DATE | TIME | VENUE/COURT | HOME TEAM | AWAY TEAM | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
26/02/17 | 10:00 | McLennan Park 1 (2017 AFF Boys Preseason Cup) | 1 | Onehunga Sports | Vs   | Manurewa SAE | 0 |
26/02/17 | 13:00 | McLennan Park 4 (2017 AFF Boys Preseason Cup) | 3 | Ellerslie AFC | Vs   | Manurewa SAE | 3 |
26/02/17 | 16:00 | McLennan Park 4 (2017 AFF Boys Preseason Cup) | 6 | Manurewa SAE | Vs   | Central United FC | 2 |
05/03/17 | 10:30 | McLennan Park 2 (2017 AFF Boys Preseason Cup) | 2 | Manurewa SAE | Vs   | Bucklands Beach AFC | 0 |
05/03/17 | 14:00 | McLennan Park 3 (2017 AFF Boys Preseason Cup) | 3 | Melville United U15 | Vs   | Manurewa SAE | 3 |
25/03/17 | 12:30 | Olympic Park (NRFL Premier Reserves League) | 0 | Bay Olympic (NRFLPR) | Vs   | Manurewa AFC (NRFLPR) | 1 |
25/03/17 | 15:00 | Olympic Park (NRFL Premier League) | 4 | Bay Olympic (NRFLP) | Vs   | Manurewa AFC (NRFLP) | 2 |
26/03/17 (Quarter Final 1) |
09:00 | McLennan Park 1 (2017 AFF Boys Preseason Cup) | 2 | Western Springs | Vs   | Manurewa SAE | 0 |
01/04/17 | 10:00 | Seaside Park 4 (Grading 11th Navy) | 4 | Otahuhu Utd AFC 11/3A Panda Squad | Vs   | Manurewa AFC 11/3A Stingers | 4 |
01/04/17 (Sub Field BE 2) |
10:00 | Michaels Ave 1FT (Football Turf, see rules for use) (Grading 11th Green) | 10 | Ellerslie AFC 11/P Red | Vs   | Manurewa AFC 11/1B SAE Yellow | 1 |
01/04/17 | 10:00 | Seddon Fields 4 (Grading 11th White) | 2 | Western Springs 11/4A Real Madrid | Vs   | Manurewa AFC 11/4B Vikings | 3 |
01/04/17 | 10:00 | Murdoch Park 1 (Grading 11th Red) | 1 | Manurewa AFC 11/4B Hornets | Vs   | Papatoetoe AFC 11/4A Hurricanes | 1 |
01/04/17 | 10:00 | Barry Curtis Park 1 (Grading 13th Grade Division 1 Town) | 7 | Manurewa AFC 13/1 Pumas | Vs   | Fencibles 13/2A Winchester | 0 |
01/04/17 | 11:00 | Dr John Lightbody Reserve 2 (Grading 13th Grade Division 3 South) | 2 | Tuakau Soccer Club 13/3B | Vs   | Manurewa AFC 13/3B Fusion | 3 |
01/04/17 | 11:00 | Walter Massey Park 3 (Grading 12th Grey) | 5 | Manurewa AFC 12/2A Sharks | Vs   | Manukau City AFC 12/2A | 4 |
01/04/17 | 11:00 | Rosa Birch Park 2 (Grading 12th Brown) | 1 | Pukekohe AFC 12/3S Red | Vs   | Manurewa AFC 12/3S Storm | 2 |
01/04/17 | BYE | BYE (Grading 14th Grade Division 2 South) | Manurewa AFC 14/4 Cougars | BYE | |||
01/04/17 | 11:30 | Cox Bay Reserve (Grading 15th Grade Division 3) | 1 | Manurewa AFC 15/3 Wolves | Vs   | Western Springs 15/3 Corinthians | 5 |
01/04/17 (Default win to Manurewa AFC) |
11:30 | Default win to HOME team (Girls Grading 16th Division 2) | 3 | Manurewa AFC G16/2 Diamonds | Vs   | Onehunga Mangere Utd AFC G16/2 Phoenix | 0 |
01/04/17 | 12:00 | McLennan Park 5 (Grading 13th Grade Division 2 Town) | 4 | Papakura City FC 13/2A Celtic | Vs   | Manurewa AFC 13/2B Panthers | 2 |
01/04/17 | 12:30 | Memorial Park 1 (NRFL Premier Reserves League) | 1 | Manurewa AFC (NRFLPR) | Vs   | Birkenhead Utd (NRFLPR) | 6 |
01/04/17 (Cancelled) |
13:00 | Cancelled (AFF Mens Division 2) | Manurewa AFC (M2) | Vs   | Bucklands Beach AFC (M2) Jefferson FC | ||
01/04/17 | 13:00 | Barry Curtis Park 1 (Grading 14th Division 1) | 4 | Fencibles Utd 14/1 Walters | Vs   | Manurewa AFC 14/1 Stealth | 3 |
01/04/17 | 13:00 | William Green Domain 3 FT (Football Turf, See Rules for use). (Grading 11th Blue) | 0 | Manurewa AFC 11/P SAE Blue | Vs   | Bucklands Beach AFC 11/P Yellow | 4 |
01/04/17 | BYE | BYE (Grading 17th Grade Division 1) | Manurewa AFC 17/2 Vipers | BYE | |||
01/04/17 | 13:00 | Crossfield Reserve 4 (Grading 15th Grade Division 3) | 3 | Eastern Suburbs AFC 15/3 Yellow | Vs   | Manurewa AFC 15/3 Force | 2 |
01/04/17 (Default Win to Manurewa) |
14:45 | Default win to HOME team (AFF Mens Division 5) | 3 | Manurewa AFC (M5) | Vs   | Waiheke Utd AFC (M5) | 0 |
01/04/17 | 14:45 | McLennan Park 6 (AFF Mens Over 40 Division 3 Seniors) | 1 | Manurewa AFC (M40/3S) HACs | Vs   | Papakura City FC (M40/3S) Wanderers | 1 |
01/04/17 | 15:00 | Memorial Park 1 (NRFL Premier League) | 1 | Manurewa AFC (NRFLP) | Vs   | Birkenhead Utd (NRFLP) | 3 |
02/04/17 | 14:15 | St Peters College(Football Turf, see rules for use)) (15th Grade Metro 1st Round) | 2 | Central Utd 15M | Vs   | Manurewa AFC 15M | 5 |
02/04/17 (Default win to Manurewa AFC) |
14:45 | Default win to AWAY Team (19th Grade Sunday Division 1) | 0 | Ellerslie AFC 19/S1 Black | Vs   | Manurewa AFC 19S2 | 3 |
08/04/17 | 09:00 | Seymour Park 1 (Grading 12th Grey) | 0 | Central Utd 12/2B Pumas | Vs   | Manurewa AFC 12/2A Sharks | 4 |
08/04/17 | 10:00 | Memorial Park 4 (Grading 11th Navy) | 13 | Manurewa AFC 11/3A Stingers | Vs   | Tuakau Soccer Club 11/4B | 0 |
08/04/17 | 10:00 | Crum Park 2 FT (see rules for Use) (Grading 11th Blue) | 0 | Bay Olympic 11/1A Bulldogs | Vs   | Manurewa AFC 11/P SAE Blue | 2 |
08/04/17 | 10:00 | Memorial Park 5 (Grading 11th White) | 7 | Manurewa AFC 11/4B Vikings | Vs   | Ellerslie AFC 11/4B Yellow | 3 |
08/04/17 | 10:00 | William Green Domain 1 FT (Football Turf, See Rules for use). (Grading 11th Red) | 5 | Fencibles 11/4B Collie | Vs   | Manurewa AFC 11/4B Hornets | 2 |
08/04/17 | 11:00 | Memorial Park 3 (Grading 13th Grade Division 2 Town) | 1 | Manurewa AFC 13/2B Panthers | Vs   | Eastern Suburbs AFC 13/2A Green | 7 |
08/04/17 | 11:00 | Memorial Park 5 (Grading 11th Green) | 0 | Manurewa AFC 11/1B SAE Yellow | Vs   | Central Utd 11/P Crocodiles | 12 |
08/04/17 | 11:00 | Memorial Park 2 (Grading 13th Grade Division 3 South) | 3 | Manurewa AFC 13/3B Fusion | Vs   | Drury Utd 13/4 Missiles | 1 |
08/04/17 | 11:00 | Memorial Park 4 (Grading 12th Brown) | 5 | Manurewa AFC 12/3S Storm | Vs   | Papatoetoe United FC 12/3S Dynamos | 1 |
08/04/17 | 11:00 | Crum Park 2 FT (see rules for Use) (Grading 13th Grade Division 1 Town) | 1 | Bay Olympic 13/2A Falcons | Vs   | Manurewa AFC 13/1 Pumas | 3 |
08/04/17 | 11:00 | Drury Sports Complex 2 (Girls Grading 16th Division 2) | 6 | Drury Utd G16/2 Wolverines | Vs   | Manurewa AFC G16/2 Diamonds | 0 |
08/04/17 | 12:00 | Memorial Park 2 (Grading 14th Division 1) | 3 | Manurewa AFC 14/1 Stealth | Vs   | Fencibles Utd 14/3 Watt | 0 |
08/04/17 | 12:00 | Memorial Park 3 (Grading 14th Grade Division 2 South) | 0 | Manurewa AFC 14/4 Cougars | Vs   | Ellerslie AFC Boys 14/4 Black | 3 |
08/04/17 | 12:30 | Madills Farm 4 (NRFL Premier Reserves League) | 1 | Eastern Suburbs AFC (NRFLPR) | Vs   | Manurewa AFC (NRFLPR) | 4 |
08/04/17 | 13:00 | Bledisloe Park 1 (AFF Mens Division 5) | 1 | Pukekohe AFC (M5) Reserves | Vs   | Manurewa AFC (M5) | 5 |
08/04/17 | 13:00 | Riverhills Park 3 (Grading 17th Grade Division 1) | 9 | Fencibles 17/1 Haynes | Vs   | Manurewa AFC 17/2 Vipers | 0 |
08/04/17 | 13:00 | Memorial Park 3 (Grading 15th Grade Division 3) | 7 | Manurewa AFC 15/3 Force | Vs   | Fencibles Utd 15/3 | 1 |
08/04/17 | 13:00 | Seymour Park 1 (Grading 15th Grade Division 3) | 2 | Three Kings Utd 15/3 Blue | Vs   | Manurewa AFC 15/3 Wolves | 1 |
08/04/17 | 14:45 | Keith Hay Park 13 (AFF Mens Division 2) | 6 | Three Kings Utd (M2) Rangers | Vs   | Manurewa AFC (M2) | 1 |
08/04/17 | 14:45 | James Watson Reserve 1 (AFF Mens Over 40 Division 3 Seniors) | 1 | SAR AFC (M40/3S) Levuka | Vs   | Manurewa AFC (M40/3S) HACs | 5 |
08/04/17 | 15:00 | Madills Farm 1 (NRFL Premier League) | 4 | Eastern Suburbs AFC (NRFLP) | Vs   | Manurewa AFC (NRFLP) | 0 |
09/04/17 | 12:00 | Memorial Park 3 (15th Grade Metro 1st Round) | 3 | Manurewa AFC 15M | Vs   | Three Kings Utd 15M | 4 |
09/04/17 | 14:45 | Memorial Park 2 (19th Grade Sunday Division 1) | 0 | Manurewa AFC 19S2 | Vs   | Waitakere City 19S | 8 |
14/04/17 | 12:30 | Memorial Park 2 (NRFL Premier Reserves League) | 7 | Manurewa AFC (NRFLPR) | Vs   | Hamilton Wanderers AFC (NRFLPR) | 1 |
14/04/17 | 15:00 | Memorial Park 1 (NRFL Premier League) | 0 | Manurewa AFC (NRFLP) | Vs   | Hamilton Wanderers AFC (NRFLP) | 2 |
17/04/17 | 12:30 | Memorial Park 2 (NRFL Premier Reserves League) | 1 | Manurewa AFC (NRFLPR) | Vs   | East Coast Bays (NRFLPR) | 0 |
17/04/17 | 15:00 | Memorial Park 1 (NRFL Premier League) | 2 | Manurewa AFC (NRFLP) | Vs   | East Coast Bays (NRFLP) | 4 |
22/04/17 | 12:30 | Becroft Park 1 (NRFL Premier Reserves League) | 3 | Forrest Hill Milford (NRFLPR) | Vs   | Manurewa AFC (NRFLPR) | 3 |
22/04/17 | 13:00 | Memorial Park 2 (AFF Mens Division 2) | 4 | Manurewa AFC (M2) | Vs   | Ellerslie AFC (M2) KFCFC | 1 |
22/04/17 | 14:45 | Memorial Park 3 (AFF Mens Division 5) | 8 | Manurewa AFC (M5) | Vs   | Drury Utd (M5) Bellancas | 2 |
22/04/17 | 14:45 | Memorial Park 2 (AFF Mens Over 40 Division 3 Seniors) | 2 | Manurewa AFC (M40/3S) HACs | Vs   | Bay Olympic (M40/3S) Misfits | 2 |
22/04/17 | 15:00 | Becroft Park 1 (NRFL Premier League) | 2 | Forrest Hill Milford (NRFLP) | Vs   | Manurewa AFC (NRFLP) | 3 |
23/04/17 | 13:00 | Keith Hay Park 10 (19th Grade Sunday Division 1) | 5 | Three Kings Utd 19S | Vs   | Manurewa AFC 19S2 | 1 |
25/04/17 | 12:30 | Memorial Park 1 (NRFL Premier Reserves League) | 2 | Manurewa AFC (NRFLPR) | Vs   | Onehunga Sports (NRFLPR) | 3 |
25/04/17 | 15:00 | Memorial Park 1 (NRFL Premier League) | 0 | Manurewa AFC (NRFLP) | Vs   | Onehunga Sports (NRFLP) | 3 |
29/04/17 | 10:00 | Papatoetoe Rec 2 (Grading 11th Navy) | 1 | Papatoetoe United FC 11/3B Cyclones | Vs   | Manurewa AFC 11/3A Stingers | 9 |
29/04/17 | 10:00 | Drury Sports Complex 5 (Grading 11th White) | 0 | Drury Utd 11/5 Magpies | Vs   | Manurewa AFC 11/4B Vikings | 6 |
