  2 Toutou, Romera             9 MSM                              37.70   17  
  3 Buadromo, Matelita         8 VPS                              39.44   16  
  4 Kuinikoro, Sainimili       9 SCCS                             40.70   15  
  5 Dainaki, Seinimili         9 NAS                              40.84   14  
  6 Ratuloco, Sokoveti         9 MSM                              42.41   13  
  7 Fujita, Kasumi             9 ISS                              43.25   12  
  8 Bati, Miliana              9 NAS                              45.00   11  
  9 Koroiadi, Clarissa         9 SAP                              45.45    9  
 10 Miller, Maegan             9 SMPS                             46.50    7  
 11 Elaisa, Terina             9 SAP                              46.62    6  
 12 Vukikomoala, Hilda         9 SMPS                             46.86    5  
 13 Senibua, Erini             9 NAS                              47.08    4  
 14 Macdonald, Snakira         9 ISS                              47.73    3  
 15 Boseiwaqa, Disiola         9 SMPS                             47.79    2  
 16 Giblin, Rebecca            9 ISN                              48.19    1  
 17 Kaisila, Michelle          8 VPS                              48.20  
 18 Cooper, Samantha           9 ISN                              49.44  
 19 Cheatham, Sanju            9 TLC                              49.80  
 20 Zae, Peta                  9 PHI                              50.41  
 21 Lotu, Kinisimere           9 DGS                              51.98  
 22 Burnett, Roi               9 TLC                              52.22  
 23 Eden, Chelsea              9 ISS                              53.11  
 24 Timote, Ranadi             9 SCCS                             55.52  
 25 Christensen, Amarna        8 ISN                              55.68  
 26 Suh, Ji Won                9 SCCS                           1:03.66  
 27 Tawake, Frances            9 DGS                            1:04.93  
 28 Tawake, Koleta             9 DGS                            1:22.34  
 29 Koroitanoa, Emi            9 SMPS                           1:24.29  
 
Event 10  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Simpson, Jorian            9 MSM                              38.20   20  
  2 Taito, Matia               9 TLC                              38.94   17  
  3 Tagitupou, Yonatan         9 SCCS                             39.09   16  
  4 Gough, Ethan               9 ISN                              41.13   15  
  5 Kwong, Nathan              9 MSM                              41.40   14  
  6 Price, Nicholas            9 ISN                              44.60   13  
  7 Johns, Sebastian           9 TLC                              46.56   12  
  8 Southey, Cuthbert          9 MSM                              46.79   11  
  9 Tudreu, Norton             9 NCCS                             46.88    9  
 10 Mataitini, William         9 DGS                              50.00    7  
 11 Young, Joshua              9 HS                               50.35    6  
 12 Singh, Selwyn              9 PHI                              51.28    5  
 13 Bright, Reuben             9 TLC                              52.97    4  
 14 Robanakadavu, Tristen      9 SCCS                             53.25    3  
 15 Tukana, Josua              9 SCCS                             53.59    2  
 16 Cakautini, Gabriel         9 PHI                              53.98    1  
 17 Karan, Shivneel            9 NAS                              54.02  
 18 Woodley, Emmanuel          9 NAS                              54.82  
 19 Nayalo, Josefa             9 DGS                              54.87  
 20 Vatucawaqa, Paul           9 NAS                              56.28  
 21 Rakai, Epeli               9 SMPS                           1:00.43  
 22 Narayan, Zaheer            9 SMPS                           1:18.27  
 
Event 11  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wotherspoon, Sophie       10 ISN                              37.74   20  
  2 Pene, Courtney            10 NAS                              38.02   17  
  3 Dickinson, Alisha         10 MSM                              38.50   15.5
  3 Joyce, Lucy               10 ISN                              38.50   15.5
  5 Panuve, Charissa          10 YSP                              40.13   14  
  6 Hunter, Rhianna           10 ISS                              40.69   13  
  7 Duvuloco, Cassandra       10 ISN                              40.74   12  
  8 Chung, Tyler-Rae          10 YSP                              42.16   11  
  9 Callaghan, Lauren         10 TLC                              43.03    9  
 10 Dakuwaqa, Laite           10 NAS                              43.67    7  
 11 Veiogo, Miliniai          10 SCCS                             43.73    6  
 12 Seruvatu, Loata           10 NAS                              44.49    5  
 13 Vereakula, Filomena       10 MSM                              46.36    4  
 14 Masivou, Elana             9 VPS                              48.17    3  
 15 Galala, Olivia            10 MSM                              50.13    2  
 16 Richards, Claudia         10 ISS                              50.35    1  
 17 Underwood, Georgia        10 TLC                              51.35  
 18 Rokoduru, Salanieta        9 VPS                              52.07  
 19 Halabe, Jodie             10 YSP                              52.17  
 20 Winder, Jessica           10 ISS                              52.20  
 21 Sautu, Annie-Stella       10 SAP                              54.89  
 22 Tuivaga, Unise            10 SCCS                             56.87  
 23 Sakiasi, Ashley            9 SMPS                             57.27  
 
Event 12  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, James           10 ISN                              35.74   20  
  2 Elaisa, Paul              10 SPS                              36.34   17  
  3 Kamali, Anthony           10 MSM                              37.46   16  
  4 Christofferson, Richard   10 YSP                              39.22   15  
  5 Smith, Daniel             10 MSM                              39.35   14  
  6 Davison, Mitchell         10 ISN                              41.34   13  
  7 Furivai, Joachim          10 MSM                              42.62   12  
  8 Hay, Michael              10 PHI                              43.95   11  
  9 Vickers, Brandon          10 PHI                              44.00    9  
 10 Paris, Jeremy             10 YSP                              44.10    7  
 11 Cakau, Moses              10 SCCS                             44.31    6  
 12 Pleass, Colton            10 ISS                              44.96    5  
 13 Ambalal, Rahul            10 YSP                              45.38    4  
 14 Bryant, Jeremy            10 HS                               46.18    3  
 15 Tamata, Kolinio           10 SCCS                             46.81    2  
 16 Susu, Suliasi             10 PHI                              46.97    1  
 17 Rankin, Louis             10 ISS                              50.40  
 18 Domonatani, William        9 VPS                              50.61  
 19 Bula, Ulaiasi             10 NAS                              51.11  
 20 Watanabe, Ikkel           10 TLC                              52.11  
 21 Qarikau, Sisalo           10 NAS                              53.63  
 22 Tabuivalu, Tevita         10 NAS                              54.70  
 23 Hickes, Justin            10 SCCS                             56.83  
 24 Koroi, Malakai            10 ISS                            1:00.52  
 25 Vatu, Saimone             10 DGS                            1:01.34  
 26 Dulunaqio, Beato          10 PHI                            1:02.38  
 27 Vakacegu, Sikeli          10 DGS                            1:09.45  
 28 Tulele, Osea              10 DGS                            1:22.19  
 
Event 13  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Samson, Kimberly          11 NAS                              33.61   20  
  2 Dunk, Alisi               11 ISS                              33.77   17  
  3 Tuinamuana, Adeva         11 ISS                              34.64   16  
  4 Nagatalevu, Sereana       11 NAS                              34.97   15  
  5 Eden, Bianca              11 ISN                              36.49   14  
  6 Tagitupou, Esther         11 SCCS                             36.84   13  
  7 Qereqeretabua, Ana-Lisa   11 SCCS                             36.99   12  
  8 Erasito, Tieri            10 VPS                              37.61   11  
  9 Nawalu, Ana               11 YSP                              40.11    9  
 10 Tuwai, Titilia            11 NAS                              40.26    7  
 11 Sotutu, Grace             11 HS                               40.70    6  
 12 Lomani, Timaima           11 DGS                              41.72    5  
 13 Tongamato, Gorretti       10 VPS                              42.35    4  
 14 Verebasaga, Penelope      11 NCCS                             42.85    3  
 15 Naborisi, Keleni          11 SCCS                             43.69    2  
 16 Samisoni, Pauline         11 PHI                              44.13    1  
 17 Joe, Marlene              11 YSP                              45.18  
 18 Fay, Lorraine             11 MSM                              45.24  
 19 Ravudra, Mere             11 MSM                              52.75  
 20 Niumatasere, Salaseini    10 VPS                              54.76  
 
