AFTER having the long weekend off, Senior footy is back with all three Divsions back in action on Saturday.
All the teams are in, read below who is in and who is out. Plus watch the Weekend Preview with Gary Turner and Kevin Hillier.
Division 1
Albion v Werribee Districts
Albion
IN: J. Bench, C. Halliwell, D. Sloman, R. Whelan, C. Muir.
OUT: P. Milosev, J. Butina, J. Nelson, A. Sacahu, K. Upton.
Werribee Districts
IN: Hodgetts, Johnston, B. Morrow, B. Siwek.
OUT: Morton, McMahon.
Altona v St Albans
Altona
IN: M. Cross, D. O’Leary, J. Comeadow, L. Allen.
OUT: S. Collis, J. Robbins, N. Leslie, J. Marlais.
St Albans
IN: D. Kilman, M. Gaunt, J. Manning.
OUT: J. Cimbaljevic, A. D’Cruz, L. Calder.
Deer Park v Sunshine
Deer Park
IN: T. Williams, S. Ismail, S. Byrnes, T. Sullivan, R. Van Reit, J.P. Smith.
OUT: S. Bonnici, A. Mayoum, C. Day, L. Harrison, R. Komaitai, S. Potter.
Sunshine
In: J. Boldon, T. Magee, M. Williams.
Out: M. Ellis, B. Quinn, A. Searle.
Spotswood v Caroline Springs
Spotswood
IN: M. McLean, W. Patak, T. Kopa.
OUT: B. Walshe, C. Daley, A. Milham.
Caroline Springs
IN: D. Bacchus, B. Lake.
OUT: J. Knuckey, W. Markovski
Wyndhamvale v Hoppers Crossing
Wyndhamvale
IN: B. Meadows, R. Prior, J. Wood, M. Gough.
OUT: J. Tessari, T. Tessari, L. Jones, L. Klein-Breteler.
Hoppers Crossing
IN: R. Wood.
OUT: B. Sheean.
Division 2
Albanvale v Yarraville Seddon Eagles
Albanvale
IN: S. Panzikis, M. Plummer, D. Brisco, K. O’Donnell, A. Borg.
OUT: T. Jhele, A. Bisiti, M. Charenko, J. Hynez, T. Smith.
Yarraville Seddon Eagles
IN: L. Grieves, D. Henneman, L. Huell, M. Sparkes, P. Hynes.
OUT: L. Longmire, J. Collins, P. Azar, D. Laing, C. Topalidis.
Manor Lakes v North Footscray
Manor Lakes – NO CHANGE
North Footscray
IN: S. Crea, Mcilroy.
OUT: A. Kater, S. Kater.
West Footscray v Newport Power
West Footscray
IN: K. Forge, S. Kelland, Z. Hore, J. Barker, N. Parker, M. Nolton.
OUT: C. Brown, D. Gilbert, P. Rigg, C. Perrett, U. Wijesekara, Z. Connolly.
Newport Power
IN: R. Harb, A. Kaddour, I. Mesto, S. Micucci.
OUT: J. Dixon, A. El Hassan, M. Saines, K. Souki.
Division 3
North Sunshine v Braybrook
North Sunshine
IN: D. Bampton, J. Nawi, L. Paio, J. Granger, R. Lane, J. Hill.
OUT: H. Covill, A. Evans, W. Curnow, B. Young, M. Yates, D. Lane.
Braybrook
IN: J. Tran, B. Patton, M. Bellingham, A. Scimone, A. Reardon, J. Lane, D. Galea.
OUT: R. Hutchinson, S. Parker, T. Charles, B. Charles, B. Lane, C. Sotiropoulos, P. Fitiao.
Parkside v Sunshine Heights
Parkside – NOT SUPPLIED
Sunshine Heights
IN: J. Angelowitsch, L. Demetriou, A. Ahmedi, F. Qunqar, N. McDonald.
OUT: L. OLivieri, M. Ferrai, T. Murray, J. Caton, W. Tsam.
Tarneit v Sanctuary Lakes
Tarneit
IN: J. Damjanovski, T. Lawrie, Hutton, Cook, Thomas.
OUT: J. Stone, J. Ramos, T. Whiting, J. Foster, C. Klien-Breteler.
Sanctuary Lakes
IN: Jeffrey, Pullen, Hutchenson, Munn, Sutton.
OUT: Addicott, Gatt, Fisher, Jenkin, Donaldson/
Wyndham Suns v Laverton
Wyndham Suns
IN: R. Barnwell, C. Richards, J. Braham.
OUT: D. Hinge, D. Pinney, K. Smillie.
Laverton
IN: J. Matthews, M. Bell, P. Boyd, S. McCann, S. Reed, C. Kelly, J. Fulford.
OUT: J. Davis, M. Howe, D. Longden, D. Nilsson, J. Wells, S. Young.
Last Modified on 16/06/2017 13:33