29/04/17 | 10:00 | Memorial Park 4 (Grading 11th Red) | 7 | Manurewa AFC 11/4B Hornets | Vs   | Western Springs 11/5 Barcelona | 0 |
29/04/17 | 11:00 | William Green Domain 2 FT (Football Turf, See Rules for use). (Grading 11th Green) | 10 | Bucklands Beach AFC 11/1A Blue | Vs   | Manurewa AFC 11/1B SAE Yellow | 0 |
29/04/17 | 11:00 | Memorial Park 5 (Grading 11th Blue) | 4 | Manurewa AFC 11/P SAE Blue | Vs   | Papatoetoe United FC 11/1A Giants | 1 |
29/04/17 | 11:00 | Lloyd Elsmore Park 2Snr (Grading 13th Grade Division 3 South) | 8 | Bucklands Beach AFC 13/3A Navy | Vs   | Manurewa AFC 13/3B Fusion | 2 |
29/04/17 | 11:00 | Memorial Park 4 (Grading 12th Grey) | 2 | Manurewa AFC 12/2A Sharks | Vs   | Western Springs 12/1A Verde | 10 |
29/04/17 | 11:00 | Drury Sports Complex 5 (Grading 12th Brown) | 1 | Drury Utd 12/4S Vipers | Vs   | Manurewa AFC 12/3S Storm | 4 |
29/04/17 | 11:00 | Memorial Park 3 (Grading 13th Grade Division 1 Town) | 5 | Manurewa AFC 13/1 Pumas | Vs   | Eastern Suburbs AFC 13/1 Yellow | 1 |
29/04/17 | 11:00 | Memorial Park 2 (Girls Grading 16th Division 2) | 2 | Manurewa AFC G16/2 Diamonds | Vs   | Papakura City FC G16/2 | 4 |
29/04/17 | 12:00 | Murdoch Park 2 (Grading 14th Division 1) | 3 | Papatoetoe AFC 14/1 Pumas | Vs   | Manurewa AFC 14/1 Stealth | 1 |
29/04/17 | 12:00 | Memorial Park 3 (Grading 14th Grade Division 2 South) | 0 | Manurewa AFC 14/4 Cougars | Vs   | Waiuku AFC 14/2 Blue | 1 |
29/04/17 | 12:30 | Croatian Cultural Club (NRFL Premier Reserves League) | 1 | Central Utd (NRFLPR) | Vs   | Manurewa AFC (NRFLPR) | 3 |
29/04/17 | 13:00 | Memorial Park 3 (Grading 17th Grade Division 1) | 1 | Manurewa AFC 17/2 Vipers | Vs   | Manukau City AFC 17/1 | 9 |
29/04/17 | 13:00 | Memorial Park 2 (Grading 15th Grade Division 3) | 3 | Manurewa AFC 15/3 Wolves | Vs   | Pukekohe AFC 15/3 Red | 2 |
29/04/17 | 13:00 | Valonia Field 2 (Grading 15th Grade Division 3) | 4 | Metro FC 15/3 Storm | Vs   | Manurewa AFC 15/3 Force | 4 |
29/04/17 | BYE | BYE (AFF Mens Division 5) | Manurewa AFC (M5) | BYE | |||
29/04/17 | 14:45 | Ngahue Reserve 1 FT (AFF Mens Division 2) | 2 | Ellerslie AFC (M2) Diamonds | Vs   | Manurewa AFC (M2) | 0 |
29/04/17 | 14:45 | Centre Park 3 (AFF Mens Over 40 Division 3 Seniors) | 3 | Mangere United (M40/3S) Nadroga | Vs   | Manurewa AFC (M40/3S) HACs | 3 |
29/04/17 | 15:00 | Croatian Cultural Club (NRFL Premier League) | 2 | Central Utd (NRFLP) | Vs   | Manurewa AFC (NRFLP) | 2 |
30/04/17 | BYE | BYE (19th Grade Sunday Division 1) | Manurewa AFC 19S2 | BYE | |||
06/05/17 | 10:00 | Memorial Park 4 (Grading 11th Navy) | 3 | Manurewa AFC 11/3A Stingers | Vs   | Beachlands Maraetai AFC 11/3B Fusion | 0 |
06/05/17 | 10:00 | Crossfield Reserve 5 A (Grading 11th Blue) | 4 | Eastern Suburbs AFC 11/P White | Vs   | Manurewa AFC 11/P SAE Blue | 6 |
06/05/17 | 10:00 | Memorial Park 5 (Grading 11th White) | 9 | Manurewa AFC 11/4B Vikings | Vs   | Pukekohe AFC 11/5 Green | 1 |
06/05/17 | 10:15 | Avondale Racecourse 13 (Grading 11th Red) | 9 | Bay Olympic 11/4A Supersonics | Vs   | Manurewa AFC 11/4B Hornets | 0 |
06/05/17 | 11:00 | Memorial Park 3 (Grading 13th Grade Division 2 Town) | 1 | Manurewa AFC 13/2B Panthers | Vs   | Three Kings Utd 13/2A Rigg | 4 |
06/05/17 | 11:00 | Memorial Park 5 (Grading 11th Green) | 1 | Manurewa AFC 11/1B SAE Yellow | Vs   | Eastern Suburbs AFC 11/P Gold | 7 |
06/05/17 | 11:00 | Memorial Park 2 (Grading 13th Grade Division 3 South) | 15 | Manurewa AFC 13/3B Fusion | Vs   | Pukekohe AFC 13/4 Red | 0 |
06/05/17 | 11:00 | Memorial Park 4 (Grading 12th Brown) | 5 | Manurewa AFC 12/3S Storm | Vs   | Beachlands Maraetai AFC 12/3S Goonies | 1 |
06/05/17 | 11:00 | Te Puru 2 (Grading 13th Grade Division 1 Town) | 0 | Beachlands Maraetai AFC 13/2A Gunners | Vs   | Manurewa AFC 13/1 Pumas | 8 |
06/05/17 | 12:00 | Crossfield Reserve 4 (Grading 14th Division 1) | 5 | Eastern Suburbs AFC 14/C White | Vs   | Manurewa AFC 14/1 Stealth | 1 |
06/05/17 | 12:00 | Clevedon A&P Grounds 3 (9v9) (Grading 12th Grey) | 1 | Clevedon FC 12/3S Clashers | Vs   | Manurewa AFC 12/2A Sharks | 8 |
06/05/17 | 12:00 | Massey Park 2 (Waiuku) (Grading 15th Grade Division 3) | 6 | Waiuku AFC 15/3 Blue | Vs   | Manurewa AFC 15/3 Wolves | 2 |
06/05/17 | 12:00 | Memorial Park 2 (Grading 15th Grade Division 3) | 10 | Manurewa AFC 15/3 Force | Vs   | Western Springs 15/3 West Ham | 3 |
06/05/17 | 12:30 | Memorial Park 1 (NRFL Premier Reserves League) | 3 | Manurewa AFC (NRFLPR) | Vs   | Waitakere City FC (NRFLPR) | 2 |
06/05/17 | 13:00 | Te Puru 2 (Grading 14th Grade Division 2 South) | 2 | Beachlands Maraetai AFC 14/3 | Vs   | Manurewa AFC 14/4 Cougars | 1 |
06/05/17 | 13:00 | Memorial Park 3 (AFF Mens Division 2) | 3 | Manurewa AFC (M2) | Vs   | Ellerslie AFC (M2) Deceptively Slow | 3 |
06/05/17 | 13:15 | William Green Domain 1 FT (Football Turf, See Rules for use). (Girls Grading 16th Division 2) | 2 | Fencibles G16/2 Red | Vs   | Manurewa AFC G16/2 Diamonds | 1 |
06/05/17 | 14:45 | Omana Park (Grading 17th Grade Division 1) | 3 | Papatoetoe United FC 17/2 Predators | Vs   | Manurewa AFC 17/2 Vipers | 2 |
06/05/17 | 14:45 | Lloyd Elsmore Park 2Snr (AFF Mens Division 5) | 3 | Bucklands Beach AFC (M5) Muss FC | Vs   | Manurewa AFC (M5) | 4 |
06/05/17 | 14:45 | Te Puru 2 (AFF Mens Over 40 Division 3 Seniors) | 6 | Beachlands Maraetai AFC (M40/3S) Lions | Vs   | Manurewa AFC (M40/3S) HACs | 1 |
06/05/17 | 15:00 | Memorial Park 1 (NRFL Premier League) | 0 | Manurewa AFC (NRFLP) | Vs   | Waitakere City FC (NRFLP) | 2 |
07/05/17 | 12:00 | Memorial Park 2 (15th Grade Metro 1st Round) | 6 | Manurewa AFC 15M | Vs   | Ellerslie AFC 15M Red | 1 |
07/05/17 | 13:00 | Michaels Ave 1FT (Football Turf, see rules for use) (19th Grade Sunday Division 1) | 2 | Ellerslie AFC 19/S1 Red | Vs   | Manurewa AFC 19S2 | 1 |
13/05/17 | 09:00 | Crossfield Reserve 5 B (Grading 12th Grey) | 7 | Eastern Suburbs AFC 12/2B Blue | Vs   | Manurewa AFC 12/2A Sharks | 1 |
13/05/17 | 10:00 | Greenmount Reserve 1 (Grading 11th White) | 2 | Fencibles 11/5 Liverpool | Vs   | Manurewa AFC 11/4B Vikings | 4 |
13/05/17 | 10:00 | Memorial Park 4 (Grading 11th Red) | 9 | Manurewa AFC 11/4B Hornets | Vs   | Otahuhu Utd AFC 11/5 | 0 |
13/05/17 | 11:00 | Greenmount Reserve 2 (Grading 11th Navy) | 2 | Fencibles 11/3A Everton | Vs   | Manurewa AFC 11/3A Stingers | 6 |
13/05/17 | 11:00 | Massey Park 2 (Waiuku) (Grading 13th Grade Division 2 Town) | 6 | Waiuku AFC 13/2B Blue | Vs   | Manurewa AFC 13/2B Panthers | 2 |
13/05/17 | 11:00 | Seddon Fields 2 FT (Football Turf, see rules for use) (Grading 11th Green) | 15 | Western Springs 11/P Vitesse | Vs   | Manurewa AFC 11/1B SAE Yellow | 0 |
13/05/17 | 11:00 | Memorial Park 4 (Grading 11th Blue) | 3 | Manurewa AFC 11/P SAE Blue | Vs   | Papakura City FC 11/1A storm | 1 |
13/05/17 | 11:00 | Seaside Park 1 (Grading 13th Grade Division 3 South) | 2 | Otahuhu Utd AFC 13/4 | Vs   | Manurewa AFC 13/3B Fusion | 3 |
13/05/17 | 11:00 | Memorial Park 5 (Grading 12th Brown) | 0 | Manurewa AFC 12/3S Storm | Vs   | Papatoetoe United FC 12/3S Bula Boys | 1 |
13/05/17 | 11:00 | Memorial Park 3 (Grading 13th Grade Division 1 Town) | 3 | Manurewa AFC 13/1 Pumas | Vs   | Fencibles 13/1 Nicol | 3 |
13/05/17 (Default win to Manurewa AFC) |
11:00 | Default win to AWAY Team (Girls Grading 16th Division 2) | 0 | Clevedon FC G16/2 Crystals | Vs   | Manurewa AFC G16/2 Diamonds | 3 |
13/05/17 | 12:00 | Te Puke 0 Tara Reserve (Grading 14th Division 1) | 2 | Manurewa AFC 14/1 Stealth | Vs   | SAR 14/1 BA JAGUARS | 3 |
13/05/17 | 12:00 | Drury Sports Complex 1 (Grading 14th Grade Division 2 South) | 1 | Manurewa AFC 14/4 Cougars | Vs   | Drury Utd 14/2 Torpedoes | 6 |
13/05/17 | 12:30 | Keith Hay Park 1 (NRFL Premier Reserves League) | 3 | Three Kings Utd (NRFLPR) | Vs   | Manurewa AFC (NRFLPR) | 3 |
13/05/17 | 13:00 | Memorial Park 3 (Grading 17th Grade Division 1) | 0 | Manurewa AFC 17/2 Vipers | Vs   | Western Springs 17/1 Cyclones | 3 |
13/05/17 | 13:00 | Memorial Park 1 (Grading 15th Grade Division 3) | 6 | Manurewa AFC 15/3 Wolves | Vs   | Manurewa AFC 15/3 Force | 6 |
13/05/17 | 13:00 | Madills Farm 4 (AFF Mens Division 2) | 3 | Eastern Suburbs AFC (M2) Muir | Vs   | Manurewa AFC (M2) | 1 |
13/05/17 | 14:45 | Memorial Park 2 (AFF Mens Division 5) | 7 | Manurewa AFC (M5) | Vs   | Papakura City FC (M5) Lami | 1 |
13/05/17 | BYE | BYE (AFF Mens Over 40 Division 3 Seniors) | Manurewa AFC (M40/3S) HACs | BYE | |||
13/05/17 | 15:00 | Keith Hay Park 1 (NRFL Premier League) | 3 | Three Kings Utd (NRFLP) | Vs   | Manurewa AFC (NRFLP) | 0 |
14/05/17 | 12:00 | Memorial Park 3 (15th Grade Metro 1st Round) | 7 | Manurewa AFC 15M | Vs   | East Coast Bays 15M Poore | 3 |
14/05/17 | 14:45 | Memorial Park 2 (19th Grade Sunday Division 1) | 3 | Manurewa AFC 19S2 | Vs   | Glen Eden Rangers 19S2 | 4 |
20/05/17 | 09:00 | Memorial Park 6 (10th Grade Division 3 B) | 0 | Manurewa AFC 10/3B Griffins | Vs   | Beachlands Maraetai AFC 10/3B Twisters | 6 |
20/05/17 | 09:00 | Bledisloe Park 5 (09th Grade Division 4) | 15 | Pukekohe AFC 9/4 Blue | Vs   | Manurewa AFC 9/4 Cyclones | 0 |
20/05/17 | 09:00 | Dr John Lightbody Reserve 5 (09th Grade Division 7) | 7 | Tuakau Soccer Club 9/7 | Vs   | Manurewa AFC 9/7 Tornadoes | 4 |
20/05/17 | 09:00 | William Green Domain 1 FT (Football Turf, See Rules for use). (Grading 11th Blue) | 5 | Fencibles 11/P Sha | Vs   | Manurewa AFC 11/P SAE Blue | 1 |