Event 14  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Barry, Randall            11 ISS                              31.42   20  
  2 Clark, William            11 NCCS                             33.66   17  
  3 Erasito, Elaijie          11 TLC                              34.22   16  
  4 Orton, David              11 TLC                              34.58   15  
  5 Tudreu, Newton            11 NCCS                             35.01   14  
  6 Miller, Douglas           11 SMPS                             35.60   13  
  7 Rova, Benjubel            11 MSM                              35.64   12  
  8 Smith, Joseph             11 MSM                              35.71   11  
  9 Beddoes, William          11 MSM                              36.82    9  
 10 Nakorikori, Timoci        11 NAS                              38.95    7  
 11 Gough, Thomas             11 ISS                              39.20    6  
 12 Cole, Robbie              11 ISN                              39.73    5  
 13 Hay, Robert               11 PHI                              40.00    4  
 14 Marlow, Thomas            11 ISS                              40.35    3  
 15 Vono, Timoci              11 NAS                              41.25    2  
 16 Kuinikoro, Jeremy         11 SCCS                             41.70    1  
 17 Vickers, Hayden           11 PHI                              43.15  
 18 Kitione, Aiveni           11 SCCS                             43.20  
 19 Vosawale, Joshua          11 NAS                              43.90  
 20 Antas, Sohe Sohe          10 VPS                              51.50  
 21 Uluilakeba, Josua         11 SCCS                             52.24  
 22 Balenaivalu, Timoci       10 VPS                              54.41  
 
Event 15  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Robertson, Kalani         12 ISS                              33.72   20  
  2 Raddock, Petrie           12 NAS                              34.57   17  
  3 Kwong, Liana              12 MSM                              36.40   16  
  4 Seasea, Kesaia            12 NAS                              36.70   15  
  5 Lilidamu, Kristine        12 MSM                              36.77   14  
  6 Baleilekutu, Sainimere    12 DGS                              36.95   13  
  7 Low, Liesal               12 NAS                              38.09   12  
  8 Macartney, Zoe            11 VPS                              38.66   11  
  9 Cakautini, Sisilia        12 PHI                              39.44    9  
 10 Raikivi, Kelly            11 VPS                              40.02    7  
 11 Miller, Katie             12 ISS                              40.44    6  
 12 Titoko, Kate              12 TLC                              41.99    5  
 13 Boseiwaqa, Mereoni        11 SMPS                             42.00    4  
 14 Tolo, Janice              11 VPS                              42.22    3  
 15 Samuta, Keresi            12 SCCS                             44.37    2  
 16 Waqasokolala, Taufa       12 SCCS                             44.63    1  
 17 Weleilakeba, Asena        12 DGS                              45.05  
 18 Ramoka, Kirsten           12 ISS                              45.34  
 19 Crocker, Lorraine         12 MSM                              47.46  
 20 Bang, Lesley              12 SCCS                             47.48  
 21 Johnson, Elizabeth        12 MSM                              50.05  
 -- Underwood, Danielle       12 TLC                                 DQ  
 
Event 16  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Samisoni, Tau'aika        12 MSM                              30.57   20  
  2 Bula, Aisake              12 NAS                              32.29   17  
  3 Malo, Inoke               12 NCCS                             33.54   16  
  4 Maybin, Sam               12 ISN                              34.32   15  
  5 Gibson, Darcy             12 PHI                              35.26   14  
  6 Newton, Sheldon           12 NAS                              35.77   13  
  7 Lesiveiqaravi, Mosese     12 MSM                              36.13   12  
  8 Tokamalua, Jone           12 DGS                              36.61   11  
  9 Trye, Anton               12 ISS                              36.87    9  
 10 Fursdon, Thomas           12 ISS                              36.92    7  
 11 Delaiono, Kenneth         12 NCCS                             38.14    6  
 12 Watkins, Maxwell          12 SCCS                             38.29    5  
 13 Wirijo, Travis            11 VPS                              38.44    4  
 14 Kolitagane, Tevita        12 DGS                              38.53    3  
 15 Curu, Jona                12 NAS                              38.60    2  
 16 Lee, Nicholas             12 YSP                              40.06    1  
 17 Taginadavui, Ilisoni      12 SCCS                             46.58  
 18 Ram, Nashville            12 MSM                              47.28  
 19 Numoi, Peter              12 SCCS                             47.84  
 20 Masivou, Pate             11 VPS                              49.38  
 21 Raika, Anasa              11 VPS                              57.58  
 
Event 17  Girls 13 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mavoa, Sulueti            13 DGS                              34.77   20  
  2 Behari, June              13 SCCS                             36.79   17  
  3 Murray, Kimberly          12 MSM                              38.41   16  
  4 Vuakilau, Weni            13 DGS                              38.42   15  
  5 Tonawai, Paulini          12 NAS                              39.47   14  
  6 Lakepa, Kaliote           12 VPS                              39.54   13  
  7 Tabuadua, Miriama         12 NAS                              39.66   12  
  8 Lagibalavu, Litiana       12 VPS                              39.83   11  
  9 Liku, Akanisi             13 DGS                              43.08    9  
 10 Bosevakaturaga, Melissa   12 NAS                              48.15    7  
 
Event 18  Boys 13 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, Caleb              13 HS                               30.20   20  
  2 Vukica, Sirilo            15 DGS                              32.72   17  
  3 Jeske, Johannes           13 ISN                              33.05   16  
  4 Romu, Luke                14 DGS                              33.97   15  
  5 Erasito, Kamoe            12 VPS                              34.39   14  
  6 Peter, Jason              13 MSM                              35.79   13  
  7 O'Donnell, Nicholas       13 ISN                              37.66   12  
  8 Dio, Isikeli              13 NAS                              37.73   11  
  9 Tukana, Melikisua         13 DGS                              37.97    9  
 10 Sedre, Marika             13 MSM                              40.24    7  
 11 Furivai, Martino          12 MSM                              40.55    6  
 12 Verebasaga, Filipe        12 NAS                              41.66    5  
 13 Seru, Laisenia            13 NAS                              42.60    4  
 14 Mausali, Dusty            12 VPS                              43.04    3  
 15 Tukana, Ulaiasi           12 VPS                              43.26    2  
 
Event 19  Girls 6 & Under 25 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Vassie, Reiko              6 MSM                              28.93   20  
  2 Koroiadi, Amilya           6 SAP                              29.63   17  
  3 Karan, Shivani             6 NAS                              30.30   16  
  4 Kamali, Raephaelyne        6 MSM                              30.95   15  
  5 McGowan, Amy               6 MSM                              31.87   14  
  6 Nagatalevu, Ana            6 NAS                              32.87   13  
  7 Duncan, Kylie              6 TLC                              33.99   12  
  8 Brook, Brianna             6 SCCS                             34.16   11  
  9 Hazelman, Nolani           6 SCCS                             37.80    9  
 10 Hawkins, Nahnsu            6 ISS                              39.16    7  
 11 Marley, Chanel             5 TLC                              41.76    6  
 12 Morgan, Mackenzie          6 TLC                              46.38    5  
 -- Mitchell, Tyler            6 SCCS                                DQ  
 
Event 20  Boys 6 & Under 25 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rabaka, Alekisio           6 PHI                              27.69   20  
  2 Watkins, Justin            6 SCCS                             28.52   17  
  3 Ng, Ricky                  6 NAS                              30.55   16  
  4 St John, Jack              6 NAS                              31.41   15  
  5 Ratuloco, Paulo            6 MSM                              31.96   14  
  6 Wnesley, David             6 ISS                              34.20   13  
  7 Uluilakeba, Maikeli        6 SCCS                             36.50   12  
  8 Simpson, Russel            6 MSM                              36.89   11  
  9 Phelps, Nicholas           6 ISS                              37.66    9  
 10 Karan, Shivachal           6 NAS                              38.32    7  
 11 Johns, Oakley              6 TLC                              38.65    6  
 12 Clay, Christian            6 TLC                              39.06    5  
 13 Rees, Ceri                 6 ISS                              41.32    4  
 14 Bright, Malachai           6 TLC                              51.69    3  
 
