School Oval

Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
03/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup Moore) 14.5-89     St Marys AGS (STSG)   def.   St Brigids College (STSG) 1.0-6 
03/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup Moore) 1.1-7     Corpus Christ College (STSG)   def. by   John Septimus Roe (STSG) 5.2-32 
03/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White NE 1) 11.6-72     John Forrest (STSG)   def.   Girrawheen SHS- BUC 3.1-19 
03/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White NE 1) 2.5-17     Kingsway Christian College-STSG   def. by   Aranmore (STS) 8.12-60 
03/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White NE 2)   Northam Senior High School   vs   Darling Range Sports College  
03/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White NE 2) 0.0-0     Ellenbrook Secondary College   def. by   Helena College (STSG) 10.0-60 
03/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White NW 1) 2.2-14     Warwick SHS (STSG)   def. by   Churchlands SHS (STSG) 6.4-40 
03/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White South)   Carey Baptist   vs   Clontarf Girls  
03/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White South) 0.1-1     All Saints College (STSG)   def. by   Lumen Christi College 9.8-62 
04/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Cable North)   Sacred Heart (BUC)   vs   Mater Dei (BUC)  
04/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Cable North)   Newman (BUC)   vs   Warwick SHS (STSG)  
04/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Cable South)   Mandurah CC (BUC)   vs   Comet Bay College (BUC)  
04/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Glendinning North 1) 10.0-60     Butler College   def.   Balga SHS (BUC) 0.0-0 
04/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Glendinning North 2) 14.4-88     Helena College (BUC)   def.   Swan Christian College (BUC) 6.3-39 
04/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Glendinning North 3)   Kiara College   vs   Aranmore (BUC)  
04/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Glendinning South 2) 12.6-78     Serpentine Jarrahdale (BUC)   def.   Tranby College (BUC) 6.2-38 
04/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Jakovich NW A) 8.5-53     Lake Joondalup BC (BUC1)   def.   Irene MCCormack 3.3-21 
04/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Jakovich NW B) 7.10-52     Prendiville CC (BUC)   def.   St Marks ACS (BUC) 4.6-30 
04/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Jakovich NW B) 2.5-17     Greenwood SHS (BUC)   def. by   St Stephens Duncraig (BUC) 8.6-54 
04/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Jakovich NW C) 3.4-22     John XXIII College (BUC)   def. by   Churchlands SHS (BUC) 9.6-60 
04/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Jakovich NW C) 4.6-30     Carine SHS (BUC)   def. by   Shenton College (BUC) 6.8-44 
04/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Jakovich Peel) 10.0-60     Kolbe Catholic College 1 (STS)   def.   Halls Head CC-BUC 0.0-0 
04/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Jakovich Peel)   Coodanup CC (STS)   vs   Living Waters (BUC)  
04/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Jakovich SE 1) 0.0-0     Lumen Christi College (BUC)   def. by   Sevenoaks Senior College (BUC) 10.0-60 
04/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Jakovich SE 2)   Mazenod 2   vs   Lesmurdie (BUC)  
04/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Jakovich SW) 16.8-104     Emmanuel CC (BUC)   def.   Willetton SHS (BUC) 2.3-15 
10/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup Moore)   John Septimus Roe (STSG)   vs   Presbyterian Ladies College (STSG)  
10/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup Moore)   Kolbe Catholic College (STSG)   vs   St Marys AGS (STSG)  
10/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White NE 2)   Helena College (STSG)   vs   Swan Christian College (STSG)  
10/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White NE 2)   Darling Range Sports College   vs   Ellenbrook Secondary College  
10/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White NW 1)   Churchlands SHS (STSG)   vs   Iona Presentation College (STSG)  
10/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White NW 1)   Carine SHS STSG   vs   Warwick SHS (STSG)  
10/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White NW 2)   Mater Dei (STSG)   vs   Balga SHS (BUC)  
10/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White NW 2)   Ashdale Secondary College   vs   Wanneroo SHS (STSG)  
10/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White Peel)   Mandurah CC (STSG)   vs   Serpentine Jarrahdale (STS)  
10/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White South)   Carey Baptist   vs   Willetton SHS (STSG)  
10/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White South)   Lumen Christi College   vs   Clontarf Girls  
10/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White South)   All Saints College (STSG)   vs   Seton College (STSG)  
11/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Cable North)   Mazenod (BUC)   vs   Sacred Heart (BUC)  
11/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Cable North)   Newman (BUC)   vs   Governor Stirling (BUC)  