20/05/17 | 10:00 | Memorial Park 6 (10th Grade Division 5) | 1 | Manurewa AFC 10/5 Falcons | Vs   | Lynn-Avon Utd AFC 10/5 Lions | 2 |
20/05/17 | 10:00 | Memorial Park 4 (Grading 11th Navy) | 2 | Manurewa AFC 11/3A Stingers | Vs   | Pukekohe AFC 11/3B Red | 2 |
20/05/17 | 10:00 | Papakura Army Camp 11 (Grading 11th White) | 1 | Papakura City FC 11/4B | Vs   | Manurewa AFC 11/4B Vikings | 6 |
20/05/17 | 10:00 | Memorial Park 5 (Grading 11th Red) | 2 | Manurewa AFC 11/4B Hornets | Vs   | Papakura City FC 11/5 | 1 |
20/05/17 | 11:00 | Memorial Park 6 (10th Grade Division 4 B) | 2 | Manurewa AFC 10/4B Leopards | Vs   | Bay Olympic 10/4B Cyclones | 8 |
20/05/17 | 11:00 | Memorial Park 7 (09th Grade Division 5) | 2 | Manurewa AFC 9/5 Hurricanes | Vs   | Metro FC 9/5 Slammers | 2 |
20/05/17 | 11:00 | William Green Domain 5 FT (Football Turf, See Rules for use). (10th Grade Division 3 A) | 10 | Fencibles 10/2B All Stars | Vs   | Manurewa AFC 10/3A Jaguars | 1 |
20/05/17 | 11:00 | Memorial Park 3 (Grading 13th Grade Division 2 Town) | 6 | Manurewa AFC 13/2B Panthers | Vs   | Ellerslie AFC 13/2B Gold | 1 |
20/05/17 | 11:00 | Memorial Park 5 (Grading 11th Green) | 0 | Manurewa AFC 11/1B SAE Yellow | Vs   | Fencibles 11/P Brown | 7 |
20/05/17 | 11:00 | Memorial Park 2 (Grading 13th Grade Division 3 South) | 1 | Manurewa AFC 13/3B Fusion | Vs   | Papakura City FC 13/4 Warriors | 1 |
20/05/17 | 11:00 | Memorial Park 4 (Grading 12th Grey) | 3 | Manurewa AFC 12/2A Sharks | Vs   | Papakura City FC 12/2B Cavaliers | 0 |
20/05/17 | 11:00 | Murdoch Park 1 (Grading 12th Brown) | 0 | Papatoetoe AFC 12/4S Pumas | Vs   | Manurewa AFC 12/3S Storm | 2 |
20/05/17 | 12:00 | Jellicoe Park 1 (Grading 14th Division 1) | 2 | Manurewa AFC 14/1 Stealth | Vs   | Fencibles Utd 14/1 Walters | 1 |
20/05/17 | 12:00 | Michaels Ave 5 (Grading 13th Grade Division 1 Town) | 2 | Ellerslie AFC 13/2A Black | Vs   | Manurewa AFC 13/1 Pumas | 7 |
20/05/17 | 12:00 | Crossfield Reserve 4 (Grading 15th Grade Division 3) | 8 | Eastern Suburbs AFC 15/3 Yellow | Vs   | Manurewa AFC 15/3 Wolves | 0 |
20/05/17 | 12:00 | Memorial Park 2 (Grading 15th Grade Division 3) | 5 | Manurewa AFC 15/3 Force | Vs   | Three Kings Utd 15/3 Blue | 1 |
20/05/17 | BYE | BYE (Girls Grading 16th Division 2) | Manurewa AFC G16/2 Diamonds | BYE | |||
20/05/17 | 12:30 | Memorial Park 3 (NRFL Premier Reserves League) | 0 | Manurewa AFC (NRFLPR) | Vs   | Glenfield Rovers AFC (NRFLPR) | 0 |
20/05/17 | 13:00 | Rosa Birch Park 1 (Grading 14th Grade Division 2 South) | 4 | Pukekohe AFC 14/1 Blue | Vs   | Manurewa AFC 14/4 Cougars | 0 |
20/05/17 | 13:00 | Eastdale Park 1 (AFF Mens Division 5) | 5 | Western Springs (M5) Hardly Athletic | Vs   | Manurewa AFC (M5) | 3 |
20/05/17 | 13:00 | Papatoetoe Rec 1 (AFF Mens Division 2) | 1 | Papatoetoe United FC (M2) Saanjh | Vs   | Manurewa AFC (M2) | 3 |
20/05/17 | 14:45 | Lloyd Elsmore Park 3Snr (Grading 17th Grade Division 1) | 4 | Bucklands Beach AFC 17/1 Blue | Vs   | Manurewa AFC 17/2 Vipers | 5 |
20/05/17 | 14:45 | Barry Curtis Park 2 (AFF Mens Over 40 Division 3 Seniors) | 1 | SAR AFC (M40/3S) ESS Lautoka Veterans | Vs   | Manurewa AFC (M40/3S) HACs | 4 |
20/05/17 | 15:00 | Memorial Park 1 (NRFL Premier League) | 2 | Manurewa AFC (NRFLP) | Vs   | Glenfield Rovers AFC (NRFLP) | 3 |
21/05/17 | 11:00 | Madills Farm 4 (15th Grade Metro 1st Round) | 2 | Eastern Suburbs 15M | Vs   | Manurewa AFC 15M | 4 |
21/05/17 | 11:00 | Auckland Grammar School (Football Turf, see rules for use) (19th Grade Sunday Division 1) | 7 | Central Utd 19S | Vs   | Manurewa AFC 19S2 | 1 |
27/05/17 | 09:00 | Papakura Army Camp 1 (10th Grade Division 4 B) | 3 | Papakura City FC 10/4B Papakura Pythons | Vs   | Manurewa AFC 10/4B Leopards | 11 |
27/05/17 | 09:00 | Memorial Park 7 (09th Grade Division 4) | 0 | Manurewa AFC 9/4 Cyclones | Vs   | Drury Utd 9/4 Kingfishers | 7 |
27/05/17 | 10:00 | Waikaraka Pk 8 (10th Grade Division 3 B) | 4 | Onehunga Sports 10/3B Lightning | Vs   | Manurewa AFC 10/3B Griffins | 1 |
27/05/17 | 10:00 | War Memorial Park 6 (Mt Roskill) (09th Grade Division 5) | 11 | Central Utd 9/5 Eagles | Vs   | Manurewa AFC 9/5 Hurricanes | 0 |
27/05/17 | 10:00 | Memorial Park 6 (10th Grade Division 3 A) | 3 | Manurewa AFC 10/3A Jaguars | Vs   | Central Utd 10/3A Dolphins | 0 |
27/05/17 | 10:00 | Memorial Park 7 (09th Grade Division 7) | 5 | Manurewa AFC 9/7 Tornadoes | Vs   | Drury Utd 9/7 Kestrels | 5 |
27/05/17 | 10:00 | Memorial Park 4 (Grading 11th Navy) | 0 | Manurewa AFC 11/3A Stingers | Vs   | Drury Utd 11/3B Dragons | 2 |
27/05/17 | 10:00 | Memorial Park 5 (Grading 11th White) | 5 | Manurewa AFC 11/4B Vikings | Vs   | Western Springs 11/4A Phoenix | 1 |
27/05/17 | 10:00 | Seddon Fields 4 (Grading 11th Red) | 3 | Western Springs 11/5 Flamencos | Vs   | Manurewa AFC 11/4B Hornets | 7 |
27/05/17 | 10:20 | Onetangi Sports Complex 2 (10th Grade Division 5) | 5 | Waiheke Utd AFC 10/5 | Vs   | Manurewa AFC 10/5 Falcons | 4 |
27/05/17 | 10:30 | Bill McKinlay Park FT (Football Turf, see rules for use) (Grading 11th Green) | 4 | Unimount AFC 11/1B Inspire | Vs   | Manurewa AFC 11/1B SAE Yellow | 3 |
27/05/17 | 11:00 | Memorial Park 3 (Grading 13th Grade Division 2 Town) | 0 | Manurewa AFC 13/2B Panthers | Vs   | Papatoetoe United FC 13/2B Raiders | 1 |
27/05/17 | 11:00 | Memorial Park 4 (Grading 11th Blue) | 0 | Manurewa AFC 11/P SAE Blue | Vs   | Onehunga Sports 11/P Gunners | 2 |
27/05/17 | 11:00 | Lloyd Elsmore Park 2Snr (Grading 13th Grade Division 3 South) | 2 | Bucklands Beach AFC 13/3B Royal | Vs   | Manurewa AFC 13/3B Fusion | 1 |
27/05/17 | 11:00 | Memorial Park 5 (Grading 12th Brown) | 3 | Manurewa AFC 12/3S Storm | Vs   | Fencibles 12/4S Arsenal | 1 |
27/05/17 | BYE | BYE (Grading 13th Grade Division 1 Town) | Manurewa AFC 13/1 Pumas | BYE | |||
27/05/17 | 11:30 | Memorial Park 2 (Grading 15th Grade Division 3) | 6 | Manurewa AFC 15/3 Wolves | Vs   | Fencibles Utd 15/3 | 1 |
27/05/17 | 11:30 | Walker Park 1 (Girls Grading 16th Division 2) | 1 | Western Springs G16/2 Lisbon Girls | Vs   | Manurewa AFC G16/2 Diamonds | 2 |
27/05/17 | 12:00 | Seddon Fields 4 (Grading 12th Grey) | 7 | Western Springs 12/2A Jedis | Vs   | Manurewa AFC 12/2A Sharks | 5 |
27/05/17 | 12:00 | Memorial Park 3 (Grading 14th Grade Division 2 South) | 0 | Manurewa AFC 14/4 Cougars | Vs   | Papakura City FC 14/1 Rangers | 6 |
27/05/17 | 12:30 | Memorial Park 1 (NRFL Premier Reserves League) | 3 | Manurewa AFC (NRFLPR) | Vs   | Bay Olympic (NRFLPR) | 0 |
27/05/17 | 13:00 | William Green Domain 1 FT (Football Turf, See Rules for use). (Grading 14th Division 1) | 1 | Fencibles Utd 14/3 Watt | Vs   | Manurewa AFC 14/1 Stealth | 7 |
27/05/17 | 13:00 | Memorial Park 3 (Grading 17th Grade Division 1) | 0 | Manurewa AFC 17/2 Vipers | Vs   | Pukekohe AFC 17/1 Blue | 3 |
27/05/17 | 13:00 | Memorial Park 2 (AFF Mens Division 2) | 1 | Manurewa AFC (M2) | Vs   | Bay Olympic (M2) Johnny Utahs | 2 |
27/05/17 | 13:30 | Rosa Birch Park 1 (Grading 15th Grade Division 3) | 4 | Pukekohe AFC 15/3 Red | Vs   | Manurewa AFC 15/3 Force | 7 |
27/05/17 | 14:45 | Memorial Park 3 (AFF Mens Division 5) | 7 | Manurewa AFC (M5) | Vs   | Eastern Suburbs AFC (M5) Brazil | 1 |
27/05/17 | 14:45 | Memorial Park 2 (AFF Mens Over 40 Division 3 Seniors) | 7 | Manurewa AFC (M40/3S) HACs | Vs   | Papatoetoe United FC (M40/3S) Ole Roosters | 0 |
27/05/17 | 15:00 | Memorial Park 1 (NRFL Premier League) | 1 | Manurewa AFC (NRFLP) | Vs   | Bay Olympic (NRFLP) | 2 |
28/05/17 | 12:00 | Memorial Park 2 (15th Grade Metro 1st Round) | 2 | Manurewa AFC 15M | Vs   | Western Springs 15M | 4 |
28/05/17 | 14:45 | Memorial Park 2 (19th Grade Sunday Division 1) | 2 | Manurewa AFC 19S2 | Vs   | Bucklands Beach AFC 19/S2 Yellow | 5 |
02/06/17 | 19:30 | Seddon Fields 2 FT (Football Turf, see rules for use) (AFF Mens Division 2) | 5 | Western Springs (M2) Stingers | Vs   | Manurewa AFC (M2) | 0 |
03/06/17 | 09:00 | Massey Park 4 (Waiuku) (10th Grade Division 4 B) | 2 | Waiuku AFC 10/4B Pegasus | Vs   | Manurewa AFC 10/4B Leopards | 8 |
03/06/17 | 09:00 | Memorial Park 6 (10th Grade Division 5) | 1 | Manurewa AFC 10/5 Falcons | Vs   | Ellerslie AFC 10/5 Green | 1 |
03/06/17 | BYE | BYE (09th Grade Division 7) | Manurewa AFC 9/7 Tornadoes | BYE | |||
03/06/17 | 10:00 | Memorial Park 6 (10th Grade Division 3 B) | 2 | Manurewa AFC 10/3B Griffins | Vs   | Central Utd 10/3B Marlins | 10 |
03/06/17 | 10:00 | Memorial Park 7 (09th Grade Division 4) | 3 | Manurewa AFC 9/4 Cyclones | Vs   | Papatoetoe United FC 9/4 Tigers | 8 |
03/06/17 (Sub Field B4) |
11:00 | Michaels Ave 1FT (Football Turf, see rules for use) (09th Grade Division 5) | 8 | Ellerslie AFC Boys 9/5 Gold | Vs   | Manurewa AFC 9/5 Hurricanes | 0 |
03/06/17 | 11:00 | William Green Domain 3 FT (Football Turf, See Rules for use). (10th Grade Division 3 A) | 5 | Bucklands Beach AFC 10/3A | Vs   | Manurewa AFC 10/3A Jaguars | 1 |
03/06/17 | 11:00 | Keith Hay Park 9 (Grading 13th Grade Division 2 Town) | 4 | Three Kings Utd 13/2A Logie | Vs   | Manurewa AFC 13/2B Panthers | 0 |
03/06/17 | 11:00 | Memorial Park 2 (Grading 13th Grade Division 3 South) | 3 | Manurewa AFC 13/3B Fusion | Vs   | Tuakau Soccer Club 13/3B | 3 |
03/06/17 | 11:00 | Memorial Park 3 (Grading 13th Grade Division 1 Town) | 8 | Manurewa AFC 13/1 Pumas | Vs   | Bucklands Beach AFC 13/1 White | 0 |
03/06/17 | 12:00 | Memorial Park 2 (Grading 15th Grade Division 3) | 6 | Manurewa AFC 15/3 Force | Vs   | Waiuku AFC 15/3 Blue | 0 |