Event 21  Girls 7 Year Olds 25 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Samisoni, Zinxania         7 MSM                              24.31   20  
  2 Elaisa, Jerusha            7 SAP                              25.53   17  
  3 Samisoni, Samantafa        7 MSM                              25.66   16  
  4 Baleilevuka, Litia         7 ISS                              28.27   15  
  5 Dickinson, Lavinia         7 MSM                              28.46   14  
  6 Steele, Jacinta            7 NAS                              29.10   13  
  7 Vafo'ou, Rosemary          7 SCCS                             29.53   12  
  8 Ranatawake, Selima         7 ISS                              29.90   11  
  9 Sotutu, Susana             7 HS                               30.78    9  
 10 Bola, Ulita                7 SCCS                             31.56    7  
 11 Nasilasila, Kelera         7 NAS                              31.99    6  
 12 Sotutu, Mikaela            7 HS                               32.56    5  
 13 Bray, Vanessa              7 ISS                              35.20    4  
 14 Nasaica, Timaima           7 NAS                              36.99    3  
 15 Lilo, Glorgia              7 TLC                              39.49    2  
 16 Kuinikoro, Mereani         7 SCCS                             44.72    1  
 
Event 22  Boys 7 Year Olds 25 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Gordon           7 ISN                              22.53   20  
  2 Samisoni, Viasi            7 MSM                              24.35   17  
  3 Toga, Uraia                7 NAS                              25.50   16  
  4 Lui, Pene                  7 SMPS                             27.16   15  
  5 Bovoro, Thomas             7 PHI                              27.62   14  
  6 Reece, Sevuloni            7 NAS                              27.78   13  
  7 Low, Jayden                7 NAS                              29.82   12  
  8 Beddoes, Gavin             7 MSM                              30.49   11  
  9 Tripp, Arthur              7 MSM                              32.98    9  
 10 Taylor, Caelan             7 TLC                              35.30    7  
 11 Drodrolagi, Isaac          7 SCCS                             39.38    6  
 12 Daris, Williie             7 ISS                              46.52    5  
 -- Johns, Kurt                7 TLC                                 DQ  
 
Event 23  Girls 8 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Barry, Ayu                 8 ISS                              44.80   20  
  2 Rova, Adele                8 MSM                              50.13   17  
  3 Eden, Skye                 8 ISN                              51.79   16  
  4 Maybin, Emily              8 ISN                              55.19   15  
  5 Mar, Zaria                 8 MSM                              57.20   14  
  6 Elaisa, Susau              8 SPS                              57.34   13  
  7 Mua, Naomi                 8 NAS                            1:00.63   12  
  8 Katafono, Tulia            8 SCCS                           1:02.07   11  
  9 Harris, Cara               8 ISS                            1:02.73    9  
 10 Eden, Lucy                 8 ISS                            1:04.53    7  
 11 Samisoni, Robyn            8 MSM                            1:06.06    6  
 12 Rabaka, Lasarina           8 PHI                            1:07.91    5  
 13 Collingwood, Tiana         8 PHI                            1:08.69    4  
 14 Waqanivavalagi, Leilah     8 SCCS                           1:23.68    3  
 
Event 24  Boys 8 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Clinton, Perry             8 ISS                            1:00.79   20  
  2 Morrison, Hugh             8 ISS                            1:01.46   17  
  3 Dawai, Apete               8 NAS                            1:03.20   16  
  4 Surendra, David            8 SCCS                           1:03.33   15  
  5 Malani, Meli               8 SCCS                           1:08.39   14  
  6 Rankin, Jules              8 ISS                            1:10.30   13  
  7 Jung, Kwon Chan            8 SCCS                           1:17.59   12  
  8 Furivai, Francis           8 MSM                            1:21.32   11  
  9 Dawai, Vuniani             8 NAS                            1:22.02    9  
 10 A'Ata, Jack                8 PHI                            1:26.20    7  
 11 Naborisi, Tomasi           8 SCCS                           1:27.18    6  
 -- Southey, Joseph            8 MSM                                 DQ  
 
Event 25  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rova, Cheyenne             9 MSM                              45.20   20  
  2 Toutou, Romera             9 MSM                              48.45   17  
  3 Kuinikoro, Sainimili       9 SCCS                             49.60   16  
  4 Fujita, Kasumi             9 ISS                              51.61   15  
  5 Elaisa, Terina             9 SAP                              52.44   14  
  6 Cheatham, Sanju            9 TLC                              52.60   13  
  7 Senibua, Erini             9 NAS                              53.36   12  
  8 Koroiadi, Clarissa         9 SAP                              53.48   11  
  9 Miller, Maegan             9 SMPS                             53.50    9  
 10 Buadromo, Matelita         8 VPS                              54.31    7  
 11 Bati, Miliana              9 NAS                              54.49    6  
 12 Dainaki, Seinimili         9 NAS                              56.18    5  
 13 Ratuloco, Sokoveti         9 MSM                              56.43    4  
 14 Hazelman, Olivia           9 SCCS                             57.56    3  
 15 Kaisila, Michelle          8 VPS                              58.51    2  
 16 Jannif, Nadia              9 YSP                            1:00.60    1  
 17 Pleass, Elena              9 ISS                            1:01.66  
 18 Tawake, Frances            9 DGS                            1:03.29  
 19 Taganekurukuru, SueHanna   9 SCCS                           1:05.99  
 20 Lotu, Kinisimere           9 DGS                            1:06.40  
 21 Timote, Ranadi             9 SCCS                           1:15.88  
 22 Suh, Ji Won                9 SCCS                           1:18.94  
 -- Macdonald, Snakira         9 ISS                                 DQ  
 
Event 26  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Simpson, Jorian            9 MSM                              47.20   20  
  2 Daveta, Joeli              9 SCCS                             49.14   17  
  3 Southey, Cuthbert          9 MSM                              54.79   16  
  4 Taito, Matia               9 TLC                              54.85   15  
  5 Kwong, Nathan              9 MSM                              55.59   14  
  6 Young, Joshua              9 HS                               58.24   13  
  7 Johns, Sebastian           9 TLC                            1:00.31   12  
  8 Drauna, Joseph             9 SCCS                           1:01.45   11  
  9 Karan, Shivneel            9 NAS                            1:02.33    9  
 10 Tukana, Josua              9 SCCS                           1:03.73    7  
 11 Tudreu, Norton             9 NCCS                           1:04.70    6  
 12 Woodley, Emmanuel          9 NAS                            1:08.31    5  
 13 Vatucawaqa, Paul           9 NAS                            1:10.30    4  
 14 Sagar, Daniel              9 HS                             1:11.85    3  
 15 Mataitini, William         9 DGS                            1:19.24    2  
 -- Banuve, Nathan             9 TLC                                 DQ  
 -- Rakai, Epeli               9 SMPS                                DQ  
 
Event 27  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dickinson, Alisha         10 MSM                              44.84   20  
  2 Wotherspoon, Sophie       10 ISN                              45.66   17  
  3 Malani, Lagilagi          10 SCCS                             49.62   16  
  4 Hunter, Rhianna           10 ISS                              50.37   15  
  5 Veiogo, Miliniai          10 SCCS                             50.70   14  
  6 Roxburgh, Cynthia         10 YSP                              54.55   13  
  7 Underwood, Georgia        10 TLC                              56.36   12  
  8 Seruvatu, Loata           10 NAS                              57.15   11  
  9 Vereakula, Filomena       10 MSM                              57.38    9  
 10 Callaghan, Lauren         10 TLC                              59.09    7  
 11 Waqainabete, Vika         10 ISS                            1:00.12    6  
 12 Galala, Olivia            10 MSM                            1:01.56    5  
 13 Nawalu, Loyola            10 YSP                            1:02.95    4  
 14 Tuivaga, Unise            10 SCCS                           1:03.12    3  
 15 Masivou, Elana             9 VPS                            1:04.19    2  
 16 Winder, Jessica           10 ISS                            1:06.13    1  
 
Event 28  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, James           10 ISN                              44.13   20  
  2 Christofferson, Richard   10 YSP                              47.35   17  
  3 Elaisa, Paul              10 SPS                              48.21   16  
  4 Furivai, Joachim          10 MSM                              50.13   15  
  5 Kamali, Anthony           10 MSM                              50.26   14  
  6 Davison, Mitchell         10 ISN                              52.91   13  
  7 Vickers, Brandon          10 PHI                              55.10   12  
  8 Tamata, Kolinio           10 SCCS                             56.24   11  
  9 Rankin, Louis             10 ISS                            1:00.50    9  
 10 Waqaliva, Osea            10 MSM                            1:01.14    7  
 11 Antas, Sohe Sohe          10 VPS                            1:03.82    6  
 12 Bula, Ulaiasi             10 NAS                            1:05.20    5  
 13 Qarikau, Sisalo           10 NAS                            1:06.72    4  
 14 Tabuivalu, Tevita         10 NAS                            1:08.81    3  
 15 Pleass, Colton            10 ISS                            1:09.46    2  
 16 Peckham, Alexandra        10 SCCS                           1:13.34    1  
 17 Koroi, Malakai            10 ISS                            1:14.47  
 -- Peckhan, Antonio          10 SCCS                                DQ  
 