11/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Cable North)   Warwick SHS (STSG)   vs   Mater Dei (BUC)  
11/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Cable South)   Corpus Christ College (STSG)   vs   Mandurah CC (BUC)  
11/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Glendinning North 1)   Balga SHS (BUC)   vs   Mercy College (BUC)  
11/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Glendinning North 2)   Swan Valley ACS   vs   Helena College (BUC)  
11/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Glendinning North 3)   Kiara College   vs   John Septimus Roe (BUC)  
11/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Glendinning South 1)   Canning Vale SHS (BUC)   vs   Thornlie SHS  
11/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Jakovich NE 1)   Ellenbrook Secondary College   vs   Hampton SHS  
11/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Jakovich NW B)   Prendiville CC (BUC)   vs   Greenwood SHS (BUC)  
11/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Jakovich NW C)   Shenton College (BUC)   vs   Churchlands SHS (BUC)  
11/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Jakovich NW C)   Carine SHS (BUC)   vs   John XXIII College (BUC)  
11/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Jakovich Peel)   Comet Bay CC (BUC)   vs   Halls Head CC-BUC  
11/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Jakovich Peel)   Frederick Irwin (BUC)   vs   Kolbe Catholic College 1 (STS)  
11/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Jakovich SE 1)   Clontarf (BUC2)   vs   Lumen Christi College (BUC)  
11/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Jakovich SE 2)   Cecil Andrew SHS (BUC)   vs   Darling Range SHS (BUC2)  
11/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Jakovich SE 2)   Lesmurdie (BUC)   vs   Kelmscott (BUC)  
11/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Jakovich SW)   Emmanuel CC (BUC)   vs   Melville SHS  
17/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup Moore)   Emmanuel CC (STSG)   vs   Corpus Christ College (STSG)  
17/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup Moore)   John Septimus Roe (STSG)   vs   Kolbe Catholic College (STSG)  
17/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White NE 1)   John Forrest (STSG)   vs   Aranmore (STS)  
17/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White NE 1)   Girrawheen SHS   vs   Kingsway Christian College-STSG  
17/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White NE 2)   Northam Senior High School   vs   Helena College (STSG)  
17/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White NE 2)   Swan Christian College (STSG)   vs   Ellenbrook Secondary College  
17/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White NW 1)   Churchlands SHS (STSG)   vs   Perth Modern Girls  
17/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White NW 1)   Carine SHS STSG   vs   Iona Presentation College (STSG)  
17/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White NW 2)   Balga SHS (BUC)   vs   Ashdale Secondary College  
17/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White Peel)   Living Waters (STS)   vs   Mandurah CC (STSG)  
17/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White South)   All Saints College (STSG)   vs   Carey Baptist  
17/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White South)   Lumen Christi College   vs   Seton College (STSG)  
18/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Cable North)   Sacred Heart (BUC)   vs   Governor Stirling (BUC)  
18/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Cable North)   Mater Dei (BUC)   vs   Newman (BUC)  
18/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Cable North)   Warwick SHS (STSG)   vs   Mazenod (BUC)  
18/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Cable South)   Comet Bay College (BUC)   vs   CBC Fremantle (BUC)  
18/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Cable South)   Mandurah CC (BUC)   vs   Clontarf (BUC1)  
18/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Glendinning North 1)   Mercy College (BUC)   vs   Butler College  
18/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Glendinning North 2)   Swan Christian College (BUC)   vs   Swan Valley ACS  
18/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Glendinning North 3)   John Septimus Roe (BUC)   vs   Aranmore (BUC)  
18/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Jakovich NW A)   Irene MCCormack   vs   St Stephens Carramar (BUC)  
18/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Jakovich NW C)   Churchlands SHS (BUC)   vs   Carine SHS (BUC)  
18/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Jakovich Peel)   Kolbe Catholic College 1 (STS)   vs   Comet Bay CC (BUC)  
18/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Jakovich SE 1)   Lumen Christi College (BUC)   vs   Kent Street (BUC)  
18/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Jakovich SE 2)   Mazenod 2   vs   Darling Range SHS (BUC2)  
24/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup Moore)   Corpus Christ College (STSG)   vs   Presbyterian Ladies College (STSG)  
24/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup Moore)   St Marys AGS (STSG)   vs   Emmanuel CC (STSG)  
24/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White NE 1)   John Forrest (STSG)   vs   Kingsway Christian College-STSG  