03/06/17 | 12:00 | Valonia Field 1 (Grading 15th Grade Division 3) | 2 | Metro FC 15/3 Storm | Vs   | Manurewa AFC 15/3 Wolves | 6 |
03/06/17 | 12:30 | Shepherds Park 1 (NRFL Premier Reserves League) | 3 | Birkenhead Utd (NRFLPR) | Vs   | Manurewa AFC (NRFLPR) | 2 |
03/06/17 | 13:00 | Memorial Park 3 (Grading 17th Grade Division 1) | 5 | Manurewa AFC 17/2 Vipers | Vs   | Three Kings Utd 17/1 Malone | 0 |
03/06/17 | 14:45 | Memorial Park 2 (2017 Mens Over 40's Knockout Cup) | 4 | Manurewa AFC (M40/3S) HACs | Vs   | Fencibles Utd AFC (M40/2) Knaves | 2 |
03/06/17 | 14:45 | Simson Reserve 1 (AFF Mens Division 5) | 2 | Ellerslie AFC (M5) Barons | Vs   | Manurewa AFC (M5) | 2 |
03/06/17 | 15:00 | Shepherds Park 1 (NRFL Premier League) | 3 | Birkenhead Utd (NRFLP) | Vs   | Manurewa AFC (NRFLP) | 1 |
04/06/17 | 13:00 | Allen Hill Stadium (15th Grade Metro 1st Round) | 2 | North Shore Utd 15M Jetts | Vs   | Manurewa AFC 15M | 5 |
04/06/17 | 14:45 | McFetridge Park 2 (19th Grade Sunday Division 1) | 9 | Glenfield Rovers 19S | Vs   | Manurewa AFC 19S2 | 0 |
05/06/17 | 12:00 | Memorial Park 2 (NRFL Reserves Knock Out Cup) | 2 | Manurewa AFC (NRFLPR) | Vs   | Central Utd (NRFLPR) | 4 |
05/06/17 (Default Win to Manurewa) |
13:00 | Default win to AWAY Team (Grading 13th Grade Division 2 Town) | 0 | Manukau City AFC 13/2B | Vs   | Manurewa AFC 13/2B Panthers | 3 |
05/06/17 | 14:00 | Memorial Park 1 (2017 Chatham Cup) | 0 | Manurewa AFC (NRFLP) | Vs   | Hamilton Wanderers AFC (NRFLP) | 1 |
10/06/17 | 09:00 | Mangere Domain 1 (09th Grade Division 4) | 4 | Onehunga Mangere Utd AFC 9/4 Avengers | Vs   | Manurewa AFC 9/4 Cyclones | 5 |
10/06/17 | 09:00 | Massey Park 5 (Waiuku) (09th Grade Division 7) | 2 | Waiuku AFC 9/7 Leopards | Vs   | Manurewa AFC 9/7 Tornadoes | 2 |
10/06/17 | 10:00 | Ken Maunder Park 1 (Championship 11th Grade Division 4B) | 2 | Lynn-Avon Utd AFC 11/4B Hawks | Vs   | Manurewa AFC 11/4B Hornets | 9 |
10/06/17 | 10:00 | Memorial Park 5 (Championship 11th Grade Division 4B) | 2 | Manurewa AFC 11/4B Vikings | Vs   | Bay Olympic 11/4B Aces | 1 |
10/06/17 | 10:00 | Memorial Park 4 (Championship 11th Grade Division 3A) | 4 | Manurewa AFC 11/3A Stingers | Vs   | Fencibles 11/3A Everton | 0 |
10/06/17 | 10:00 | William Green Domain 5 FT (Football Turf, See Rules for use). (10th Grade Division 3 B) | 10 | Fencibles 10/3B Werthiem | Vs   | Manurewa AFC 10/3B Griffins | 0 |
10/06/17 | 10:00 | Bledisloe Park 5 (10th Grade Division 5) | 5 | Pukekohe AFC 10/5 Yellow | Vs   | Manurewa AFC 10/5 Falcons | 3 |
10/06/17 | 10:00 | Memorial Park 6 (10th Grade Division 3 A) | 1 | Manurewa AFC 10/3A Jaguars | Vs   | Papatoetoe AFC10/3A Pirates | 4 |
10/06/17 | 11:00 | Memorial Park 4 (Championship 11th Grade Premier Division) | 3 | Manurewa AFC 11/P SAE Blue | Vs   | Fencibles 11/P Brown | 1 |
10/06/17 | 11:00 | Memorial Park 5 (Championship 12th Grade Division 2A) | 0 | Manurewa AFC 12/2A Sharks | Vs   | Eastern Suburbs AFC 12/2A Black | 2 |
10/06/17 | 11:00 | Crum Park 2 FT (see rules for Use) (Championship 11th Grade Division 1B) | 0 | Bay Olympic 11/1B 747s | Vs   | Manurewa AFC 11/1B SAE Yellow | 1 |
10/06/17 | 11:00 | Memorial Park 3 (Girls Championship 16th Grade Division 2) | 2 | Manurewa AFC G16/2 Diamonds | Vs   | Clevedon FC G16/2 Crystals | 5 |
10/06/17 | 11:00 | Memorial Park 6 (10th Grade Division 4 B) | 9 | Manurewa AFC 10/4B Leopards | Vs   | Papakura City FC 10/4B | 2 |
10/06/17 | 11:00 | Memorial Park 7 (09th Grade Division 5) | 0 | Manurewa AFC 9/5 Hurricanes | Vs   | Papatoetoe United FC 9/5 Kings | 6 |
10/06/17 | 11:00 | Memorial Park 2 (Grading 13th Grade Division 2 Town) | 0 | Manurewa AFC 13/2B Panthers | Vs   | Pukekohe AFC 13/2B Blue | 1 |
10/06/17 | 11:00 | Drury Sports Complex 2 (Grading 13th Grade Division 3 South) | 1 | Drury Utd 13/4 Missiles | Vs   | Manurewa AFC 13/3B Fusion | 5 |
10/06/17 | 11:00 | Papatoetoe Rec 1 (Grading 13th Grade Division 1 Town) | 1 | Papatoetoe United FC 13/1 Jaguars | Vs   | Manurewa AFC 13/1 Pumas | 0 |
10/06/17 | 11:30 | Walker Park 1 (Grading 15th Grade Division 3) | 5 | Western Springs 15/3 Corinthians | Vs   | Manurewa AFC 15/3 Force | 4 |
10/06/17 (INELIGIBLE PLAYER - PAPATOETOE UNITED) |
12:00 | Papatoetoe Rec 2 (Championship 12th Grade Division 3S) | 0 | Papatoetoe United FC 12/3S Bula Boys | Vs   | Manurewa AFC 12/3S Storm | 3 |
10/06/17 | 12:00 | McLennan Park 5 (Championship 14th Grade Division 1) | 1 | Papakura City FC 14/1 Rangers | Vs   | Manurewa AFC 14/1 Stealth | 4 |
10/06/17 | 12:00 | Onetangi Sports Complex 3 (Championship 14th Grade Division 4) | 0 | Waiheke Utd AFC 14/4 Grey Wolves | Vs   | Manurewa AFC 14/4 Cougars | 1 |
10/06/17 | 12:30 | Memorial Park 1 (NRFL Premier Reserves League) | 1 | Manurewa AFC (NRFLPR) | Vs   | Eastern Suburbs AFC (NRFLPR) | 0 |
10/06/17 | 13:00 | Memorial Park 3 (Grading 15th Grade Division 3) | 3 | Manurewa AFC 15/3 Wolves | Vs   | Western Springs 15/3 West Ham | 4 |
10/06/17 | 13:00 | Memorial Park 2 (AFF Mens Division 2) | 0 | Manurewa AFC (M2) | Vs   | SAR AFC (M2) Waiyavi Blues | 3 |
10/06/17 | 14:45 | Crum Park 1 (Grading 17th Grade Division 1) | 2 | Bay Olympic 17/2 Dynamites | Vs   | Manurewa AFC 17/2 Vipers | 7 |
10/06/17 | 14:45 | Waikaraka Pk 6 (AFF Mens Over 40 Division 3 Seniors) | 4 | Onehunga Sports (M40/3S) Hunga | Vs   | Manurewa AFC (M40/3S) HACs | 2 |
10/06/17 | 14:45 | Memorial Park 3 (AFF Mens Division 5) | 2 | Manurewa AFC (M5) | Vs   | Three Kings Utd (M5) Seadogs | 1 |
10/06/17 | 15:00 | Memorial Park 1 (NRFL Premier League) | 1 | Manurewa AFC (NRFLP) | Vs   | Eastern Suburbs AFC (NRFLP) | 4 |
11/06/17 | 12:00 | Memorial Park 3 (15th Grade Metro 1st Round) | 4 | Manurewa AFC 15M | Vs   | Bay Olympic 15M | 2 |
11/06/17 | 14:00 | Ashley Reserve 1 FT (19th Grade Sunday Division 1) | 1 | East Coast Bays 19S2 Coley | Vs   | Manurewa AFC 19S2 | 1 |
17/06/17 | 09:00 | Greenmount Reserve 1 (Championship 11th Grade Division 4B) | 3 | Fencibles 11/4B Collie | Vs   | Manurewa AFC 11/4B Vikings | 3 |
17/06/17 | 09:00 | Crossfield Reserve 5 B (Championship 11th Grade Premier Division) | 3 | Eastern Suburbs AFC 11/P Gold | Vs   | Manurewa AFC 11/P SAE Blue | 2 |
17/06/17 | 09:00 | Millhouse Reserve 1 (09th Grade Division 5) | 13 | Bucklands Beach AFC 9/5 White | Vs   | Manurewa AFC 9/5 Hurricanes | 0 |
17/06/17 | 10:00 | Omana Park (Championship 13th Grade Division 2B) | 0 | Papatoetoe United FC 13/2B Raiders | Vs   | Manurewa AFC 13/2B Panthers | 4 |
17/06/17 | 10:00 | Memorial Park 4 (Championship 11th Grade Division 4B) | 3 | Manurewa AFC 11/4B Hornets | Vs   | Papakura City FC 11/4B | 2 |
17/06/17 | 10:00 | Glover Park 05 (Championship 11th Grade Division 3A) | 1 | Eastern Suburbs AFC 11/3A Green | Vs   | Manurewa AFC 11/3A Stingers | 1 |
17/06/17 | 10:00 | Te Puru 5 (10th Grade Division 4 B) | 1 | Beachlands Maraetai AFC 10/4B White Knights | Vs   | Manurewa AFC 10/4B Leopards | 1 |
17/06/17 | 10:00 | Memorial Park 7 (09th Grade Division 4) | 3 | Manurewa AFC 9/4 Cyclones | Vs   | Drury Utd 9/4 Fury | 2 |
17/06/17 | 10:00 | Bledisloe Park 4 (10th Grade Division 5) | 0 | Pukekohe AFC 10/5 Green | Vs   | Manurewa AFC 10/5 Falcons | 1 |
17/06/17 | 10:00 | Memorial Park 6 (10th Grade Division 3 A) | 2 | Manurewa AFC 10/3A Jaguars | Vs   | Western Springs 10/3A Experto | 3 |
17/06/17 | 11:00 | Barry Curtis Park 1 (Championship 13th Grade Division 3B) | 3 | Fencibles 13/3B Chelsea | Vs   | Manurewa AFC 13/3B Fusion | 1 |
17/06/17 | 11:00 | Memorial Park 4 (Championship 12th Grade Division 3S) | 5 | Manurewa AFC 12/3S Storm | Vs   | Beachlands Maraetai AFC 12/3S Goonies | 2 |
17/06/17 | 11:00 | Memorial Park 5 (Championship 11th Grade Division 1B) | 1 | Manurewa AFC 11/1B SAE Yellow | Vs   | Unimount AFC 11/1B Inspire | 1 |
17/06/17 | 11:00 | Memorial Park 6 (10th Grade Division 3 B) | 2 | Manurewa AFC 10/3B Griffins | Vs   | Central Utd 10/3B Orcas | 6 |
17/06/17 | 11:00 | Memorial Park 7 (09th Grade Division 7) | 3 | Manurewa AFC 9/7 Tornadoes | Vs   | Drury Utd 9/7 Ravens | 2 |
17/06/17 | 11:30 | Valonia Field 2 (Championship 15th Grade Division 4) | 2 | Metro FC 15/3 Storm | Vs   | Manurewa AFC 15/3 Wolves | 2 |
17/06/17 | 11:30 | Cox Bay Reserve (Girls Championship 16th Grade Division 2) | 1 | Western Springs G16/2 Lisbon Girls | Vs   | Manurewa AFC G16/2 Diamonds | 8 |
17/06/17 | 12:00 | Memorial Park 3 (Championship 13th Grade Division 1) | 4 | Manurewa AFC 13/1 Pumas | Vs   | Eastern Suburbs AFC 13/1 Yellow | 1 |
17/06/17 | 12:00 | Greenmount Reserve 1 (Championship 12th Grade Division 2A) | 3 | Fencibles 12/2A Maiava | Vs   | Manurewa AFC 12/2A Sharks | 1 |
17/06/17 | 12:00 | Memorial Park 2 (Championship 14th Grade Division 1) | 4 | Manurewa AFC 14/1 Stealth | Vs   | Three Kings Utd 14/1 Teal | 0 |
17/06/17 | 13:00 | Crossfield Reserve 3 (Championship 15th Grade Division 3) | 8 | Eastern Suburbs AFC 15/3 Yellow | Vs   | Manurewa AFC 15/3 Force | 2 |
17/06/17 | 13:00 | Memorial Park 3 (Championship 17th Grade Division 2) | 2 | Manurewa AFC 17/2 Vipers | Vs   | Fencibles 17/2 Little | 3 |
17/06/17 | 13:00 | Michaels Ave 3 (Championship 14th Grade Division 4) | 1 | Ellerslie AFC Boys 14/4 Black | Vs   | Manurewa AFC 14/4 Cougars | 2 |
17/06/17 | 13:00 | Porritt Stadium 1 (NRFL Premier Reserves League) | 1 | Hamilton Wanderers AFC (NRFLPR) | Vs   | Manurewa AFC (NRFLPR) | 1 |
17/06/17 | 14:45 | Clevedon A&P Grounds 1 (AFF Mens Division 5) | 2 | Clevedon FC (M5) | Vs   | Manurewa AFC (M5) | 3 |