Event 29  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dunk, Alisi               11 ISS                              41.42   20  
  2 Tuinamuana, Adeva         11 ISS                              41.67   17  
  3 Samson, Kimberly          11 NAS                              41.81   16  
  4 Nagatalevu, Sereana       11 NAS                              44.65   15  
  5 Tagitupou, Esther         11 SCCS                             45.02   14  
  6 McGowan, Sian             11 NAS                              45.07   13  
  7 Eden, Bianca              11 ISN                              46.54   12  
  8 Nawalu, Ana               11 YSP                              48.74   11  
  9 Qereqeretabua, Ana-Lisa   11 SCCS                             50.02    9  
 10 Rupeni, Victoria          11 SCCS                             50.65    7  
 11 Erasito, Tieri            10 VPS                              50.91    6  
 12 Tongamato, Gorretti       10 VPS                              51.44    5  
 13 Dictus, Daphne            11 ISS                              52.45    4  
 14 Tabaleka, Sofinoa         10 VPS                              54.86    3  
 15 Morgan, Emma               9 MSM                              59.19    2  
 16 Ravudra, Mere             11 MSM                            1:01.17    1  
 17 Fay, Lorraine             11 MSM                            1:01.38  
 18 Verebasaga, Penelope      11 NCCS                           1:03.10  
 
Event 30  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Barry, Randall            11 ISS                              37.32   20  
  2 Miller, Douglas           11 SMPS                             43.83   17  
  3 Orton, David              11 TLC                              44.74   16  
  4 Erasito, Elaijie          11 TLC                              44.80   15  
  5 Vono, Timoci              11 NAS                              45.47   14  
  6 Beddoes, William          11 MSM                              45.50   13  
  7 Rova, Benjubel            11 MSM                              47.33   12  
  8 Nakorikori, Timoci        11 NAS                              48.87   11  
  9 Vosawale, Joshua          11 NAS                              49.05    9  
 10 Kuinikoro, Jeremy         11 SCCS                             49.10    7  
 11 Gough, Thomas             11 ISS                              49.19    6  
 12 Tudreu, Newton            11 NCCS                             49.41    5  
 13 Ratuloco, Iosefo          11 MSM                              49.52    4  
 14 Khan, Iman                11 YSP                              50.59    3  
 15 Rees, Angus               11 ISS                              52.24    2  
 16 Balenaivalu, Timoci       10 VPS                            1:07.30    1  
 17 Uluilakeba, Josua         11 SCCS                           1:09.13  
 -- Clark, William            11 NCCS                                DQ  
 
Event 31  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Baleilekutu, Sainimere    12 DGS                              42.63   20  
  2 Lilidamu, Kristine        12 MSM                              43.55   17  
  3 Robertson, Kalani         12 ISS                              44.05   16  
  4 Raddock, Petrie           12 NAS                              44.72   15  
  5 Low, Liesal               12 NAS                              44.92   14  
  6 Underwood, Danielle       12 TLC                              47.33   13  
  7 Tolo, Janice              11 VPS                              49.42   12  
  8 Miller, Katie             12 ISS                              50.62   11  
  9 Samuta, Keresi            12 SCCS                             50.65    9  
 10 Kwong, Liana              12 MSM                              51.34    7  
 11 Cakautini, Sisilia        12 PHI                              51.88    6  
 12 Tora, Kathleen            12 SCCS                             52.76    5  
 13 Crocker, Lorraine         12 MSM                              52.93    4  
 14 Titoko, Kate              12 TLC                              57.93    3  
 15 Fakataumafi, Ema          12 DGS                              58.05    2  
 16 Ramoka, Kirsten           12 ISS                              58.89    1  
 17 Tagilala, Laisani         11 VPS                            1:01.86  
 18 Seasea, Kesaia            12 NAS                            1:06.60  
 
Event 32  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gibson, Darcy             12 PHI                              39.35   20  
  2 Bula, Aisake              12 NAS                              41.10   17  
  3 Maybin, Sam               12 ISN                              41.12   16  
  4 Malo, Inoke               12 NCCS                             41.32   15  
  5 Trye, Anton               12 ISS                              41.91   14  
  6 Watkins, Maxwell          12 SCCS                             44.24   13  
  7 Newton, Sheldon           12 NAS                              45.01   12  
  8 Samisoni, Tau'aika        12 MSM                              47.09   11  
  9 Tokamalua, Jone           12 DGS                              50.16    9  
 10 Delaiono, Kenneth         12 NCCS                             51.06    7  
 11 Kolitagane, Tevita        12 DGS                              51.43    6  
 12 Salabogi, Luke            12 DGS                              52.69    5  
 13 Curu, Jona                12 NAS                              53.17    4  
 14 Loki, Meli                12 SCCS                             53.66    3  
 15 Fursdon, Thomas           12 ISS                              54.09    2  
 16 Lesiveiqaravi, Mosese     12 MSM                              54.38    1  
 17 Mitchell, Gian            12 ISS                              54.74  
 18 Driu, Manoa               12 MSM                              56.51  
 19 Masivou, Pate             11 VPS                              59.76  
 20 Raika, Anasa              11 VPS                            1:13.22  
 
Event 33  Girls 13 & Over 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tokamalua, Ruci           13 DGS                              44.44   20  
  2 Vuakilau, Weni            13 DGS                              47.88   17  
  3 Murray, Kimberly          12 MSM                              47.97   16  
  4 Liku, Akanisi             13 DGS                              49.51   15  
  5 Tabuadua, Miriama         12 NAS                              50.39   14  
  6 Lakepa, Kaliote           12 VPS                              53.23   13  
  7 Johnson, Elizabeth        12 MSM                              59.10   12  
 -- Tonawai, Paulini          12 NAS                                 DQ  
 -- Komaivunisei, Vika        12 VPS                                 DQ  
 
Event 34  Boys 13 & Over 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, Caleb              13 HS                               41.26   20  
  2 Vukica, Sirilo            15 DGS                              42.47   17  
  3 Tukana, Ulaiasi           12 VPS                              45.76   16  
  4 Jeske, Johannes           13 ISN                              45.83   15  
  5 Sedre, Marika             13 MSM                              49.25   14  
  6 Peter, Jason              13 MSM                              49.30   13  
  7 Saumadu, Tevita           13 DGS                              52.47   12  
  8 Dio, Isikeli              13 NAS                              53.01   11  
  9 Verebasaga, Filipe        12 NAS                              56.18    9  
 10 Vakasilimi, Tevita        13 SCCS                             56.44    7  
 11 Tukana, Melikisua         13 DGS                              57.02    6  
 12 Furivai, Martino          12 MSM                              58.49    5  
 13 Koroi, Uraia              12 VPS                            1:03.97    4  
 -- Seru, Laisenia            13 NAS                                 DQ  
 
Event 35  Girls 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Nadi Airport School  'A'                                    2:46.79   40  
     1) Samson, Kimberly 11             2) Low, Liesal 12                 
     3) Raddock, Petrie 12              4) Nagatalevu, Sereana 11         
  2 International School Suva  'A'                              2:50.41   34  
     1) Robertson, Kalani 12            2) Tuinamuana, Adeva 11           
     3) Dunk, Alisi 11                  4) Weleilakeba, Fiona 11          
  3 Mount Saint Mary's  'A'                                     2:53.40   32  
     1) Dickinson, Alisha 10            2) Rova, Cheyenne 9               
     3) Kwong, Liana 12                 4) Lilidamu, Kristine 12          
  4 Veiuto Primary School  'A'                                  3:00.89   30  
     1) Tolo, Janice 11                 2) Raikivi, Kelly 11              
     3) Erasito, Tieri 10               4) Lakepa, Kaliote 12             
  5 Suva Christian Community Sch.  'A'                          3:02.52   28  
     1) Tagitupou, Esther 11            2) Waqasokolala, Taufa 12         
     3) Rupeni, Esther 11               4) Qereqeretabua, Ana-Lisa 11     
 -- International School Nadi  'A'                                   DQ  
     1) Eden, Bianca 11                 2) Wotherspoon, Sophie 10         
     3) Joyce, Lucy 10                  4) Duvuloco, Cassandra 10         
 