24/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White NE 1)   Girrawheen SHS   vs   Aranmore (STS)  
24/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White NE 2)   Swan Christian College (STSG)   vs   Northam Senior High School  
24/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White NE 2)   Helena College (STSG)   vs   Darling Range Sports College  
24/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White NW 1)   Warwick SHS (STSG)   vs   Perth Modern Girls  
24/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White NW 1)   Carine SHS STSG   vs   Churchlands SHS (STSG)  
24/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White NW 2)   Mater Dei (STSG)   vs   Ashdale Secondary College  
24/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White Peel)   Warnbro Community HS (STSG)   vs   Mandurah CC (STSG)  
24/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White South)   Lumen Christi College   vs   Willetton SHS (STSG)  
24/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White South)   Clontarf Girls   vs   All Saints College (STSG)  
24/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White South)   Carey Baptist   vs   Seton College (STSG)  
25/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Cable North)   Warwick SHS (STSG)   vs   Sacred Heart (BUC)  
25/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Cable North)   Mazenod (BUC)   vs   Newman (BUC)  
25/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Cable South)   Corpus Christ College (STSG)   vs   CBC Fremantle (BUC)  
25/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Cable South)   Mandurah CC (BUC)   vs   Darling Range SHS (BUC2)  
25/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Cable South)   Clontarf (BUC1)   vs   Comet Bay College (BUC)  
25/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Jakovich NW A)   St Stephens Carramar (BUC)   vs   Wanneroo SHS (STSG)  
25/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Jakovich Peel)   Coodanup CC (STS)   vs   Halls Head CC-BUC  
25/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Jakovich Peel)   Comet Bay CC (BUC)   vs   Pinjarra SHS (BUC)  
25/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Jakovich Peel)   Frederick Irwin (BUC)   vs   Living Waters (BUC)  
25/05/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Jakovich SE 2)   Cecil Andrew SHS (BUC)   vs   Mazenod 2  
31/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup Moore)   John Septimus Roe (STSG)   vs   St Marys AGS (STSG)  
31/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup Moore)   Kolbe Catholic College (STSG)   vs   Corpus Christ College (STSG)  
31/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup Moore)   Emmanuel CC (STSG)   vs   Presbyterian Ladies College (STSG)  
31/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White NE 2)   Darling Range Sports College   vs   Swan Christian College (STSG)  
31/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White NE 2)   Ellenbrook Secondary College   vs   Northam Senior High School  
31/05/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White NW 1)   Carine SHS STSG   vs   Perth Modern Girls  
01/06/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Jakovich NW A)   St Stephens Carramar (BUC)   vs   Lake Joondalup BC (BUC1)  
01/06/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Jakovich Peel)   Coodanup CC (STS)   vs   Comet Bay CC (BUC)  
01/06/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Jakovich SE 2)   Lesmurdie (BUC)   vs   Cecil Andrew SHS (BUC)  
07/06/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White South)   Carey Baptist   vs   Lumen Christi College  
07/06/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White South)   Clontarf Girls   vs   Seton College (STSG)  
07/06/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup White South)   All Saints College (STSG)   vs   Willetton SHS (STSG)  
08/06/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Jakovich Peel)   Comet Bay CC (BUC)   vs   Frederick Irwin (BUC)  
08/06/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Jakovich Peel)   Kolbe Catholic College 1 (STS)   vs   Coodanup CC (STS)  
14/06/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup Moore)   Corpus Christ College (STSG)   vs   St Brigids College (STSG)  
14/06/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup Moore)   Kolbe Catholic College (STSG)   vs   Emmanuel CC (STSG)  
14/06/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup Moore)   St Marys AGS (STSG)   vs   Presbyterian Ladies College (STSG)  
15/06/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Cable North)   Newman (BUC)   vs   Sacred Heart (BUC)  
15/06/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Cable North)   Mater Dei (BUC)   vs   Mazenod (BUC)  
15/06/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Cable South)   Comet Bay College (BUC)   vs   Corpus Christ College (STSG)  
15/06/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Jakovich Peel)   Frederick Irwin (BUC)   vs   Coodanup CC (STS)  
15/06/16 (Wed) 16:00 (2016 Redimed Cup Jakovich Peel)   Kolbe Catholic College 1 (STS)   vs   Pinjarra SHS (BUC)  
21/06/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup Moore)   Emmanuel CC (STSG)   vs   John Septimus Roe (STSG)  
21/06/16 (Tue) 16:00 (2016 Freo Dockers Cup Moore)   St Marys AGS (STSG)   vs   Corpus Christ College (STSG)