17/06/17 | 14:45 | Crossfield Reserve 1 (AFF Mens Division 2) | 1 | Eastern Suburbs AFC (M2) Bish | Vs   | Manurewa AFC (M2) | 3 |
17/06/17 | 14:45 | Porritt Stadium 1 (NRFL Premier League) | 5 | Hamilton Wanderers AFC (NRFLP) | Vs   | Manurewa AFC (NRFLP) | 0 |
18/06/17 | 11:00 | Waikaraka Pk 5 (15th Grade Metro 1st Round) | 2 | Onehunga Sports 15M | Vs   | Manurewa AFC 15M | 3 |
18/06/17 | 14:45 | Memorial Park 3 (19th Grade Sunday Division 1) | 0 | Manurewa AFC 19S2 | Vs   | Forrest Hill Milford 19S | 3 |
23/06/17 | 18:30 | McLennan Pk 1 (FS8) (Small Whites Fun Football 8th Grade) | Manurewa 8 Yellow Fever | Vs   | Drury UFC 8th Anacondas | ||
24/06/17 | 09:00 | Rongomai Reserve 1 (Championship 11th Grade Division 1B) | 3 | SAR 11/1B COUGARS | Vs   | Manurewa AFC 11/1B SAE Yellow | 3 |
24/06/17 | 09:00 | Papakura Army Camp 3 (10th Grade Division 3 A) | 4 | Clevedon FC 10/3A Cobras | Vs   | Manurewa AFC 10/3A Jaguars | 2 |
24/06/17 | 09:00 | Papakura Army Camp 1 (09th Grade Division 7) | 2 | Papakura City FC 9/7 Burnley | Vs   | Manurewa AFC 9/7 Tornadoes | 2 |
24/06/17 | 10:00 | Memorial Park 3 (Championship 13th Grade Division 3B) | 1 | Manurewa AFC 13/3B Fusion | Vs   | Central Utd 13/3B (SPC) McMillan | 2 |
24/06/17 | 10:00 | Greenmount Reserve 2 (Championship 12th Grade Division 3S) | 0 | Fencibles 12/3S Man City | Vs   | Manurewa AFC 12/3S Storm | 2 |
24/06/17 | 10:00 | Memorial Park 5 (Championship 11th Grade Division 4B) | 13 | Manurewa AFC 11/4B Vikings | Vs   | Tuakau Soccer Club 11/4B | 0 |
24/06/17 | 10:00 | Memorial Park 4 (Championship 11th Grade Division 3A) | 2 | Manurewa AFC 11/3A Stingers | Vs   | Western Springs 11/3A Bocca Juniors | 0 |
24/06/17 | 10:00 | Te Puru 6 (10th Grade Division 3 B) | 4 | Beachlands Maraetai AFC 10/3B Twisters | Vs   | Manurewa AFC 10/3B Griffins | 2 |
24/06/17 | 10:00 | Mountfort Park 4 (09th Grade Division 4) | 4 | Clendon Utd 9/4 Storm | Vs   | Manurewa AFC 9/4 Cyclones | 2 |
24/06/17 | 10:00 | Memorial Park 6 (10th Grade Division 5) | 3 | Manurewa AFC 10/5 Falcons | Vs   | Drury Utd 10/5 Raptors | 2 |
24/06/17 | 10:15 | Avondale Racecourse 12 (Championship 11th Grade Division 4B) | 3 | Bay Olympic 11/4B Aces | Vs   | Manurewa AFC 11/4B Hornets | 0 |
24/06/17 | 11:00 | Memorial Park 3 (Championship 13th Grade Division 2B) | 2 | Manurewa AFC 13/2B Panthers | Vs   | Waiuku AFC 13/2B Blue | 4 |
24/06/17 | 11:00 | Lloyd Elsmore Park 1Snr (Championship 13th Grade Division 1) | 0 | Bucklands Beach AFC 13/1 White | Vs   | Manurewa AFC 13/1 Pumas | 3 |
24/06/17 | 11:00 | Memorial Park 4 (Championship 11th Grade Premier Division) | 3 | Manurewa AFC 11/P SAE Blue | Vs   | Central Utd 11/P Crocodiles | 2 |
24/06/17 | 11:00 | Memorial Park 5 (Championship 12th Grade Division 2A) | 2 | Manurewa AFC 12/2A Sharks | Vs   | Manukau City AFC 12/2A | 4 |
24/06/17 | 11:00 | Memorial Park 2 (Girls Championship 16th Grade Division 2) | 1 | Manurewa AFC G16/2 Diamonds | Vs   | Ellerslie AFC Girls 16/2 White | 2 |
24/06/17 | 11:00 | Memorial Park 6 (10th Grade Division 4 B) | 8 | Manurewa AFC 10/4B Leopards | Vs   | Ellerslie AFC 10/4B Yellow | 3 |
24/06/17 | 11:00 | Memorial Park 7 (09th Grade Division 5) | 2 | Manurewa AFC 9/5 Hurricanes | Vs   | Papakura City FC 9/5 | 2 |
24/06/17 | 12:00 | Olympic Park (NRFL Reserves Knock Out Plate) | 3 | Bay Olympic (NRFLPR) | Vs   | Manurewa AFC (NRFLPR) | 7 |
24/06/17 | 12:00 | Massey Park 2 (Waiuku) (Championship 15th Grade Division 4) | 1 | Waiuku AFC 15/3 Blue | Vs   | Manurewa AFC 15/3 Wolves | 1 |
24/06/17 | 12:00 | Memorial Park 3 (Championship 14th Grade Division 4) | 1 | Manurewa AFC 14/4 Cougars | Vs   | Western Springs 14/4 Deportivo | 4 |
24/06/17 | 13:00 | Memorial Park 2 (Championship 15th Grade Division 3) | 5 | Manurewa AFC 15/3 Force | Vs   | Clendon Utd 15/2 Lions | 1 |
24/06/17 | 13:00 | Rosa Birch Park 1 (Championship 14th Grade Division 1) | 2 | Pukekohe AFC 14/1 Blue | Vs   | Manurewa AFC 14/1 Stealth | 3 |
24/06/17 (Default Win to Manurewa) |
14:30 | Default win to AWAY Team (AFF Mens Division 5) | 0 | Waiheke Utd AFC (M5) | Vs   | Manurewa AFC (M5) | 3 |
24/06/17 | 14:45 | Memorial Park 3 (2017 Mens Over 40's Knockout Cup) | 0 | Manurewa AFC (M40/3S) HACs | Vs   | Pukekohe AFC (M40C) | 1 |
24/06/17 | 14:45 | Crum Park 3 (Championship 17th Grade Division 2) | 2 | Bay Olympic 17/2 Dynamites | Vs   | Manurewa AFC 17/2 Vipers | 5 |
24/06/17 | 14:45 | Lloyd Elsmore Park 1Snr (AFF Mens Division 2) | 1 | Bucklands Beach AFC (M2) Jefferson FC | Vs   | Manurewa AFC (M2) | 2 |
25/06/17 | 12:00 | Memorial Park 2 (15th Grade Metro 1st Round) | 8 | Manurewa AFC 15M | Vs   | Fencibles Utd 15M | 4 |
25/06/17 | 14:45 | Fred Taylor Park 2 (19th Grade Sunday KO Cup) | 9 | Waitakere City 19S | Vs   | Manurewa AFC 19S2 | 0 |
30/06/17 | 18:30 | McLennan Pk 1 (FS8) (Small Whites Fun Football 8th Grade) | Manurewa 8 Yellow Fever | Vs   | Papakura City FC 8 Croatia | ||
01/07/17 | 09:00 | Massey Park 4 (Waiuku) (10th Grade Division 4 B) | 2 | Waiuku AFC 10/4B Centaurs | Vs   | Manurewa AFC 10/4B Leopards | 5 |
01/07/17 | 09:00 | Te Puru 5 (09th Grade Division 5) | 1 | Beachlands Maraetai AFC 9/5 Falcons | Vs   | Manurewa AFC 9/5 Hurricanes | 1 |
01/07/17 (Default win to Ellerslie) |
10:00 | Default win to AWAY Team (Championship 11th Grade Division 4B) | 0 | Manurewa AFC 11/4B Hornets | Vs   | Ellerslie AFC 11/4B Yellow | 3 |
01/07/17 | 10:00 | McLennan Park 6 (Championship 11th Grade Division 4B) | 1 | Papakura City FC 11/4B | Vs   | Manurewa AFC 11/4B Vikings | 4 |
01/07/17 | 10:00 | Waikaraka Pk 7 (Championship 11th Grade Premier Division) | 5 | Onehunga Sports 11/P Gunners | Vs   | Manurewa AFC 11/P SAE Blue | 1 |
01/07/17 | 10:00 | Papakura Army Camp 11 (Championship 11th Grade Division 3A) | 1 | Clevedon FC 11/3A Cannons | Vs   | Manurewa AFC 11/3A Stingers | 4 |
01/07/17 (Sub Field 3B(ii)) |
10:00 | Michaels Ave 3 (10th Grade Division 5) | 3 | Ellerslie AFC 10/5 Silver | Vs   | Manurewa AFC 10/5 Falcons | 2 |
01/07/17 | 10:00 | Memorial Park 6 (10th Grade Division 3 A) | 5 | Manurewa AFC 10/3A Jaguars | Vs   | Papatoetoe AFC 10/3A Pumas | 0 |
01/07/17 | 10:00 | Memorial Park 7 (09th Grade Division 7) | 3 | Manurewa AFC 9/7 Tornadoes | Vs   | Waiuku AFC 9/7 Tigers | 2 |
01/07/17 | 11:00 | Memorial Park 2 (Championship 13th Grade Division 2B) | 0 | Manurewa AFC 13/2B Panthers | Vs   | Ellerslie AFC 13/2B Gold | 0 |
01/07/17 | 11:00 | Millhouse Reserve 2 (Championship 13th Grade Division 3B) | 0 | Bucklands Beach AFC 13/3B Royal | Vs   | Manurewa AFC 13/3B Fusion | 5 |
01/07/17 | 11:00 | Memorial Park 4 (Championship 12th Grade Division 3S) | 4 | Manurewa AFC 12/3S Storm | Vs   | Clevedon FC 12/3S Clashers | 2 |
01/07/17 | 11:00 | Te Puru 3 (Championship 12th Grade Division 2A) | 6 | Beachlands Maraetai AFC 12/2A Raptors | Vs   | Manurewa AFC 12/2A Sharks | 1 |
01/07/17 | 11:00 | Memorial Park 5 (Championship 11th Grade Division 1B) | 3 | Manurewa AFC 11/1B SAE Yellow | Vs   | Manukau City AFC 11/1B | 1 |
01/07/17 | 11:00 | Memorial Park 6 (10th Grade Division 3 B) | 2 | Manurewa AFC 10/3B Griffins | Vs   | Onehunga Sports 10/3B Lightning | 4 |
01/07/17 | 11:00 | Memorial Park 7 (09th Grade Division 4) | 16 | Manurewa AFC 9/4 Cyclones | Vs   | Beachlands Maraetai AFC 9/4 Hotshotz | 0 |
01/07/17 | 11:30 | Memorial Park 3 (Championship 14th Grade Division 4) | 0 | Manurewa AFC 14/4 Cougars | Vs   | Manukau City AFC 14/4 | 1 |
01/07/17 | 12:00 | Seddon Fields 3 (Championship 13th Grade Division 1) | 0 | Western Springs 13/1 Regulators | Vs   | Manurewa AFC 13/1 Pumas | 6 |
01/07/17 | 12:00 | Memorial Park 2 (Championship 14th Grade Division 1) | 2 | Manurewa AFC 14/1 Stealth | Vs   | SAR 14/1 BA JAGUARS | 5 |
01/07/17 | 12:30 | Bay City Park 1 (NRFL Premier Reserves League) | 0 | East Coast Bays (NRFLPR) | Vs   | Manurewa AFC (NRFLPR) | 0 |
01/07/17 | 13:00 | Memorial Park 3 (Championship 15th Grade Division 4) | 5 | Manurewa AFC 15/3 Wolves | Vs   | Fencibles Utd 15/3 | 3 |
01/07/17 | 13:00 | Memorial Park 2 (Championship 17th Grade Division 2) | 3 | Manurewa AFC 17/2 Vipers | Vs   | Three Kings Utd 17/2 Holmes | 0 |
01/07/17 | 13:00 | Crossfield Reserve 3 (Girls Championship 16th Grade Division 2) | 4 | Eastern Suburbs AFC G16/2 White | Vs   | Manurewa AFC G16/2 Diamonds | 0 |
01/07/17 | 13:00 | Memorial Park 1 (AFF Mens Division 2) | 7 | Manurewa AFC (M2) | Vs   | Three Kings Utd (M2) Rangers | 0 |
01/07/17 | 14:00 | Seymour Park 1 (Championship 15th Grade Division 3) | 1 | Three Kings Utd 15/3 Blue | Vs   | Manurewa AFC 15/3 Force | 3 |
01/07/17 | 14:45 | Memorial Park 2 (AFF Mens Over 40 Division 3 Seniors) | 1 | Manurewa AFC (M40/3S) HACs | Vs   | SAR AFC (M40/3S) Levuka | 1 |
01/07/17 | 14:45 | Memorial Park 3 (AFF Mens Division 5) | 2 | Manurewa AFC (M5) | Vs   | Pukekohe AFC (M5) Reserves | 2 |
01/07/17 | 15:00 | Bay City Park 1 (NRFL Premier League) | 1 | East Coast Bays (NRFLP) | Vs   | Manurewa AFC (NRFLP) | 0 |
02/07/17 (Rescheduled) |
11:00 | Fred Taylor Park 1 (15th Grade Metro 1st Round) | 3 | Waitakere City 15M | Vs   | Manurewa AFC 15M | 1 |
07/07/17 (Cancelled) |
18:30 | Cancelled (Small Whites Fun Football 8th Grade) | Drury UFC 8th Pythons | Vs   | Manurewa 8 Yellow Fever | ||
08/07/17 (Cancelled) |
09:00 | Cancelled (09th Grade Division 5) | Metro FC 9/5 Slammers | Vs   | Manurewa AFC 9/5 Hurricanes | ||
08/07/17 (Cancelled) |