Event 36  Boys 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Mount Saint Mary's  'A'                                     2:50.83   40  
     1) Rova, Benjubel 11               2) Kamali, Anthony 10             
     3) Samisoni, Tau'aika 12           4) Peter, Jason 13                
  2 International School Nadi  'A'                              2:51.81   34  
     1) Maybin, Sam 12                  2) Jeske, Johannes 13             
     3) Thompson, James 10              4)                                
  3 International School Suva  'A'                              2:56.15   32  
     1) Trye, Anton 12                  2) Rees, Angus 11                 
     3) Barry, Randall 11               4) Fursdon, Thomas 12             
  4 Delainamasi Government School  'A'                          2:56.40   30  
     1) Salabogi, Luke 12               2) Saumadu, Tevita 13             
     3) Vukica, Sirilo 15               4) Romu, Luke 14                  
  5 Nadi Airport School  'A'                                    3:05.77   28  
     1) Bula, Aisake 12                 2) Curu, Jona 12                  
     3) Vono, Timoci 11                 4) Newton, Sheldon 12             
  6 The Learning Centre  'A'                                    3:21.74   26  
     1) Erasito, Elaijie 11             2) Orton, David 11                
     3) Taito, Matia 9                  4) Bright, Reuben 9               
 -- Suva Christian Community Sch.  'A'                               DQ  
     1) Vakasilimi, Tevita 13           2) Watkins, Maxwell 12            
     3) Kuinikoro, Jeremy 11            4) Tagitupou, Yonatan 9           
 -- Veiuto Primary School  'A'                                       DQ  
     1) Jackson, Connar 12              2) Erasito, Kamoe 12              
     3) Wirijo, Travis 11               4) Masivou, Pate 11               
 
Event 37  Girls 6 & Under 25 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Koroiadi, Amilya           6 SAP                              30.02   20  
  2 Kamali, Raephaelyne        6 MSM                              31.15   17  
  3 Karan, Shivani             6 NAS                              31.24   16  
  4 Pene, Iris                 6 NAS                              32.80   15  
  5 Davison, Peta              6 ISN                              35.56   14  
  6 Vassie, Reiko              6 MSM                              35.92   13  
  7 Duncan, Kylie              6 TLC                              36.23   12  
  8 Cornish, Makira            6 TLC                              37.42   11  
  9 Nabalarua, Fane            6 SCCS                             38.64    9  
 10 Nagatalevu, Ana            6 NAS                              39.20    7  
 11 Mitchell, Tiarana          5 TLC                              39.68    6  
 12 McGowan, Amy               6 MSM                              40.56    5  
 13 Price, Anna                6 ISN                              45.61    4  
 14 Suzuki, Aiko               6 SCCS                             46.12    3  
 15 Hawkins, Nahnsu            6 ISS                              51.50    2  
 16 Samuta, Naomi              6 SCCS                           1:20.16    1  
 
Event 38  Boys 6 & Under 25 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Harness, Robert            6 PHI                              27.57   20  
  2 Phelps, Nicholas           6 ISS                              30.39   17  
  3 Collingwood, Max           6 PHI                              32.79   16  
  4 Clay, Christian            6 TLC                              33.07   15  
  5 Watkins, Justin            6 SCCS                             34.95   14  
  6 St John, Jack              6 NAS                              35.40   13  
  7 Ng, Ricky                  6 NAS                              35.45   12  
  8 Simpson, Russel            6 MSM                              35.84   11  
  9 Surendra, John             6 SCCS                             36.04    9  
 10 Johns, Oakley              6 TLC                              36.71    7  
 11 Heward, Mackley            5 ISN                              37.12    6  
 12 James, Mathew              6 PHI                              38.95    5  
 13 Ratuloco, Paulo            6 MSM                              40.01    4  
 14 Wnesley, David             6 ISS                              40.45    3  
 15 Rees, Ceri                 6 ISS                              46.27    2  
 -- Bright, Malachai           6 TLC                                 DQ  
 -- Karan, Shivachal           6 NAS                                 DQ  
 
Event 39  Girls 7 Year Olds 25 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Samisoni, Zinxania         7 MSM                              25.38   20  
  2 Samisoni, Samantafa        7 MSM                              26.49   17  
  3 Duncan, Hannah             7 ISN                              29.11   16  
  4 Sotutu, Mikaela            7 HS                               29.60   15  
  5 Dickinson, Lavinia         7 MSM                              29.96   14  
  6 Vafo'ou, Rosemary          7 SCCS                             30.24   13  
  7 Elaisa, Jerusha            7 SAP                              31.48   12  
  8 Nasaica, Timaima           7 NAS                              31.57   11  
  9 Maybin, Mia                7 ISN                              31.81    9  
 10 Bray, Vanessa              7 ISS                              32.14    7  
 11 Ranatawake, Selima         7 ISS                              32.24    6  
 12 Steele, Jacinta            7 NAS                              32.44    5  
 13 Sotutu, Susana             7 HS                               35.42    4  
 14 Baleilevuka, Litia         7 ISS                              40.50    3  
 15 Nasilasila, Kelera         7 NAS                              46.41    2  
 16 Lilo, Glorgia              7 TLC                              51.48    1  
 17 Bola, Ulita                7 SCCS                             52.92  
 18 Kuinikoro, Mereani         7 SCCS                             58.40  
 
Event 40  Boys 7 Year Olds 25 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Gordon           7 ISN                              24.90   20  
  2 Samisoni, Viasi            7 MSM                              25.64   17  
  3 Lui, Pene                  7 SMPS                             28.93   16  
  4 Low, Jayden                7 NAS                              29.78   15  
  5 Johns, Kurt                7 TLC                              32.76   14  
  6 Bovoro, Thomas             7 PHI                              37.00   13  
  7 Banuve, Peniamina          7 TLC                              37.70   12  
  8 Reece, Sevuloni            7 NAS                              37.75   11  
  9 Halejcio, William          7 PHI                              37.80    9  
 10 Toga, Uraia                7 NAS                              37.88    7  
 11 Beddoes, Gavin             7 MSM                              41.75    6  
 12 Drodrolagi, Isaac          7 SCCS                             42.46    5  
 -- Daris, Williie             7 ISS                                 DQ  
 -- Tripp, Arthur              7 MSM                                 DQ  
 
Event 41  Girls 8 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Elaisa, Susau              8 SPS                              55.30   20  
  2 Rova, Adele                8 MSM                              55.70   17  
  3 Barry, Ayu                 8 ISS                              56.01   16  
  4 Eden, Skye                 8 ISN                              56.66   15  
  5 Maybin, Emily              8 ISN                              59.90   14  
  6 Mar, Zaria                 8 MSM                            1:00.21   13  
  7 Eden, Lucy                 8 ISS                            1:01.78   12  
  8 Mathews, Isabella          8 ISS                            1:03.43   11  
  9 Heward, Kelly              8 ISN                            1:03.63    9  
 10 Rabaka, Lasarina           8 PHI                            1:03.98    7  
 11 Ram, Georgia               8 MSM                            1:08.87    6  
 12 Crok, Diana                8 PHI                            1:09.04    5  
 13 Collingwood, Tiana         8 PHI                            1:10.70    4  
 14 Katafono, Tulia            8 SCCS                           1:10.98    3  
 15 Mua, Naomi                 8 NAS                            1:11.70    2  
 16 Steiner, Margaret          8 SAP                            1:18.16    1  
 17 Tulele, Grace              8 SCCS                           1:30.45  
 
Event 42  Boys 8 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Naborisi, Tomasi           8 SCCS                             59.68   20  
  2 Patel, Avish               8 ISN                            1:00.69   17  
  3 Morrison, Hugh             8 ISS                            1:02.85   16  
  4 Dawai, Apete               8 NAS                            1:03.41   15  
  5 Dawai, Vuniani             8 NAS                            1:05.20   14  
  6 Cole, Stephen              8 ISN                            1:05.79   13  
  7 Surendra, David            8 SCCS                           1:05.89   12  
  8 Truscott, David            8 MSM                            1:06.87   11  
  9 A'Ata, Jack                8 PHI                            1:10.20    9  
 10 Karan, George              8 NCCS                           1:10.56    7  
 11 Rankin, Jules              8 ISS                            1:12.92    6  
 12 Clinton, Perry             8 ISS                            1:13.73    5  
 13 Furivai, Francis           8 MSM                            1:14.31    4  
 14 Samisoni, James            8 PHI                            1:14.54    3  
 15 Rarasea, Mikaele           8 NAS                            1:30.77    2  
 16 Narayan, Malcolm           7 VPS                            2:01.38    1  
 -- Malani, Meli               8 SCCS                                DQ  
 -- Wakeham, Mark              7 VPS                                 DQ  
 -- Southey, Joseph            8 MSM                                 DQ  
 -- Jung, Kwon Chan            8 SCCS                                DQ  
 