10:00 | Cancelled (10th Grade Division 4 B) | Bay Olympic 10/4B Cyclones | Vs   | Manurewa AFC 10/4B Leopards | ||
08/07/17 (Cancelled) |
10:00 | Cancelled (10th Grade Division 5) | Lynn-Avon Utd AFC 10/5 Lions | Vs   | Manurewa AFC 10/5 Falcons | ||
08/07/17 (Cancelled) |
10:00 | Cancelled (10th Grade Division 3 A) | Manurewa AFC 10/3A Jaguars | Vs   | Fencibles 10/2B All Stars | ||
08/07/17 (Cancelled) |
10:00 | Cancelled (09th Grade Division 7) | Manurewa AFC 9/7 Tornadoes | Vs   | Tuakau Soccer Club 9/7 | ||
08/07/17 (Cancelled) |
10:15 | Cancelled (10th Grade Division 3 B) | Central Utd 10/3B Marlins | Vs   | Manurewa AFC 10/3B Griffins | ||
08/07/17 (Cancelled) |
11:00 | Cancelled (09th Grade Division 4) | Manurewa AFC 9/4 Cyclones | Vs   | Pukekohe AFC 9/4 Blue | ||
08/07/17 (Cancelled) |
14:45 | Cancelled (AFF Mens Division 2) | Ellerslie AFC (M2) KFCFC | Vs   | Manurewa AFC (M2) | ||
09/07/17 | 12:00 | Memorial Park 3 (15th Grade Metro 2nd Round) | 6 | Manurewa AFC 15M | Vs   | Central Utd 15M | 3 |
15/07/17 | 12:30 | Jellicoe Park 1 (NRFL Premier Reserves League) | 1 | Manurewa AFC (NRFLPR) | Vs   | Forrest Hill Milford (NRFLPR) | 1 |
15/07/17 | BYE | BYE (AFF Mens Division 5) | Manurewa AFC (M5) | BYE | |||
15/07/17 (Cancelled) |
13:00 | Cancelled (AFF Mens Division 2) | Manurewa AFC (M2) | Vs   | Ellerslie AFC (M2) Diamonds | ||
15/07/17 | 15:00 | Jellicoe Park 1 (NRFL Premier League) | 2 | Manurewa AFC (NRFLP) | Vs   | Forrest Hill Milford (NRFLP) | 4 |
16/07/17 (Rescheduled ) |
18:00 | St Peters College(Football Turf, see rules for use)) (15th Grade Metro 2nd Round) | Three Kings Utd 15M | Vs   | Manurewa AFC 15M | ||
22/07/17 | 09:00 | Drury Sports Complex 3A (09th Grade Division 4) | 10 | Drury Utd 9/4 Kingfishers | Vs   | Manurewa AFC 9/4 Cyclones | 1 |
22/07/17 | 09:00 | Drury Sports Complex 3B (09th Grade Division 7) | 3 | Drury Utd 9/7 Kestrels | Vs   | Manurewa AFC 9/7 Tornadoes | 0 |
22/07/17 | 10:00 | Memorial Park 5 (Championship 11th Grade Division 4B) | 9 | Manurewa AFC 11/4B Vikings | Vs   | Manurewa AFC 11/4B Hornets | 0 |
22/07/17 | 10:00 | Memorial Park 6 (10th Grade Division 3 B) | 1 | Manurewa AFC 10/3B Griffins | Vs   | Fencibles 10/3B Werthiem | 5 |
22/07/17 (Cancelled) |
10:00 | Cancelled (09th Grade Division 5) | Manurewa AFC 9/5 Hurricanes | Vs   | Central Utd 9/5 Eagles | ||
22/07/17 | 11:00 | Memorial Park 3 (Championship 13th Grade Division 2B) | 9 | Manurewa AFC 13/2B Panthers | Vs   | Manukau City AFC 13/2B | 0 |
22/07/17 | 11:00 | Dr John Lightbody Reserve 2 (Championship 13th Grade Division 3B) | 2 | Tuakau Soccer Club 13/3B | Vs   | Manurewa AFC 13/3B Fusion | 1 |
22/07/17 | 11:00 | Papatoetoe Rec 2 (Championship 12th Grade Division 3S) | 2 | Papatoetoe United FC 12/3S Dynamos | Vs   | Manurewa AFC 12/3S Storm | 2 |
22/07/17 | 11:00 | Memorial Park 4 (Championship 12th Grade Division 2A) | 4 | Manurewa AFC 12/2A Sharks | Vs   | Ellerslie AFC 12/2A Gold | 5 |
22/07/17 | 11:00 | William Green Domain 1 FT (Football Turf, See Rules for use). (Championship 11th Grade Division 1B) | 1 | Fencibles 11/1B Storm | Vs   | Manurewa AFC 11/1B SAE Yellow | 0 |
22/07/17 | 11:00 | Memorial Park 6 (10th Grade Division 4 B) | 7 | Manurewa AFC 10/4B Leopards | Vs   | Papakura City FC 10/4B Papakura Pythons | 7 |
22/07/17 | 11:00 | Memorial Park 7 (10th Grade Division 5) | Manurewa AFC 10/5 Falcons | Vs   | Waiheke Utd AFC 10/5 | ||
22/07/17 (Default Win to Manurewa) |
11:00 | Default win to AWAY Team (10th Grade Division 3 A) | Central Utd 10/3A Dolphins | Vs   | Manurewa AFC 10/3A Jaguars | ||
22/07/17 | 12:00 | Rogers Park (Championship 13th Grade Division 1) | 3 | Bucklands Beach AFC 13/1 Blue | Vs   | Manurewa AFC 13/1 Pumas | 7 |
22/07/17 | 12:00 | Jellicoe Park 1 (Championship 14th Grade Division 1) | 5 | Manurewa AFC 14/1 Stealth | Vs   | Western Springs 14/1 Venom | 0 |
22/07/17 | 12:00 | Memorial Park 2 (Championship 14th Grade Division 4) | 2 | Manurewa AFC 14/4 Cougars | Vs   | Waiheke Utd AFC 14/4 Grey Wolves | 1 |
22/07/17 | 13:00 | Jellicoe Park 1 (Championship 15th Grade Division 3) | 7 | Manurewa AFC 15/3 Force | Vs   | Western Springs 15/3 Corinthians | 1 |
22/07/17 (Cancelled) |
13:00 | Cancelled (Championship 15th Grade Division 4) | Pukekohe AFC 15/3 Red | Vs   | Manurewa AFC 15/3 Wolves | ||
22/07/17 | 13:00 | McLennan Park 2 (Championship 17th Grade Division 2) | 1 | Papakura City FC 17/2 | Vs   | Manurewa AFC 17/2 Vipers | 3 |
22/07/17 | 13:00 | Michaels Ave 3 (AFF Mens Division 2) | 1 | Ellerslie AFC (M2) Deceptively Slow | Vs   | Manurewa AFC (M2) | 0 |
22/07/17 | 14:45 | Memorial Park 2 (AFF Mens Over 40 Division 3 Seniors) | 1 | Manurewa AFC (M40/3S) HACs | Vs   | Beachlands Maraetai AFC (M40/3S) Lions | 0 |
22/07/17 | 14:45 | Memorial Park 3 (AFF Mens Division 5) | 7 | Manurewa AFC (M5) | Vs   | Bucklands Beach AFC (M5) Muss FC | 2 |
22/07/17 | 15:00 | Waikaraka Pk 1 (NRFL Premier League) | 5 | Onehunga Sports (NRFLP) | Vs   | Manurewa AFC (NRFLP) | 0 |
23/07/17 | 12:00 | Memorial Park 3 (15th Grade Metro 2nd Round) | 1 | Manurewa AFC 15M | Vs   | Waitakere City 15M | 3 |
23/07/17 | 14:45 | Rogers Park (19th Grade Championship Sunday Division 2) | 4 | Bucklands Beach AFC 19/S2 Yellow | Vs   | Manurewa AFC 19S2 | 4 |
27/07/17 (Rescheduled) |
19:00 | McLennan Park 1 (AFF Mens Over 40 Division 3 Seniors) | 0 | Papakura City FC (M40/3S) Wanderers | Vs   | Manurewa AFC (M40/3S) HACs | 3 |
28/07/17 (Cancelled) |
18:30 | Cancelled (Small Whites Fun Football 8th Grade) | Manurewa 8 Yellow Fever | Vs   | Papakura City FC 8 Greece | ||
29/07/17 | 09:00 | Papatoetoe Rec 2 (09th Grade Division 4) | 3 | Papatoetoe United FC 9/4 Tigers | Vs   | Manurewa AFC 9/4 Cyclones | 4 |
29/07/17 | BYE | BYE (09th Grade Division 7) | Manurewa AFC 9/7 Tornadoes | BYE | |||
29/07/17 (Venue Change) |
10:00 | Dr John Lightbody Reserve 4 (Championship 11th Grade Division 4B) | 16 | Manurewa AFC 11/4B Hornets | Vs   | Tuakau Soccer Club 11/4B | 0 |
29/07/17 | 10:00 | Crossfield Reserve 5 A (Championship 11th Grade Premier Division) | 3 | Eastern Suburbs AFC 11/P White | Vs   | Manurewa AFC 11/P SAE Blue | 3 |
29/07/17 (Sub Field 5A) |
10:00 | Michaels Ave 5 (Championship 11th Grade Division 3A) | 0 | Ellerslie AFC 11/3A White | Vs   | Manurewa AFC 11/3A Stingers | 3 |
29/07/17 | 10:00 | War Memorial Park 6 (Mt Roskill) (10th Grade Division 3 B) | 7 | Central Utd 10/3B Orcas | Vs   | Manurewa AFC 10/3B Griffins | 0 |
29/07/17 (Sub Field 4B) |
10:00 | Michaels Ave 4 (10th Grade Division 5) | 3 | Ellerslie AFC 10/5 Green | Vs   | Manurewa AFC 10/5 Falcons | 1 |
29/07/17 (Cancelled) |
10:00 | Cancelled (10th Grade Division 3 A) | Manurewa AFC 10/3A Jaguars | Vs   | Bucklands Beach AFC 10/3A | ||
29/07/17 | 11:00 | Rosa Birch Park 1 (Championship 13th Grade Division 2B) | 3 | Pukekohe AFC 13/2B Blue | Vs   | Manurewa AFC 13/2B Panthers | 1 |
29/07/17 (Cancelled) |
11:00 | Cancelled (10th Grade Division 4 B) | Manurewa AFC 10/4B Leopards | Vs   | Waiuku AFC 10/4B Pegasus | ||
29/07/17 (Cancelled) |
11:00 | Cancelled (09th Grade Division 5) | Manurewa AFC 9/5 Hurricanes | Vs   | Ellerslie AFC Boys 9/5 Gold | ||
29/07/17 | 11:30 | Keith Hay Park 10 (Championship 13th Grade Division 3B) | 2 | Three Kings Utd 13/3B O'Cass | Vs   | Manurewa AFC 13/3B Fusion | 5 |
29/07/17 | 12:30 | Jellicoe Park 1 (NRFL Premier Reserves League) | 1 | Manurewa AFC (NRFLPR) | Vs   | Central Utd (NRFLPR) | 7 |
29/07/17 | 13:00 | Cox Bay Reserve (Girls Championship 16th Grade Division 2) | 15 | Western Springs G16/1 Dragons | Vs   | Manurewa AFC G16/2 Diamonds | 0 |
29/07/17 | 13:00 | Memorial Park 1 (AFF Mens Division 2) | 2 | Manurewa AFC (M2) | Vs   | Eastern Suburbs AFC (M2) Muir | 5 |
29/07/17 | BYE | BYE (AFF Mens Over 40 Division 3 Seniors) | Manurewa AFC (M40/3S) HACs | BYE | |||
29/07/17 | 14:45 | McLennan Park 4 (AFF Mens Division 5) | 0 | Papakura City FC (M5) Lami | Vs   | Manurewa AFC (M5) | 10 |
29/07/17 | 15:00 | Jellicoe Park 1 (NRFL Premier League) | 2 | Manurewa AFC (NRFLP) | Vs   | Central Utd (NRFLP) | 3 |
30/07/17 | 11:30 | Ngahue Reserve 1 FT (15th Grade Metro 2nd Round) | 0 | Ellerslie AFC 15M Red | Vs   | Manurewa AFC 15M | 1 |
30/07/17 | 14:45 | Jellicoe Park 1 (19th Grade Championship Sunday Division 2) | 3 | Manurewa AFC 19S2 | Vs   | Glen Eden Rangers 19S2 | 1 |
04/08/17 (Cancelled) |
18:30 | Cancelled (Small Whites Fun Football 8th Grade) | Papakura City FC 8 Blue Lightning | Vs   | Manurewa 8 Yellow Fever | ||
05/08/17 (Rescheduled) |
09:00 | William Green Domain 1 FT (Football Turf, See Rules for use). (Championship 11th Grade Division 4B) | 3 | Fencibles 11/4B Collie | Vs   | Manurewa AFC 11/4B Hornets | 0 |
05/08/17 | 09:00 | McLennan Park 7 (10th Grade Division 4 B) | 5 | Papakura City FC 10/4B | Vs   | Manurewa AFC 10/4B Leopards | 8 |
05/08/17 | 09:00 | Murdoch Park 1 (10th Grade Division 3 A) | 6 | Papatoetoe AFC10/3A Pirates | Vs   | Manurewa AFC 10/3A Jaguars | 2 |
05/08/17 (Rescheduled) |
10:00 | Memorial Park 5 (Championship 11th Grade Division 4B) | 1 | Manurewa AFC 11/4B Vikings | Vs   | Ellerslie AFC 11/4B Yellow | 4 |
05/08/17 | 10:00 | Memorial Park 4 (Championship 11th Grade Division 3A) | 3 | Manurewa AFC 11/3A Stingers | Vs   | Western Springs 11/3A Nice | 1 |
05/08/17 | 10:00 | Seddon Fields 4 (Championship 11th Grade Division 1B) | 1 | Western Springs 11/1B Equipe | Vs   | Manurewa AFC 11/1B SAE Yellow | 1 |