Event 43  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rova, Cheyenne             9 MSM                              48.66   20  
  2 Dainaki, Seinimili         9 NAS                              51.39   17  
  3 Elaisa, Terina             9 SAP                              52.83   16  
  4 Kuinikoro, Sainimili       9 SCCS                             53.27   15  
  5 Fujita, Kasumi             9 ISS                              55.15   14  
  6 Mar, Jarita                9 MSM                              55.67   13  
  7 Ratuloco, Sokoveti         9 MSM                              57.84   12  
  8 Miller, Maegan             9 SMPS                             58.04   11  
  9 Pleass, Elena              9 ISS                              59.20    9  
 10 Zae, Peta                  9 PHI                            1:02.48    7  
 11 Jannif, Nadia              9 YSP                            1:03.06    6  
 12 Boseiwaqa, Disiola         9 SMPS                           1:03.81    5  
 13 Koroiadi, Clarissa         9 SAP                            1:03.85    4  
 14 Bati, Miliana              9 NAS                            1:04.42    3  
 15 Kaisila, Michelle          8 VPS                            1:05.66    2  
 16 Eden, Chelsea              9 ISS                            1:07.27    1  
 17 Cooper, Samantha           9 ISN                            1:09.90  
 18 Qarikau, Latu              9 NAS                            1:17.73  
 19 Hazelman, Olivia           9 SCCS                           1:17.74  
 20 Suh, Ji Won                9 SCCS                           1:22.72  
 -- Cheatham, Sanju            9 TLC                                 DQ  
 -- Vukikomoala, Hilda         9 SMPS                                DQ  
 -- Timote, Ranadi             9 SCCS                                DQ  
 -- Buadromo, Matelita         8 VPS                                 DQ  
 -- Giblin, Rebecca            9 ISN                                 DQ  
 
Event 44  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Taito, Matia               9 TLC                              50.29   20  
  2 Young, Joshua              9 HS                               52.49   17  
  3 Duncan, Campbell           9 ISN                              54.45   16  
  4 Simpson, Jorian            9 MSM                              54.93   15  
  5 Waqaliva, Joape            9 MSM                              55.64   14  
  6 Tagitupou, Yonatan         9 SCCS                             57.55   13  
  7 Johns, Sebastian           9 TLC                            1:01.09   12  
  8 Kwong, Nathan              9 MSM                            1:01.16   11  
  9 Cakautini, Gabriel         9 PHI                            1:05.49    9  
 10 Robanakadavu, Tristen      9 SCCS                           1:12.26    7  
 11 Vatucawaqa, Paul           9 NAS                            1:13.87    6  
 12 Woodley, Emmanuel          9 NAS                            1:16.95    5  
 13 Tukana, Josua              9 SCCS                           1:20.45    4  
 -- Banuve, Nathan             9 TLC                                 DQ  
 -- Karan, Shivneel            9 NAS                                 DQ  
 
Event 45  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Chung, Tyler-Rae          10 YSP                              47.08   20  
  2 Veiogo, Miliniai          10 SCCS                             48.16   17  
  3 Wotherspoon, Sophie       10 ISN                              49.00   16  
  4 Pene, Courtney            10 NAS                              49.38   15  
  5 Dickinson, Alisha         10 MSM                              49.99   14  
  6 Vereakula, Filomena       10 MSM                              56.53   13  
  7 Malani, Lagilagi          10 SCCS                             57.00   12  
  8 Richards, Claudia         10 ISS                              57.54   11  
  9 Fong, Isabel              10 YSP                              59.54    9  
 10 Galala, Olivia            10 MSM                            1:00.20    7  
 11 Tuivaga, Unise            10 SCCS                           1:00.73    6  
 12 Seruvatu, Loata           10 NAS                            1:01.81    5  
 13 Hunter, Rhianna           10 ISS                            1:02.10    4  
 14 Underwood, Georgia        10 TLC                            1:08.61    3  
 15 Duvuloco, Cassandra       10 ISN                            1:12.18    2  
 16 Kung, Maylisa             10 YSP                            1:18.08    1  
 -- Callaghan, Lauren         10 TLC                                 DQ  
 -- Sautu, Annie-Stella       10 SAP                                 DQ  
 -- Waqainabete, Vika         10 ISS                                 DQ  
 -- Dakuwaqa, Laite           10 NAS                                 DQ  
 -- Joyce, Lucy               10 ISN                                 DQ  
 
Event 46  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, James           10 ISN                              48.20   20  
  2 Kamali, Anthony           10 MSM                              51.78   17  
  3 Elaisa, Paul              10 SPS                              52.34   16  
  4 Domonatani, William        9 VPS                              53.35   15  
  5 Hay, Michael              10 PHI                              54.80   14  
  6 Waqaliva, Osea            10 MSM                              55.00   13  
  7 Furivai, Joachim          10 MSM                              56.36   12  
  8 Tamata, Kolinio           10 SCCS                             58.52   11  
  9 Pleass, Colton            10 ISS                              58.74    9  
 10 Vickers, Brandon          10 PHI                            1:01.88    7  
 11 Koroi, Malakai            10 ISS                            1:02.73    6  
 12 Qarikau, Sisalo           10 NAS                            1:02.89    5  
 13 Paris, Jeremy             10 YSP                            1:03.70    4  
 14 Cakau, Moses              10 SCCS                           1:06.56    3  
 15 Bryant, Jeremy            10 HS                             1:08.63    2  
 16 Dulunaqio, Beato          10 PHI                            1:10.79    1  
 17 Susu, Suliasi             10 PHI                            1:16.20  
 -- Peckhan, Antonio          10 SCCS                                DQ  
 -- Dictus, Hago              10 ISS                                 DQ  
 -- Philip, Jason             10 YSP                                 DQ  
 -- Bula, Ulaiasi             10 NAS                                 DQ  
 
Event 47  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rupeni, Esther            11 SCCS                             46.09   20  
  2 Nagatalevu, Sereana       11 NAS                              46.79   17  
  3 Dunk, Alisi               11 ISS                              47.91   16  
  4 Tuinamuana, Adeva         11 ISS                              48.78   15  
  5 McGowan, Sian             11 NAS                              51.70   14  
  6 Punja, Tia                11 YSP                              52.24   13  
  7 Samisoni, Pauline         11 PHI                              52.89   12  
  8 Samson, Kimberly          11 NAS                              53.00   11  
  9 Eden, Bianca              11 ISN                              53.54    9  
 10 Erasito, Tieri            10 VPS                              54.81    7  
 11 Duxbury, Jasmine          11 YSP                              56.63    6  
 12 Lomani, Timaima           11 DGS                              56.83    5  
 13 Naborisi, Keleni          11 SCCS                             57.18    4  
 14 Fay, Lorraine             11 MSM                              59.38    3  
 15 Hola, Mariko              11 YSP                              59.51    2  
 16 Verebasaga, Penelope      11 NCCS                           1:01.38    1  
 17 Ravudra, Mere             11 MSM                            1:03.22  
 18 Sotutu, Grace             11 HS                             1:07.62  
 -- Morgan, Emma               9 MSM                                 DQ  
 -- Nabalarua, Raijeli        11 SCCS                                DQ  
 
Event 48  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Barry, Randall            11 ISS                              43.80   20  
  2 Tudreu, Newton            11 NCCS                             45.48   17  
  3 Miller, Douglas           11 SMPS                             46.61   16  
  4 Erasito, Elaijie          11 TLC                              48.91   15  
  5 Rova, Benjubel            11 MSM                              50.36   14  
  6 Orton, David              11 TLC                              50.85   13  
  7 Nakorikori, Timoci        11 NAS                              52.31   12  
  8 Smith, Joseph             11 MSM                              52.51   11  
  9 Beddoes, William          11 MSM                              52.87    9  
 10 Vickers, Hayden           11 PHI                              52.91    7  
 11 Rees, Angus               11 ISS                              54.33    6  
 12 Kuinikoro, Jeremy         11 SCCS                             55.01    5  
 13 Hay, Robert               11 PHI                              55.25    4  
 14 Vosawale, Joshua          11 NAS                              56.49    3  
 15 Surendra, Simon           11 SCCS                             56.63    2  
 16 Vono, Timoci              11 NAS                              58.78    1  
 17 Kitione, Aiveni           11 SCCS                           1:03.65  
 18 Standen, Hector           11 ISS                            1:04.49  
 19 Antas, Sohe Sohe          10 VPS                            1:06.35  
 
Event 49  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Raddock, Petrie           12 NAS                              44.06   20  
  2 Robertson, Kalani         12 ISS                              44.09   17  
  3 Lilidamu, Kristine        12 MSM                              44.81   16  
  4 Raikivi, Kelly            11 VPS                              47.38   15  
  5 Waqasokolala, Taufa       12 SCCS                             50.09   14  
  6 Cakautini, Sisilia        12 PHI                              50.82   13  
  7 Seasea, Kesaia            12 NAS                              51.02   12  
  8 Pau'u, Cherie             12 NAS                              51.23   11  
  9 Kwong, Liana              12 MSM                              51.34    9  
 10 Titoko, Kate              12 TLC                              51.78    7  
 11 Underwood, Danielle       12 TLC                              52.17    6  
 12 Bang, Lesley              12 SCCS                             52.58    5  
 13 Macartney, Zoe            11 VPS                              53.46    4  
 14 Samuta, Keresi            12 SCCS                             54.04    3  
 15 Clark, Latu               11 VPS                              54.18    2  
 16 Watanabe, Seika           12 TLC                              55.69    1  
 17 Miller, Katie             12 ISS                              58.15  
 18 Crocker, Lorraine         12 MSM                            1:02.15  
 19 Weleilakeba, Asena        12 DGS                            1:04.19  
 20 Kuar, Pryanika            12 ISS                            1:07.14  
 
Event 50  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Watkins, Maxwell          12 SCCS                             42.07   20  
  2 Malo, Inoke               12 NCCS                             43.07   17  
  3 Gibson, Darcy             12 PHI                              44.10   16  
  4 Bula, Aisake              12 NAS                              44.20   15  
  5 Samisoni, Tau'aika        12 MSM                              44.24   14  
  6 Tabilai, Tevita           12 SCCS                             47.44   13  
  7 Trye, Anton               12 ISS                              48.88   12  
  8 Fursdon, Thomas           12 ISS                              49.64   11  
  9 Wirijo, Travis            11 VPS                              52.81    9  
 10 Lee, Nicholas             12 YSP                              53.51    7  
 11 Newton, Sheldon           12 NAS                              53.56    5.5
 11 Driu, Manoa               12 MSM                              53.56    5.5
 13 Ram, Nashville            12 MSM                              56.01    4  
 14 Curu, Jona                12 NAS                              58.35    3  
 15 Delaiono, Kenneth         12 NCCS                             59.24    2  
 16 Kolitagane, Tevita        12 DGS                            1:03.02    1  
 
Event 51  Girls 13 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mavoa, Sulueti            13 DGS                              50.40   20  
  2 Liku, Akanisi             13 DGS                              56.04   17  
  3 Tabuadua, Miriama         12 NAS                              58.46   16  
  4 Tonawai, Paulini          12 NAS                            1:02.48   15  
  5 Murray, Kimberly          12 MSM                            1:21.03   14  
 -- Johnson, Elizabeth        12 MSM                                 DQ  
 -- Cegumalua, Losalini       12 VPS                                 DQ  
 
Event 52  Boys 13 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, Caleb              13 HS                               39.31   20  
  2 Vukica, Sirilo            15 DGS                              42.27   17  
  3 Jeske, Johannes           13 ISN                              44.87   16  
  4 Erasito, Kamoe            12 VPS                              44.89   15  
  5 Saumadu, Tevita           13 DGS                              47.32   14  
  6 Dio, Isikeli              13 NAS                              47.85   13  
  7 Sedre, Marika             13 MSM                              50.56   12  
  8 Vakasilimi, Tevita        13 SCCS                             53.53   11  
  9 Mausali, Dusty            12 VPS                              54.44    9  
 10 Furivai, Martino          12 MSM                              54.65    7  
 11 Verebasaga, Filipe        12 NAS                              55.40    6  
 12 Seru, Laisenia            13 NAS                              55.93    5  
 -- Peter, Jason              13 MSM                                 DQ  
 -- O'Donnell, Nicholas       13 ISN                                 DQ  
 
Event 53  Girls 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Raddock, Petrie           12 NAS                              38.73   20  
  2 Dunk, Alisi               11 ISS                              39.63   17  
  3 Tuinamuana, Adeva         11 ISS                              41.33   16  
  4 Erasito, Tieri            10 VPS                              44.84   15  
  5 Samson, Kimberly          11 NAS                              46.08   14  
  6 Behari, June              13 SCCS                             47.35   13  
  7 Tagitupou, Esther         11 SCCS                             48.02   12  
  8 Pene, Courtney            10 NAS                              48.24   11  
  9 Lilidamu, Kristine        12 MSM                              48.85    9  
 10 Rova, Cheyenne             9 MSM                              50.26    7  
 11 Joyce, Lucy               10 ISN                              50.79    6  
 12 Joyce, Elly                8 ISN                              51.24    5  
 13 Rupeni, Esther            11 SCCS                             51.56    4  
 14 Panuve, Charissa          10 YSP                              51.80    3  
 15 Kwong, Liana              12 MSM                              52.65    2  
 16 Miller, Maegan             9 SMPS                             55.48    1  
 17 Elaisa, Susau              8 SPS                            1:04.86  
 -- Robertson, Kalani         12 ISS                                 DQ  
 
Event 54  Boys 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Barry, Randall            11 ISS                              35.97   20  
  2 Samisoni, Tau'aika        12 MSM                              36.77   17  
  3 Young, Caleb              13 HS                               37.70   16  
  4 Erasito, Kamoe            12 VPS                              42.29   15  
  5 Miller, Douglas           11 SMPS                             42.52   14  
  6 Clark, William            11 NCCS                             43.09   13  
  7 Trye, Anton               12 ISS                              43.66   12  
  8 Elaisa, Paul              10 SPS                              44.92   11  
  9 Rova, Benjubel            11 MSM                              46.28    9  
 10 Kamali, Anthony           10 MSM                              51.36    7  
 11 Tagitupou, Yonatan         9 SCCS                             52.58    6  
 12 Tudreu, Newton            11 NCCS                             54.19    5  
 13 Kuinikoro, Jeremy         11 SCCS                             54.27    4  
 14 Watkins, Maxwell          12 SCCS                             54.34    3  
 15 Newton, Sheldon           12 NAS                              54.43    2  
 16 Young, Joshua              9 HS                               56.74    1  
 17 Rees, Angus               11 ISS                              58.11  
 
Event 55  Girls 6-9 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Mount Saint Mary's  'A'                                     2:45.03   40  
     1) Rova, Adele 8                   2) Toutou, Romera 9               
     3) Ratuloco, Sokoveti 9            4) Rova, Cheyenne 9               
  2 International School Suva  'A'                              3:04.02   34  
     1) Fujita, Kasumi 9                2) Macdonald, Snakira 9           
     3) Eden, Chelsea 9                 4) Barry, Ayu 8                   
  3 International School Nadi  'A'                              3:05.27   32  
     1) Giblin, Rebecca 9               2) Eden, Skye 8                   
     3) Maybin, Emily 8                 4) Joyce, Elly 8                  
  4 Nadi Airport School  'A'                                    3:13.93   30  
     1) Dainaki, Seinimili 9            2) Bati, Miliana 9                
     3) Tavuyara, Iliana 8              4) Senibua, Erini 9               
  5 Suva Christian Community Sch.  'A'                          3:52.82   28  
     1) Vafo'ou, Rosemary 7             2) Kuinikoro, Mereani 7           
     3) Hazelman, Olivia 9              4) Bola, Ulita 7                  
  6 Delainamasi Government School  'A'                          4:28.66   26  
     1) Lotu, Kinisimere 9              2) Lawedrau, Mereani 8            
     3) Tawake, Frances 9               4) Tawake, Koleta 9               
 -- St. Annes Primary  'A'                                           DQ  
     1) Elaisa, Terina 9                2) Elaisa, Jerusha 7              
     3) Koroiadi, Amilya 6              4) Koroiadi, Clarissa 9           
 