05/08/17 | 10:00 | Papatoetoe Rec 3 (09th Grade Division 5) | 6 | Papatoetoe United FC 9/5 Kings | Vs   | Manurewa AFC 9/5 Hurricanes | 0 |
05/08/17 | 10:00 | Memorial Park 7 (09th Grade Division 4) | 4 | Manurewa AFC 9/4 Cyclones | Vs   | Onehunga Mangere Utd AFC 9/4 Avengers | 0 |
05/08/17 | 10:00 | Memorial Park 6 (10th Grade Division 5) | 2 | Manurewa AFC 10/5 Falcons | Vs   | Pukekohe AFC 10/5 Yellow | 3 |
05/08/17 | 11:00 | Memorial Park 2 (Championship 13th Grade Division 2B) | 2 | Manurewa AFC 13/2B Panthers | Vs   | Central Utd 13/2B (SPC) Johnson | 0 |
05/08/17 | 11:00 | Papatoetoe Rec 1 (Championship 13th Grade Division 1) | 2 | Papatoetoe United FC 13/1 Jaguars | Vs   | Manurewa AFC 13/1 Pumas | 3 |
05/08/17 | 11:00 | Mountfort Park 2 (Championship 15th Grade Division 3) | 2 | Clendon Utd 15/2 Lions | Vs   | Manurewa AFC 15/3 Force | 5 |
05/08/17 | 11:00 | Memorial Park 4 (Championship 11th Grade Premier Division) | 1 | Manurewa AFC 11/P SAE Blue | Vs   | Western Springs 11/P Vitesse | 4 |
05/08/17 | 11:00 | Memorial Park 5 (Championship 12th Grade Division 2A) | 2 | Manurewa AFC 12/2A Sharks | Vs   | Central Utd 12/2A Jaguars | 2 |
05/08/17 | 11:00 | Memorial Park 3 (Girls Championship 16th Grade Division 2) | 0 | Manurewa AFC G16/2 Diamonds | Vs   | Western Springs G16/1 Pink Panthers | 6 |
05/08/17 | 11:00 | Memorial Park 6 (10th Grade Division 3 B) | 0 | Manurewa AFC 10/3B Griffins | Vs   | Beachlands Maraetai AFC 10/3B Twisters | 0 |
05/08/17 | 11:00 | Memorial Park 7 (09th Grade Division 7) | 6 | Manurewa AFC 9/7 Tornadoes | Vs   | Waiuku AFC 9/7 Leopards | 0 |
05/08/17 | 12:00 | Memorial Park 2 (Championship 13th Grade Division 3B) | 1 | Manurewa AFC 13/3B Fusion | Vs   | Bay Olympic 13/3B Bullets | 0 |
05/08/17 | 12:00 | Mountfort Park 3 (Championship 12th Grade Division 3S) | 0 | Clendon Utd 12/3S All Stars | Vs   | Manurewa AFC 12/3S Storm | 0 |
05/08/17 | 12:00 | Barry Curtis Park 2 (Championship 14th Grade Division 1) | 5 | Fencibles Utd 14/1 Walters | Vs   | Manurewa AFC 14/1 Stealth | 4 |
05/08/17 | 12:00 | Seddon Fields 2 FT (Football Turf, see rules for use) (Championship 14th Grade Division 4) | 2 | Western Springs 14/4 Deportivo | Vs   | Manurewa AFC 14/4 Cougars | 1 |
05/08/17 | 12:30 | Memorial Park 3 (Championship 15th Grade Division 4) | 3 | Manurewa AFC 15/3 Wolves | Vs   | Waiuku AFC 15/3 Blue | 4 |
05/08/17 (Rescheduled) |
12:30 | Waikaraka Pk 2 (NRFL Premier Reserves League) | 3 | Onehunga Sports (NRFLPR) | Vs   | Manurewa AFC (NRFLPR) | 1 |
05/08/17 | 13:00 | Memorial Park 2 (AFF Mens Division 2) | 7 | Manurewa AFC (M2) | Vs   | Papatoetoe United FC (M2) Saanjh | 2 |
05/08/17 | 14:45 | Omana Park (Championship 17th Grade Division 2) | 3 | Papatoetoe United FC 17/2 Predators | Vs   | Manurewa AFC 17/2 Vipers | 2 |
05/08/17 | 14:45 | Memorial Park 2 (AFF Mens Over 40 Division 3 Seniors) | 4 | Manurewa AFC (M40/3S) HACs | Vs   | SAR AFC (M40/3S) ESS Lautoka Veterans | 0 |
05/08/17 | 14:45 | Memorial Park 3 (AFF Mens Division 5) | 3 | Manurewa AFC (M5) | Vs   | Western Springs (M5) Hardly Athletic | 2 |
06/08/17 (Default win to Manurewa AFC) |
12:00 | Default win to AWAY Team (15th Grade Metro 2nd Round) | 0 | East Coast Bays 15M Poore | Vs   | Manurewa AFC 15M | 3 |
06/08/17 | 14:45 | Memorial Park 2 (19th Grade Championship Sunday Division 2) | 1 | Manurewa AFC 19S2 | Vs   | East Coast Bays 19S2 Coley | 2 |
11/08/17 | 18:30 | McLennan Pk 1 (FS8) (Small Whites Fun Football 8th Grade) | Manurewa 8 Yellow Fever | Vs   | Papakura City FC 8 Columbia | ||
12/08/17 | 09:00 | Drury Sports Complex 3A (09th Grade Division 4) | Drury Utd 9/4 Fury | Vs   | Manurewa AFC 9/4 Cyclones | ||
12/08/17 | 09:00 | Seddon Fields 5 FT (Football Turf, see rules for use) (10th Grade Division 3 A) | Western Springs 10/3A Experto | Vs   | Manurewa AFC 10/3A Jaguars | ||
12/08/17 | 09:00 | Drury Sports Complex 3B (09th Grade Division 7) | 1 | Drury Utd 9/7 Ravens | Vs   | Manurewa AFC 9/7 Tornadoes | 11 |
12/08/17 | 10:00 | Greenmount Reserve 1 (11th Grade Division 4B Subsidary) | 4 | Fencibles 11/4B Collie | Vs   | Manurewa AFC 11/4B Hornets | 3 |
12/08/17 (Rescheduled) |
10:00 | Ken Maunder Park 1 (Championship 11th Grade Division 4B) | 1 | Lynn-Avon Utd AFC 11/4B Hawks | Vs   | Manurewa AFC 11/4B Vikings | 8 |
12/08/17 | 10:00 | Drury Sports Complex 2 (Girls Championship 16th Grade Division 2) | 6 | Drury Utd G16/2 Wolverines | Vs   | Manurewa AFC G16/2 Diamonds | 0 |
12/08/17 | 10:00 | Waikaraka Pk 7 (10th Grade Division 3 B) | Onehunga Sports 10/3B Lightning | Vs   | Manurewa AFC 10/3B Griffins | ||
12/08/17 | 10:00 | Memorial Park 7 (09th Grade Division 5) | Manurewa AFC 9/5 Hurricanes | Vs   | Bucklands Beach AFC 9/5 White | ||
12/08/17 | 10:00 | Memorial Park 6 (10th Grade Division 5) | Manurewa AFC 10/5 Falcons | Vs   | Pukekohe AFC 10/5 Green | ||
12/08/17 (Rescheduled) |
11:00 | Memorial Park 3 (Championship 13th Grade Division 3B) | 7 | Manurewa AFC 13/3B Fusion | Vs   | Ellerslie AFC 13/3B White | 2 |
12/08/17 | 11:00 | Waikaraka Pk 6 (Championship 13th Grade Division 2B) | 5 | Onehunga Sports 13/2B United | Vs   | Manurewa AFC 13/2B Panthers | 3 |
12/08/17 | 11:00 | Memorial Park 4 (Championship 12th Grade Division 3S) | 3 | Manurewa AFC 12/3S Storm | Vs   | Pukekohe AFC 12/3S Red | 0 |
12/08/17 | 11:00 | William Green Domain 2 FT (Football Turf, See Rules for use). (Championship 11th Grade Premier Division) | 3 | Bucklands Beach AFC 11/P Yellow | Vs   | Manurewa AFC 11/P SAE Blue | 0 |
12/08/17 | 11:00 | Seddon Fields 3 (Championship 12th Grade Division 2A) | 3 | Western Springs 12/2A Jedis | Vs   | Manurewa AFC 12/2A Sharks | 0 |
12/08/17 | 11:00 | Memorial Park 5 (Championship 11th Grade Division 1B) | 0 | Manurewa AFC 11/1B SAE Yellow | Vs   | Three Kings Utd 11/1B Bolland | 1 |
12/08/17 | 11:00 | Memorial Park 6 (10th Grade Division 4 B) | 5 | Manurewa AFC 10/4B Leopards | Vs   | Beachlands Maraetai AFC 10/4B White Knights | 3 |
12/08/17 | 12:00 | Memorial Park 3 (Championship 13th Grade Division 1) | 4 | Manurewa AFC 13/1 Pumas | Vs   | Three Kings Utd 13/1 Johnson | 0 |
12/08/17 | 12:00 | Barry Curtis Park 3 (Championship 15th Grade Division 4) | 2 | Fencibles Utd 15/3 | Vs   | Manurewa AFC 15/3 Wolves | 5 |
12/08/17 | 12:00 | Phyllis Street 2 (Championship 11th Grade Division 3A) | 3 | Metro FC 11/3A Comets | Vs   | Manurewa AFC 11/3A Stingers | 1 |
12/08/17 | 12:00 | Memorial Park 2 (Championship 14th Grade Division 1) | 3 | Manurewa AFC 14/1 Stealth | Vs   | Papatoetoe AFC 14/1 Pumas | 1 |
12/08/17 | 12:00 | Walter Massey Park 2 (Championship 14th Grade Division 4) | 2 | Manukau City AFC 14/4 | Vs   | Manurewa AFC 14/4 Cougars | 2 |
12/08/17 | 12:30 | Fred Taylor Park 1 (NRFL Premier Reserves League) | 2 | Waitakere City FC (NRFLPR) | Vs   | Manurewa AFC (NRFLPR) | 4 |
12/08/17 (Rescheduled) |
13:00 | Walter Massey Park 1 (Championship 17th Grade Division 2) | 1 | Manukau City AFC 17/2 | Vs   | Manurewa AFC 17/2 Vipers | 2 |
12/08/17 | 13:00 | Memorial Park 2 (Championship 15th Grade Division 3) | 5 | Manurewa AFC 15/3 Force | Vs   | Three Kings Utd 15/3 Blue | 1 |
12/08/17 | 13:00 | Te Puke 0 Tara Reserve (AFF Mens Over 40 Division 3 Seniors) | 0 | Papatoetoe United FC (M40/3S) Ole Roosters | Vs   | Manurewa AFC (M40/3S) HACs | 6 |
12/08/17 | 14:45 | Crossfield Reserve 4 (AFF Mens Division 5) | 1 | Eastern Suburbs AFC (M5) Brazil | Vs   | Manurewa AFC (M5) | 5 |
12/08/17 | 14:45 | Crum Park 2 FT (see rules for Use) (AFF Mens Division 2) | 2 | Bay Olympic (M2) Johnny Utahs | Vs   | Manurewa AFC (M2) | 3 |
12/08/17 | 15:00 | Fred Taylor Park 1 (NRFL Premier League) | 2 | Waitakere City FC (NRFLP) | Vs   | Manurewa AFC (NRFLP) | 0 |
13/08/17 (DEFAULT TO MAFC) |
12:00 | Default win to HOME team (15th Grade Metro 2nd Round) | 3 | Manurewa AFC 15M | Vs   | Eastern Suburbs 15M | 0 |
18/08/17 | 18:30 | McLennan Pk 1 (FS8) (Small Whites Fun Football 8th Grade) | Manurewa 8 Yellow Fever | Vs   | Papakura City FC 8 Keas | ||
19/08/17 | 09:00 | McLennan Park 7 (09th Grade Division 5) | Papakura City FC 9/5 | Vs   | Manurewa AFC 9/5 Hurricanes | ||
19/08/17 | 10:00 | Memorial Park 5 (11th Grade Division 4B Subsidary) | 2 | Manurewa AFC 11/4B Vikings | Vs   | Bay Olympic 11/4B Aces | 2 |
19/08/17 (Rescheduled) |
10:00 | Te Puru 3 (Championship 11th Grade Division 3A) | 2 | Beachlands Maraetai AFC 11/3A Real Madrid | Vs   | Manurewa AFC 11/3A Stingers | 3 |
19/08/17 (Sub Field 3B(ii)) |
10:00 | Michaels Ave 3 (10th Grade Division 4 B) | 3 | Ellerslie AFC 10/4B Yellow | Vs   | Manurewa AFC 10/4B Leopards | 3 |
19/08/17 | 10:00 | Memorial Park 7 (09th Grade Division 4) | Manurewa AFC 9/4 Cyclones | Vs   | Clendon Utd 9/4 Storm | ||
19/08/17 | 10:00 | Drury Sports Complex 3B (10th Grade Division 5) | Drury Utd 10/5 Raptors | Vs   | Manurewa AFC 10/5 Falcons | ||
19/08/17 | 10:00 | Memorial Park 6 (10th Grade Division 3 A) | Manurewa AFC 10/3A Jaguars | Vs   | Clevedon FC 10/3A Cobras | ||
19/08/17 (Sub Field 5B) |
11:00 | Michaels Ave 5 (11th Grade Division 4B Subsidary) | 5 | Ellerslie AFC 11/4B Yellow | Vs   | Manurewa AFC 11/4B Hornets | 1 |
19/08/17 (Rescheduled) |
11:00 | Memorial Park 4 (Championship 12th Grade Division 3S) | 1 | Manurewa AFC 12/3S Storm | Vs   | Onehunga Mangere Utd AFC 12/3S Mustangs | 0 |
19/08/17 (Rescheduled) |
11:00 | William Green Domain 1 FT (Football Turf, See Rules for use). (Championship 11th Grade Premier Division) | 7 | Fencibles 11/P Sha | Vs   | Manurewa AFC 11/P SAE Blue | 0 |