Event 56  Boys 6-9 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Mount Saint Mary's  'A'                                     2:57.16   40  
     1) Kwong, Nathan 9                 2) Southey, Cuthbert 9            
     3) Simpson, Jorian 9               4) Waqaliva, Joape 9              
  2 International School Nadi  'A'                              3:00.41   34  
     1) Gough, Ethan 9                  2) Duncan, Campbell 9             
     3) Thompson, Gordon 7              4) Davison, Mitchell 10           
  3 The Learning Centre  'A'                                    3:29.89   32  
     1) Johns, Sebastian 9              2) Taito, Matia 9                 
     3) Bright, Reuben 9                4) Banuve, Nathan 9               
  4 Nadi Airport School  'A'                                    3:36.25   30  
     1) Dawai, Apete 8                  2) Woodley, Emmanuel 9            
     3) Vatucawaqa, Paul 9              4) Reece, Sevuloni 7              
  5 Delainamasi Government School  'A'                          3:57.13   28  
     1) Mataitini, William 9            2) Nayalo, Josefa 9               
     3) Nabuca, Mosese 8                4) Qolitavatnilagi, Inia 8        
  6 Suva Christian Community Sch.  'A'                          4:08.81   26  
     1) Naborisi, Tomasi 8              2) Jung, Kwon Chan 8              
     3) Surendra, David 8               4) Drodrolagi, Isaac 7            
 -- International School Suva  'A'                                   DQ  
     1) Rankin, Jules 8                 2) Clinton, Perry 8               
     3) Suma, Sa'ad 8                   4) Morrison, Hugh 8               
 
Event 57  Girls 10-11 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Nadi Airport School  'A'                                    2:22.84   40  
     1) Samson, Kimberly 11             2) Pene, Courtney 10              
     3) Tuwai, Titilia 11               4) Nagatalevu, Sereana 11         
  2 International School Nadi  'A'                              2:44.32   34  
     1) Wotherspoon, Sophie 10          2) Eden, Bianca 11                
     3) Duvuloco, Cassandra 10          4) Joyce, Lucy 10                 
  3 Mount Saint Mary's  'A'                                     2:56.85   32  
     1) Vereakula, Filomena 10          2) Dickinson, Alisha 10           
     3) Fay, Lorraine 11                4) Galala, Olivia 10              
  4 Veiuto Primary School  'A'                                  3:07.50   30  
     1) Erasito, Tieri 10               2) Tongamato, Gorretti 10         
     3) Niumatasere, Salaseini 10       4) Masivou, Elana 9               
  5 Stella Maris Primary Sch.  'A'                              3:13.30   28  
     1) Miller, Maegan 9                2) Vukikomoala, Hilda 9           
     3) Boseiwaqa, Disiola 9            4) Sakiasi, Ashley 9              
 -- International School Suva  'A'                                   DQ  
     1) Tuinamuana, Adeva 11            2) Weleilakeba, Fiona 11          
     3) Hunter, Rhianna 10              4) Dunk, Alisi 11                 
 -- Suva Christian Community Sch.  'A'                               DQ  
     1) Veiogo, Miliniai 10             2) Logan, Morganrose 8            
 
Event 58  Boys 10-11 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 International School Suva  'A'                              2:32.59   40  
     1) Marlow, Thomas 11               2) Rees, Angus 11                 
     3) Gough, Thomas 11                4) Barry, Randall 11              
  2 Mount Saint Mary's  'A'                                     2:34.82   34  
     1) Rova, Benjubel 11               2) Smith, Joseph 11               
     3)                                 4) Kamali, Anthony 10             
  3 Suva Christian Community Sch.  'A'                          3:03.87   32  
     1) Cakau, Moses 10                 2) O'Brien, Jack 9                
     3) Tamata, Kolinio 10              4) Robanakadavu, Tristen 9        
  4 Veiuto Primary School  'A'                                  3:40.95   30  
     1) Antas, Sohe Sohe 10             2) Balenaivalu, Timoci 10         
     3) Domonatani, William 9           4) Wakeham, Mark 7                
  5 Delainamasi Government School  'A'                          4:06.39   28  
     1) Kamikamica, Tui 10              2) Limanisa, Sitiveni 10          
     3) Vakacegu, Sikeli 10             4) Tulele, Osea 10                
 -- Nadi Airport School  'A'                                         DQ  
     1) Nakorikori, Timoci 11           2) Vosawale, Joshua 11            
     3) Bula, Ulaiasi 10                4) Vono, Timoci 11                
 -- The Learning Centre  'A'                                         DQ  
     1) Erasito, Elaijie 11             2) Orton, David 11                
     3) Watanabe, Ikkel 10              4) Sigabalau, Toni 9              
 -- Home School  'A'                                                 DQ  
     1) Bryant, Jeremy 10               2) Young, Joshua 9                
     3) Sagar, Daniel 9                 4) Sotutu, Eroni 10               
 
Event 59  Girls 12-13 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Delainamasi Government School  'A'                          2:27.03   40  
     1) Baleilekutu, Sainimere 12       2) Vuakilau, Weni 13              
     3) Mavoa, Sulueti 13               4) Liku, Akanisi 13               
  2 Nadi Airport School  'A'                                    2:27.87   34  
     1) Raddock, Petrie 12              2) Tabuadua, Miriama 12           
     3) Seasea, Kesaia 12               4) Low, Liesal 12                 
  3 Mount Saint Mary's  'A'                                     2:42.24   32  
     1) Kwong, Liana 12                 2) Murray, Kimberly 12            
     3) Crocker, Lorraine 12            4) Lilidamu, Kristine 12          
  4 Veiuto Primary School  'A'                                  2:49.31   30  
     1) Raikivi, Kelly 11               2) Macartney, Zoe 11              
     3) Tolo, Janice 11                 4) Lakepa, Kaliote 12             
  5 Suva Christian Community Sch.  'A'                          2:52.13   28  
     1) Nabalarua, Raijeli 11           2) Rupeni, Victoria 11            
     3) Samuta, Keresi 12               4) Naborisi, Keleni 11            
  6 The Learning Centre  'A'                                    2:59.55   26  
     1) Titoko, Kate 12                 2) Underwood, Danielle 12         
     3) Underwood, Georgia 10           4) Callaghan, Lauren 10           
 -- International School Suva  'A'                                   DQ  
     1) Miller, Katie 12                2) Ramoka, Kirsten 12             
     3) Kuar, Pryanika 12               4) Robertson, Kalani 12           
 
Event 60  Boys 12-13 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Nadi Christian Community Sch.  'A'                          2:22.30   40  
     1) Malo, Inoke 12                  2) Delaiono, Kenneth 12           
     3) Tudreu, Newton 11               4) Clark, William 11              
  2 Mount Saint Mary's  'A'                                     2:23.58   34  
     1) Lesiveiqaravi, Mosese 12        2) Samisoni, Tau'aika 12          
     3) Sedre, Marika 13                4) Peter, Jason 13                
  3 International School Nadi  'A'                              2:24.48   32  
     1) Maybin, Sam 12                  2) Cole, Robbie 11                
     3) O'Donnell, Nicholas 13          4) Jeske, Johannes 13             
  4 Nadi Airport School  'A'                                    2:25.36   30  
     1) Bula, Aisake 12                 2) Curu, Jona 12                  
     3) Dio, Isikeli 13                 4) Newton, Sheldon 12             
  5 Delainamasi Government School  'A'                          2:39.90   28  
     1) Turagabeci, Peni 13             2) Kolitagane, Tevita 12          
     3) Tokamalua, Jone 12              4)                                
  6 Veiuto Primary School  'A'                                  2:42.60   26  
     1) Erasito, Kamoe 12               2) Tukana, Ulaiasi 12             
     3) Wirijo, Travis 11               4) Mausali, Dusty 12              
  7 Suva Christian Community Sch.  'A'                          3:20.77   24  
     1) Loki, Meli 12                   2) Taginadavui, Ilisoni 12        
     3) Numoi, Peter 12                 4) Uluilakeba, Josua 11           
 -- International School Suva  'A'                                   DQ  
     1) Fursdon, Thomas 12              2) Aiavao, Fagalele 12            
     3) Mitchell, Gian 12               4) Trye, Anton 12