19/08/17 (Rescheduled) |
11:00 | Phyllis Street 1 (Championship 12th Grade Division 2A) | 0 | Metro FC 12/2A Falcons | Vs   | Manurewa AFC 12/2A Sharks | 4 |
19/08/17 (Rescheduled) |
11:00 | Memorial Park 5 (Championship 11th Grade Division 1B) | 0 | Manurewa AFC 11/1B SAE Yellow | Vs   | Papatoetoe AFC 11/1B Cyclones | 2 |
19/08/17 | 11:00 | Memorial Park 6 (10th Grade Division 3 B) | Manurewa AFC 10/3B Griffins | Vs   | Central Utd 10/3B Marlins | ||
19/08/17 | 11:00 | Memorial Park 7 (09th Grade Division 7) | 1 | Manurewa AFC 9/7 Tornadoes | Vs   | Papakura City FC 9/7 Burnley | 7 |
19/08/17 | 12:00 | Memorial Park 3 (Championship 13th Grade Division 2B) | 1 | Manurewa AFC 13/2B Panthers | Vs   | Fencibles 13/2B Bos | 3 |
19/08/17 | 12:00 | Barry Curtis Park 1 (Championship 13th Grade Division 1) | 1 | Fencibles 13/1 Nicol | Vs   | Manurewa AFC 13/1 Pumas | 0 |
19/08/17 | 12:00 | Walker Park 1 (Championship 15th Grade Division 4) | 0 | Western Springs 15/3 West Ham | Vs   | Manurewa AFC 15/3 Wolves | 4 |
19/08/17 | 12:00 | Memorial Park 2 (Championship 14th Grade Division 4) | 8 | Manurewa AFC 14/4 Cougars | Vs   | Three Kings Utd 14/4 Silver | 2 |
19/08/17 | 12:30 | Becroft Park 1 (NRFL Reserves Knock Out Plate) | 4 | Forrest Hill Milford (NRFLPR) | Vs   | Manurewa AFC (NRFLPR) | 5 |
19/08/17 (Rescheduled) |
13:00 | Crossfield Reserve 3 (Championship 14th Grade Division 1) | 0 | Eastern Suburbs AFC 14/1 Yellow | Vs   | Manurewa AFC 14/1 Stealth | 0 |
19/08/17 (Rescheduled) |
13:00 | McLennan Park 6 (Girls Championship 16th Grade Division 2) | 1 | Papakura City FC G16/2 | Vs   | Manurewa AFC G16/2 Diamonds | 2 |
19/08/17 | 13:00 | Jellicoe Park 1 (Championship 15th Grade Division 3) | 10 | Manurewa AFC 15/3 Force | Vs   | Ellerslie AFC 15/2 Black | 1 |
19/08/17 | 13:00 | Memorial Park 2 (AFF Mens Division 2) | 0 | Manurewa AFC (M2) | Vs   | Western Springs (M2) Stingers | 1 |
19/08/17 (Rescheduled) |
14:45 | Jellicoe Park 1 (Championship 17th Grade Division 2) | 7 | Manurewa AFC 17/2 Vipers | Vs   | Bay Olympic 17/2 Firebirds | 1 |
19/08/17 | 14:45 | Memorial Park 1 (AFF Mens Over 40 Division 3 Seniors) | 2 | Manurewa AFC (M40/3S) HACs | Vs   | Onehunga Sports (M40/3S) Hunga | 4 |
19/08/17 | 14:45 | Memorial Park 3 (AFF Mens Division 5) | 3 | Manurewa AFC (M5) | Vs   | Ellerslie AFC (M5) Barons | 0 |
20/08/17 | 13:00 | Parrs Park 5 (19th Grade Championship Sunday Division 2) | 2 | Glen Eden Rangers 19S2 | Vs   | Manurewa AFC 19S2 | 3 |
20/08/17 | 13:00 | Seddon Fields 2 FT (Football Turf, see rules for use) (15th Grade Metro 2nd Round) | 4 | Western Springs 15M | Vs   | Manurewa AFC 15M | 5 |
26/08/17 (Rescheduled) |
09:00 | Memorial Park 4 (Championship 11th Grade Division 3A) | 1 | Manurewa AFC 11/3A Stingers | Vs   | Otahuhu Utd AFC 11/3A Panda Squad | 2 |
26/08/17 | 09:00 | Te Puru 6 (09th Grade Division 4) | Beachlands Maraetai AFC 9/4 Hotshotz | Vs   | Manurewa AFC 9/4 Cyclones | ||
26/08/17 | 09:00 | Murdoch Park 1 (10th Grade Division 3 A) | Papatoetoe AFC 10/3A Pumas | Vs   | Manurewa AFC 10/3A Jaguars | ||
26/08/17 | 09:00 | Massey Park 5 (Waiuku) (09th Grade Division 7) | 4 | Waiuku AFC 9/7 Tigers | Vs   | Manurewa AFC 9/7 Tornadoes | 4 |
26/08/17 | 10:00 | Memorial Park 4 (11th Grade Division 4B Subsidary) | 3 | Manurewa AFC 11/4B Hornets | Vs   | Bay Olympic 11/4B Aces | 0 |
26/08/17 (Rescheduled) |
10:00 | Memorial Park 5 (Championship 11th Grade Premier Division) | 1 | Manurewa AFC 11/P SAE Blue | Vs   | Ellerslie AFC 11/P Red | 1 |
26/08/17 (Rescheduled) |
10:00 | Three Kings Reserve 1 (Championship 12th Grade Division 2A) | 5 | Three Kings Utd 12/2A Raynor [Silver] | Vs   | Manurewa AFC 12/2A Sharks | 1 |
26/08/17 | 10:00 | Memorial Park 6 (10th Grade Division 5) | Manurewa AFC 10/5 Falcons | Vs   | Ellerslie AFC 10/5 Silver | ||
26/08/17 | 11:00 | Michaels Ave 4 (11th Grade Division 4B Subsidary) | 4 | Ellerslie AFC 11/4B Yellow | Vs   | Manurewa AFC 11/4B Vikings | 1 |
26/08/17 (Rescheduled) |
11:00 | Seddon Fields 3 (Championship 13th Grade Division 2B) | 3 | Western Springs 13/2B Force | Vs   | Manurewa AFC 13/2B Panthers | 1 |
26/08/17 (Rescheduled) |
11:00 | Centre Park 5 (Girls Championship 16th Grade Division 2) | 0 | Manurewa AFC G16/2 Diamonds | Vs   | Onehunga Mangere Utd AFC G16/2 Phoenix | 3 |
26/08/17 (Rescheduled) |
11:00 | Memorial Park 5 (Championship 12th Grade Division 3S) | 3 | Manurewa AFC 12/3S Storm | Vs   | Fencibles 12/3S Manchester Utd | 1 |
26/08/17 (Rescheduled) |
11:00 | Memorial Park 4 (Championship 11th Grade Division 1B) | 2 | Manurewa AFC 11/1B SAE Yellow | Vs   | Bucklands Beach AFC 11/1B White | 2 |
26/08/17 | 11:00 | William Green Domain 1 FT (Football Turf, See Rules for use). (10th Grade Division 3 B) | Fencibles 10/3B Werthiem | Vs   | Manurewa AFC 10/3B Griffins | ||
26/08/17 | 11:00 | Memorial Park 6 (10th Grade Division 4 B) | 1 | Manurewa AFC 10/4B Leopards | Vs   | Waiuku AFC 10/4B Centaurs | 1 |
26/08/17 | 11:00 | Memorial Park 7 (09th Grade Division 5) | Manurewa AFC 9/5 Hurricanes | Vs   | Beachlands Maraetai AFC 9/5 Falcons | ||
26/08/17 | 11:30 | Seddon Fields 4 (Championship 15th Grade Division 3) | 2 | Western Springs 15/3 Corinthians | Vs   | Manurewa AFC 15/3 Force | 1 |
26/08/17 (Rescheduled) |
12:00 | Memorial Park 3 (Championship 13th Grade Division 1) | 5 | Manurewa AFC 13/1 Pumas | Vs   | Fencibles 13/1 Ritesh | 1 |
26/08/17 (Rescheduled) |
12:00 | Keith Hay Park 9 (Championship 14th Grade Division 4) | 1 | Three Kings Utd 14/4 Silver | Vs   | Manurewa AFC 14/4 Cougars | 4 |
26/08/17 (Rescheduled) |
12:00 | Memorial Park 2 (Championship 14th Grade Division 1) | 2 | Manurewa AFC 14/1 Stealth | Vs   | SAR 14/1 PANTHERS | 0 |
26/08/17 (Rescheduled) |
12:00 | Crum Park 1 (AFF Mens Over 40 Division 3 Seniors) | 0 | Bay Olympic (M40/3S) Misfits | Vs   | Manurewa AFC (M40/3S) HACs | 3 |
26/08/17 | 12:30 | Memorial Park 1 (NRFL Premier Reserves League) | 0 | Manurewa AFC (NRFLPR) | Vs   | Three Kings Utd (NRFLPR) | 0 |
26/08/17 | 13:00 | Memorial Park 3 (Championship 15th Grade Division 4) | 5 | Manurewa AFC 15/3 Wolves | Vs   | Pukekohe AFC 15/3 Red | 1 |
26/08/17 | 13:00 | Keith Hay Park 10 (AFF Mens Division 5) | 2 | Three Kings Utd (M5) Seadogs | Vs   | Manurewa AFC (M5) | 6 |
26/08/17 | 14:45 | Barry Curtis Park 4 (AFF Mens Division 2) | 0 | SAR AFC (M2) Waiyavi Blues | Vs   | Manurewa AFC (M2) | 3 |
26/08/17 | 15:00 | Memorial Park 1 (NRFL Premier League) | 4 | Manurewa AFC (NRFLP) | Vs   | Three Kings Utd (NRFLP) | 3 |
27/08/17 | 13:00 | Memorial Park 3 (15th Grade Metro 2nd Round) | 2 | Manurewa AFC 15M | Vs   | North Shore Utd 15M Jetts | 6 |
02/09/17 (Rescheduled) |
11:00 | Memorial Park 3 (Championship 13th Grade Division 1) | 0 | Manurewa AFC 13/1 Pumas | Vs   | Drury Utd 13/1 SAE | 3 |
02/09/17 (Rescheduled) |
12:00 | Memorial Park 3 (Championship 15th Grade Division 4) | 0 | Manurewa AFC 15/3 Wolves | Vs   | Western Springs 15/3 West Ham | 4 |
02/09/17 (Rescheduled) |
12:00 | Memorial Park 2 (Championship 14th Grade Division 4) | 4 | Manurewa AFC 14/4 Cougars | Vs   | Ellerslie AFC Boys 14/4 Black | 3 |
02/09/17 | 12:30 | McFetridge Park 1 (NRFL Premier Reserves League) | 3 | Glenfield Rovers AFC (NRFLPR) | Vs   | Manurewa AFC (NRFLPR) | 3 |
02/09/17 | 13:00 | Memorial Park 2 (AFF Mens Division 2) | 2 | Manurewa AFC (M2) | Vs   | Eastern Suburbs AFC (M2) Bish | 4 |
02/09/17 (Rescheduled) |
13:30 | Ngahue Reserve 1 FT (Championship 15th Grade Division 3) | 0 | Ellerslie AFC 15/2 Black | Vs   | Manurewa AFC 15/3 Force | 9 |
02/09/17 (Rescheduled) |
14:45 | Memorial Park 1 (AFF Mens Over 40 Division 3 Seniors) | 4 | Manurewa AFC (M40/3S) HACs | Vs   | Mangere United (M40/3S) Nadroga | 0 |
02/09/17 | 14:45 | Memorial Park 2 (AFF Mens Division 5) | 4 | Manurewa AFC (M5) | Vs   | Clevedon FC (M5) | 2 |
02/09/17 | 15:00 | McFetridge Park 1 (NRFL Premier League) | 3 | Glenfield Rovers AFC (NRFLP) | Vs   | Manurewa AFC (NRFLP) | 1 |
03/09/17 | 11:00 | Crum Park 2 FT (see rules for Use) (15th Grade Metro 2nd Round) | 6 | Bay Olympic 15M | Vs   | Manurewa AFC 15M | 2 |
03/09/17 (POSTPONED) |
14:00 | POSTPONED (19th Grade Championship Sunday Division 2) | East Coast Bays 19S2 Coley | Vs   | Manurewa AFC 19S2 | ||
09/09/17 (Rescheduled) |
13:00 | Memorial Park 3 (Championship 15th Grade Division 3) | 1 | Manurewa AFC 15/3 Force | Vs   | Eastern Suburbs AFC 15/3 Yellow | 2 |
09/09/17 (Rescheduled) |
13:00 | Drury Sports Complex 2 (AFF Mens Division 5) | 2 | Drury Utd (M5) Bellancas | Vs   | Manurewa AFC (M5) | 3 |
09/09/17 (Rescheduled) |
14:45 | Memorial Park 3 (Championship 15th Grade Division 4) | 2 | Manurewa AFC 15/3 Wolves | Vs   | Metro FC 15/3 Storm | 1 |
16/09/17 | 13:00 | Centennial Park 1 (NRFL Reserves Knock Out Plate) | 1 | Melville United AFC (NRFL1R) | Vs   | Manurewa AFC (NRFLPR) | 5 |
17/09/17 (INELIGIBLE PLAYER - FENCIBLES) |
12:00 | Default win to AWAY Team (15th Grade Metro 2nd Round) | 0 | Fencibles Utd 15M | Vs   | Manurewa AFC 15M | 3 |
20/09/17 (Rescheduled ) |
19:00 | William Green Domain 1 FT (Football Turf, See Rules for use). (15th Grade Metro 2nd Round) | 1 | Manurewa AFC 15M | Vs   | Onehunga Sports 15M | 2 |
24/09/17 (Rescheduled) |
12:00 | Rogers Park (19th Grade Championship Sunday Division 2) | 1 | Manurewa AFC 19S2 | Vs   | Bucklands Beach AFC 19/S2 Yellow | 2 |
This fixture proudly brought to you by the Auckland Football Federation and
mygameday.app